Haber Avrupa'nın en obez 5 ülkesi belli oldu

Bu konuyu okuyanlar

barisbiyik

Moderatör
Moderatör
SDN
Katılım
23 Ocak 2024
Mesajlar
829
Çözümler
45
Reaksiyon puanı
654
Puanları
93
GHpVZshWsAAR_Zn.jpg


4 Mart Dünya Obezite Günü yaklaşırken, Dünya Sağlık Örgütü obezite haritası yayınladı. Haritaya göre Türkiye, Avrupa'nın en obez ülkesi olarak yüzde 66.8'lik bir oranla öne çıkıyor. Yetişkinlerdeki obeziteye ek olarak, çocuklardaki obezite oranlarında da artış gözlemleniyor.

Türkiye Obezite Araştırma Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Yazıcı, obezitenin şehirleşme ve fast food gibi faktörlerle ilişkilendirildiğini belirtti.

İşte Avrupa'nın en obez 5 ülkesi:

• Türkiye: %66.8
• İngiltere: %63.7
• Yunanistan: %62.3
• İspanya: %61.6
• Fransa: %59.5


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
 

darkolan

Öğrenci
Katılım
5 Ekim 2014
Mesajlar
22
Reaksiyon puanı
1
Puanları
3
Aslında karbonhidratlar pek te kilo aldırmıyor.Bunu doktor bir arkadaşım söyledi.Olay yediğimiz şeyler deki toksinlerde.Benim bir arkadaşım sporla uğraşıyordu Türkiye deyken bu arkadaşım İngiltere ye gitti ve orda spor yaparken pek te terlemediğini fark edip doktor arkadaşıma anlatmıştı.Doktor arkadaşım da İngilizlerin yediği gıdaların gayet sağlıklı ve kabul edilebilir olduğunu Türkiye'deki gıdaların ise Endokrin sistem bozucu bir sürü toksin madde ile piyasaya sürüldüğünü söylemişti.Bu yüzden Türkiye de spor yaparken arkadaşım daha çok terliyordu çünkü vücut terleme yoluyla zehirli toksin atıyordu.Bu da kiloya sebep oluyor spor yapmayan insanda.
 

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Katılım
4 Aralık 2017
Mesajlar
5,381
Reaksiyon puanı
4,164
Puanları
113
Yaş
29
Bence oldukça normal, insanlar gerektiğinden fazla hareketsiz kalıyor.
Su tüketimleri çok daha az dikkat edenlerin sayısı oldukça az ayrıca. Bir çok zararlı içeceklere devam edilmesi sonucu bu tablo ile karşı karşıya kalınıyor olması oldukça normal.
 
Üst