Avrupada Bayanların Yarısı Galatasaraylı..

Bu konuyu okuyanlar

Anamorph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Alman araştırma şirketi tarafından yapılan ankette Avrupa'da bayanların en çok tuttukları takımın Galatasaray olduğu ortaya çıktı. Alman Sport+Markt adlı bir araştırma şirketinin 16 ülkede 10 bine yakın futbolsever üzerinde yaptığı ankette çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Araştırmaya göre bayan taraftarların yüzde 54.2'sinin Galatasaray'ı tuttuğu ortaya çıktı. Bu alanda Avrupa'nın zirvesine yerleşen Galatasaray'ı yüzde 50'lik oranıyla İtalyanların ünlü kulübü AC Milan izledi.

Araştırmada ayrıca Avrupa'da en çok taraftarı olan kulübün 44.2 milyon taraftarla La Liga lideri Barcelona olurken, Barça'nın ezeli rakibi Real Madrid ise 41 milyon ile 2. sıranın sahibi oldu. İngilizlerin ünlü ekibi ve son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Manchester United ise 37.6 milyon taraftarla listenin 3. sırasında kendine yer buldu.

Listenin ilk 20 sırasında Premier Lig ekiplerinin İspanyol ekiplerine karşı üstünlüğü göze çarparken, İngiliz ekiplerinin 114.1 milyon, İspanyol ekiplerinin 93.4 milyon, İtalyan ekiplerinin ise 60.9 milyon taraftarının olduğu ortaya çıktı.

kaynak : http://www.sporx.com/futbol/superlig/143548/

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
" Zaten Galatasaray'ı sadece kadınlar tutar " diye bir yorum gelirse şaşmayınız.

Anamorph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boru değil bu avrupadaki Türkler üzerinde yapılan bir araştırma da değil..Tüm Avrupadan çıkan bir sonuç..

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sadece Bayanlar Degil Avrupada En Çok Türk taraftarı olan takım GALATASARAY Dikkatinizi çekerim :p

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bu anketi Türkiye'de yapsalar sonuçlar ne olur çok merak ediyorum.[SIZE=-1] [/SIZE]

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Çok enteresan bir durum..hatta pek inanasım gelmedi :)

Anamorph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galATAsaray yada fenerbahCHE olmasın onlar :D :p ne adamsınız be :D

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Belli kadınlar cıvık renkeri çok sever. Kırmızı da sarı da çok cıvık renkler...

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben anlamadım,hatam varsa düzeltin %54.2 Galatasaray,%50 AC Milan ...ee yüzde kaç ediyor toplam?

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Oranlarda bir yanlışlık olduğu kesin, Avrupadaki her iki bayandan biri Galatasaraylı mı şimdi? Zannetmiyorum, hatta Avrupadaki her iki bayandan biri Galatasarayın adını bile duymamış olabilir :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bizi avrupa çok iyi tanıyor zaten, dünyada da Türkiye'nin tek temsilcisi biziz...

Anamorph

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1oo yıllık sevdayı izlediyseniz bunun olabileceğine hiç şüphe duymazsınız.. uefa kupasını aldığımızda çinde yüzlerce kişi galatasaray formalarıyla yürümüş.. o zamanın çin başbakanı ile görüşen faruk süren anlatıyo.. çin bakanı "başka hangi olay bu halkı böylesine yürütebilir düşünemiyorum" demiş. hadi canım derseniz 1oo yıllık sevda izleyebilirsiniz.. :)

ridvan1452

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
avrupadaki bayanlar sadece galatasaryı biliyolardır ondan dır

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ridvan1452´isimli üyeden Alıntı
avrupadaki bayanlar sadece galatasaryı biliyolardır ondan dır
sdelta
avrupadaki tek başarılı takımımız galatasaray olduğu içindir :turned:
Ve Bundan sonra başka takımın gelebilcegini zannetmiyorum :D Gelmesinide İstemem çünkü Galatasaray dan başka Türk takımları gidince havalarından geçilmiyor ki gelenlerde çeyrek final vs İsteselerde Gidemiyorlar :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ben anlamadım,hatam varsa düzeltin %54.2 Galatasaray,%50 AC Milan ...ee yüzde kaç ediyor toplam?
Bunda bir yanlışlık yok. Yani %100'e tamamlamayın oranları. Bir takımı tutan bayanları o takımı tutan taraftarlara oranlarsak böyle bir sonuç çıkıyor. Bu nedenle Galatasaray'ı tutanların %54.2'si bayanlar. Milan'da ise bu oran %50.
O yüzden her takımdaki bayanların takımını tutma oranları alınmış listede.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Yani Galatasarayı tutan tüm taraftarların % 54.2 si bayanlar,o zaman kötü bir sonuç olmuş bence.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Genelle kıyaslamamak lazım aslında. Sonuçta 10 bin kişiyle yapılmış bir anket bu.

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar saçma ya . bayanlar galatasarayı tutuyorsa (bakın bayanlar diyorum) takımın oynadığı maçlara değil içinde oynayan oyuncuların çekiciliğine falan bakarlar yada renklerine aşık olurlar ki öyle bir durum olmadığı için bayanlar ya sarı ayhanı beğeniyolardır ya da baroşu bu yüzden sevinmeyin bence . bende o zaman size soruyim bayanların bilmem kaçı galatayı tutuyolarmış peki erkekler hangi takımı tutuyolar ? asıl önemli olan bu ..

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Valla anketlere pek güven olmaz ama bugüne kadar yapılan anketlerde hep Galatasaray önde olmuştur. Sonuçta 70 milyonluk bir ülkeyiz kimse bilemez en fazla taraftarın kimde olduğunu. Çok ciddi bir araştırma yapmak gerekir. Öyle kafadan atarak 25 milyon yok 30 milyon taraftarımız var demekle olmaz yani.

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Ne kadar saçma ya . bayanlar galatasarayı tutuyorsa (bakın bayanlar diyorum) takımın oynadığı maçlara değil içinde oynayan oyuncuların çekiciliğine falan bakarlar yada renklerine aşık olurlar ki öyle bir durum olmadığı için bayanlar ya sarı ayhanı beğeniyolardır ya da baroşu bu yüzden sevinmeyin bence . bende o zaman size soruyim bayanların bilmem kaçı galatayı tutuyolarmış peki erkekler hangi takımı tutuyolar ? asıl önemli olan bu ..

Konunun ilk mesajına bakın. Böyle bir şey olacağını söylemiştim :D ( Fenerlilerin hepsi mi böyle ? )

Ayrıca bayanlar Ajdar Alex'i seviyor olabilir.

Son mesajlar