Ayağa kalkarken başım dönüyor ve gözüm kararıyor

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar yatarken veya otururken hızlı veya yavaş kalktığımda başım dönüyor ve bir gözüm kararıyor bunu yaşayıp tedavi edebilmiş (hani şunu ye iç geçer....) varsa veya şu bölümün doktoruna git o baksın (çünkü hangi bölüme gideceğim hakkında bir fikrim yok)
not:fitness a gidiyorum (belki alakası vardır diye yazdım)
not:69 kiloyum (100 kiloydum fitness a başlamadan önce çok sıkı bir diyet yaptım belki alakalıdır)
not:ağırlık kaldırırken veya fitnesda efor harcarken baş dönmesi veya kararma olmuyor
not:kafamın arka kısmı sürekli uyuşmuş gibi hissediyorum ve gözüm genellikle sızlıyor
TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİLDİGİNİZ BİŞİY VARSA LÜTFEN YARDIM EDİN

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar yatarken veya otururken hızlı veya yavaş kalktığımda başım dönüyor ve bir gözüm kararıyor bunu yaşayıp tedavi edebilmiş (hani şunu ye iç geçer....) varsa veya şu bölümün doktoruna git o baksın (çünkü hangi bölüme gideceğim hakkında bir fikrim yok)
not:fitness a gidiyorum (belki alakası vardır diye yazdım)
not:69 kiloyum (100 kiloydum fitness a başlamadan önce çok sıkı bir diyet yaptım belki alakalıdır)
not:ağırlık kaldırırken veya fitnesda efor harcarken baş dönmesi veya kararma olmuyor
not:kafamın arka kısmı sürekli uyuşmuş gibi hissediyorum ve gözüm genellikle sızlıyor
TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİLDİGİNİZ BİŞİY VARSA LÜTFEN YARDIM EDİN
Geçmiş olsun. İlk önce aile doktoruna veya genel cerraha git. Sorunlarini anlat. Yaşamış olduğun sorunlar farklı hastalıkların ortak belirtileri olduğu için Doktorun vermese bile sen Emar veya tomografi iste. Doktor, yaşamış olduğun sorundan dolayı yaşamının alt üst olduğunu anlasın. Aynı sorunları ben de yaşamıştım. Öyle bir An geldi ki başım sürekli dönüyordu, tomografide beyne yakın yerlerde kronik sinuzit İltihabı yaşadığım anlaşıldı. İki kez ameliyat oldum. Benim doktorum Nöroşirurji facial yani kbb ve sinüs bölgesinin beyin ile alakali kisimlarini da ameliyat edebilme uzmanligi vardı. Doktorun seni Nöroloji, kbb Nöroşirürji alanında uzman bir doktora gönderebilir. Bu işin şaka tarafı yok.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Benim de gözüm kararıyor ara sıra.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bildiğim kadarıyla kansızlıktan oluyo. İlk aşamada aile hekimine gidip şikayetlerini anlat, o uygun bölüme yönlendirecektir muhtemelen.

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yatıp kalkarken oluyor (çok nadir 1 defa oldu oturup kalktığımda) hıza bağlı (kalkmadaki) olarak baş dönmesi ve göz kararması süresi artıp azalıyor
not :bunun olma süresi yaklaşık 5 gün
görüp ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşşekürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Geçmiş olsun. İlk önce aile doktoruna veya genel cerraha git. Sorunlarini anlat. Yaşamış olduğun sorunlar farklı hastalıkların ortak belirtileri olduğu için Doktorun vermese bile sen Emar veya tomografi iste. Doktor, yaşamış olduğun sorundan dolayı yaşamının alt üst olduğunu anlasın. Aynı sorunları ben de yaşamıştım. Öyle bir An geldi ki başım sürekli dönüyordu, tomografide beyne yakın yerlerde kronik sinuzit İltihabı yaşadığım anlaşıldı. İki kez ameliyat oldum. Benim doktorum Nöroşirurji facial yani kbb ve sinüs bölgesinin beyin ile alakali kisimlarini da ameliyat edebilme uzmanligi vardı. Doktorun seni Nöroloji, kbb Nöroşirürji alanında uzman bir doktora gönderebilir. Bu işin şaka tarafı yok.
peki tamamen iyileştinmi ve böyle bir sorun çıkarsa spora devam edebilirmiyim

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
yatıp kalkarken oluyor (çok nadir 1 defa oldu oturup kalktığımda) hıza bağlı (kalkmadaki) olarak baş dönmesi ve göz kararması süresi artıp azalıyor
not :bunun olma süresi yaklaşık 5 gün
görüp ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşşekürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

peki tamamen iyileştinmi ve böyle bir sorun çıkarsa spora devam edebilirmiyim
Simdiden kafanı karıştırma. Dediğim gibi yaşamış olduğun problemler farklı hastalıkların belirtileri durumunda. Yaşadığın sorunları ben de yaşadığım için sinuslerinle alakali olabilir dedim. Veya nörolojik problemler de olabilir. Benim sorunum 2 senede tamamen geçti. 6 saat süren bir ameliyat oldum. İnşallah problemin basit bir problemdir. Vakit geçirmeden doktora git.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kilo azalması ile kanazlığı da olmuştur, zamanla geçen bir durum, guneşde yürümeniz de bunu artıra bilir, vitamin alarak sorunu çöze bilirsiniz

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aynı durum bende de var 6 aydır hiçbişi olmadı kardeşimde de 3 yıldır var.Sıkıntı etme.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kilo azalması ile kanazlığı da olmuştur, zamanla geçen bir durum, guneşde yürümeniz de bunu artıra bilir, vitamin alarak sorunu çöze bilirsiniz
Ya başka bir şeyse sorunun kaynağı . Doktor'un teşhis önemi yüzde 50, tahlil gibi medikal yöntemlerin önemi yüzde 50'dir. Birisi eksik olursa sorun yüzde 100 teşhis edilemez. Kaldı ki hiçbirimiz doktor değiliz. Vitamin alıp da vücuduna zarar mı versin. Yanlış yonlendirmeyelim lütfen.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Aynı sorun bende de var bir defasında az kalsın bayılıyordum artık o kadar kötü olmuştu ayrıca sizde varmı bilmiyorum ama burnuma garip bir koku gibi birşey geliyor o an sonra geçiyor hemen. Kansızlıkdan diyorlar ama ne kadar doğru bilemem.

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
not :yururkende başım uyuşuk ve gözlerim sızlıyor

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Tansiyon o :D bende de oluyor nadiren , ama buradan teşhis koyulmaz doktora başvurun.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Birşey olmaz :) yattığınız yerden direkt olarak ayağa kalkmayın, önce yatağın kenarına oturun sonra ayağa kalkın. ve aniden ayağa kalkmayın yavaş hareketle ayağa kalkın daha sonra istediğiniz kadar hareketli olabilirsiniz :) göreceksiniz, hiç bir sorununuz kalmayacak ..

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sağlıklı insanlar bile yılda iki kez kan ve vücut check-up'indan geçmelidir. Sonra kanser olmuşsunuz haberiniz olmaz. Doktora gittiğimde bana gaipten haber vermesin isterim. Diploma var tamam ama bilimsel yöntemler gereği kan tahlili veya görüntüleme cihazları olmadan sen bana teşhis koyamazsin. Ben bu yanlış teshislerle çok karşılaştığım için her şeyi irdeler oldum. İnsan kendi vücudunun dilinden anlamalı. Araştırmali ama kendi sorununa kendisi teşhis koymamali. Bir doktora değil iki doktora gitmeli. Bu can bize emanet. Al vitamini herşey tamam olmuyor malesef.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Banada oluyor ama ara sıra, böyle hızlıca kalktığım zaman kararma oluyor ve vicudumun kontrolünü bir nebze kaybediyorum yani böyle hafif hafif kayıyorum ve hoşuma gitmiyorda değil ciddiyim :)

Eren Edip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gayet. ormal bir durum. tansiyonun dusuyor. bircok insanda olabilen siradan birsey bence telas edilecek birsey yok

asişair

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk aklıma gelen tansiyon ve kansızlık...Dahiliyeye git

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
şey bende biraz kambur varda onu düzeltmek için zorluyorum sırtımı acaba ondan olabilirmi
1)kambur düzeltme hakkında bir fikriniz varmı
not:en kısa zamanda doktora gidecem
ilgilenen herkese teşekkürler

idiotloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun ortostatik hipotansiyon kalkınca kan eylemsizlik nedeniyle aşağı çekiliyor böylede hafiften başdönmesi göz kararması gibi şeyler olabiliyor sıkıntı yok yani ama yinede doktora git için rahatlasın geçmiş olsun

cemh99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun ortostatik hipotansiyon kalkınca kan eylemsizlik nedeniyle aşağı çekiliyor böylede hafiften başdönmesi göz kararması gibi şeyler olabiliyor sıkıntı yok yani ama yinede doktora git için rahatlasın geçmiş olsun

Abi diyosunki ki "dedeler kanınızı hareket ettirmediğinizden oluyo kalkın !" [emoji3]

ÖznesiYok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Normaldir Herkeste Olabilir Bendede Çok Oluyo Büyük Bi İhtimalle Kansızlıktandır Fişne Suyu İç

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kimse uykusuzluğu yazmamış. Uykunu al düzenli yat kalk bak kalıyor mu 1 haftaya bişey. Örnek 12 de yat 8 de kalk asker gibi yaşa yani bide beslenmene dikkat et 2 öğün yemek ye 3 e çıkartırsan organların uğraşmıyor fazlasına yağ depoluyor

Deutsch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende de var aynısı bir keresinde düşmüştüm :( Ama çözümünü bulamadım :(

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bende de var aynısı bir keresinde düşmüştüm :( Ama çözümünü bulamadım :(

Çözüm çok basit kardeşim erken uyu uykunu alarak kalk yani uykun düzene girsin 2 öğün yemek ye 1 hafta sonra sonuç alırsın bide mümkünse biraz spor yada yürüyüş egzersiz yap