Avrupada Bayanların Yarısı Galatasaraylı..

Anamorph

Üyecik
Bir Alman araştırma şirketi tarafından yapılan ankette Avrupa'da bayanların en çok tuttukları takımın Galatasaray olduğu ortaya çıktı. Alman Sport+Markt adlı bir araştırma şirketinin 16 ülkede 10 bine yakın futbolsever üzerinde yaptığı ankette çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Araştırmaya göre bayan taraftarların yüzde 54.2'sinin Galatasaray'ı tuttuğu ortaya çıktı. Bu alanda Avrupa'nın zirvesine yerleşen Galatasaray'ı yüzde 50'lik oranıyla İtalyanların ünlü kulübü AC Milan izledi.

Araştırmada ayrıca Avrupa'da en çok taraftarı olan kulübün 44.2 milyon taraftarla La Liga lideri Barcelona olurken, Barça'nın ezeli rakibi Real Madrid ise 41 milyon ile 2. sıranın sahibi oldu. İngilizlerin ünlü ekibi ve son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Manchester United ise 37.6 milyon taraftarla listenin 3. sırasında kendine yer buldu.


Listenin ilk 20 sırasında Premier Lig ekiplerinin İspanyol ekiplerine karşı üstünlüğü göze çarparken, İngiliz ekiplerinin 114.1 milyon, İspanyol ekiplerinin 93.4 milyon, İtalyan ekiplerinin ise 60.9 milyon taraftarının olduğu ortaya çıktı.

kaynak : http://www.sporx.com/futbol/superlig/143548/
 

Anamorph

Üyecik
boru değil bu avrupadaki Türkler üzerinde yapılan bir araştırma da değil..Tüm Avrupadan çıkan bir sonuç..
 

eF.E

Profesör
Onursal Üye
Oranlarda bir yanlışlık olduğu kesin, Avrupadaki her iki bayandan biri Galatasaraylı mı şimdi? Zannetmiyorum, hatta Avrupadaki her iki bayandan biri Galatasarayın adını bile duymamış olabilir :)
 

Anamorph

Üyecik
1oo yıllık sevdayı izlediyseniz bunun olabileceğine hiç şüphe duymazsınız.. uefa kupasını aldığımızda çinde yüzlerce kişi galatasaray formalarıyla yürümüş.. o zamanın çin başbakanı ile görüşen faruk süren anlatıyo.. çin bakanı "başka hangi olay bu halkı böylesine yürütebilir düşünemiyorum" demiş. hadi canım derseniz 1oo yıllık sevda izleyebilirsiniz.. :)
 
Üst