Avrupa Süper Ligi Kuruldu! Futbol Dünyası Tamamen Değişiyor...

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet arkadaşlar uzun zamandır konuşulan olay oldu. Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham Avrupa Süper Ligi adı altında kendi liglerini kurduklarını resmen ilan etti. Şimdilik 12 takım olsa da lig başlamadan önce 15'i sabit olmak üzere toplamda 20 takım bu ligde yer alacak.

skysports-european-super-league_5347590.jpg

Bu kulüpler kendi liglerinden men edilecek, üstelik hiçbir UEFA ve FIFA organizasyonuna katılamayacak. Bu takımlardaki futbolcuların Dünya Kupası'na katılması da yasaklanacak çok yüksek ihtimalle. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Futbol dünyasında çok ilginç şeyler oluyor gerçekten.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
UEFA ve FIFA organizasyonlarına katılmalarını engelleyecek madde veya gerekçe tam olarak nedir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
UEFA ve FIFA organizasyonlarına katılmalarını engelleyecek madde veya gerekçe tam olarak nedir?
Bu kulüpler UEFA'dan gelen parayı beğenmedikleri için ayrılıyorlar zaten. Madde ve gerekçenin tam olarak nedeni UEFA. Burada bahsi geçen kulüpler toplanıp kendi arasında bir lig kuracak. Ancak yaptırımlar sadece bununla sınırlı değil çünkü Lig yönetimlerinin hiçbiri bu kararı desteklemiyor. Bu sebeple liglerden de men edilecekler.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Türkiyeden Galatasaray davet edilmiş söylentileri var bnce çok güzel oldu uefa tek elken sacma kararalar alıyordu rekabet iyidir ama şimdi katılan takımların oyuncularının fifa lisansını kesiyor ülke maclarına gidemiyorlar bakalım dünya kupası içinde fifaya bağımsız ülke ligi kuracaklarmı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Türkiyeden Galatasaray davet edilmiş söylentileri var bnce çok güzel oldu uefa tek elken sacma kararalar alıyordu rekabet iyidir ama şimdi katılan takımların oyuncularının fifa lisansını kesiyor ülke maclarına gidemiyorlar bakalım dünya kupası içinde fifaya bağımsız ülke ligi kuracaklarmı
Türkiye'den bir takımın gideceğini sanmıyorum. Giden takım averaj takımına döner. Sonuçta en iyilerin pastadan daha büyük pay almak için kurulduğu bir lig. Türkiye'deki takımlar çerez kalır bunların yanında.

Ya başarısız olurlarsa?
Geçmiş olsun :) Paşa paşa liglerine dönerler milyonlarca dolar para cezası ve yaptırım ile.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Burada sadece İngiltere Takımları var (Ama resmen). Nerede adalet. Neyse en azından ŞL rahatladı :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Burada sadece İngiltere Takımları var. Nerede adalet. Neyse en azından ŞL rahatladı :D
6 İngiltere, 3 İtalya ve 3 İspanya takımı var. PSG, Bayern Munich ve Dortmund'da ikna edilmeye çalışıyor ancak bu kulüpler reddetmiş. RB Leipzig ve Porto'da katılabilir belki.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
6 İngiltere, 3 İtalya ve 3 İspanya takımı var. PSG, Bayern Munich ve Dortmund'da ikna edilmeye çalışıyor ancak bu kulüpler reddetmiş. RB Leipzig ve Porto'da katılabilir belki.
Porto ve Leipzing gelirse TR'de ki takımlardan daha kötü olur resmen. Tokat şov. :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Porto ve Leipzing gelirse TR'de ki takımlardan daha kötü olur resmen. Tokat şov. :D
Leipzig geçen yıl ŞL'de yarı final yaptı. İyi oyuncuları var küçümsenecek bir takım değil. Porto zaten yılların kulübü. Lige katılacak takımlara 450 milyon dolar hibe verilecek diye biliyorum. Bu parayla ne yaparlar bilemem. Ancak, tüm bunların haricinde ben oyuncuların ne yapacağını merak ediyorum. Diğer takımlardan transfer işleri falan nasıl olacak çok ilginç. Ortalık epey karışacak.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Leipzig geçen yıl ŞL'de yarı final yaptı. İyi oyuncuları var küçümsenecek bir takım değil. Porto zaten yılları kulübü. Lige katılacak takımlara 450 milyon dolar hibe verilecek diye biliyorum. Bu parayla ne yaparlar bilemem. Ancak, tüm bunların haricinde ben oyuncuların ne yapacağını merak ediyorum. Diğer takımlardan transfer işleri falan nasıl olacak çok ilginç. Ortalık epey karışacak.
Futboldan ne kadar uzak kalmışım :(

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Türkiye'den bir takımın gideceğini sanmıyorum. Giden takım averaj takımına döner. Sonuçta en iyilerin pastadan daha büyük pay almak için kurulduğu bir lig. Türkiye'deki takımlar çerez kalır bunların yanında.

Geçmiş olsun :) Paşa paşa liglerine dönerler milyonlarca dolar para cezası ve yaptırım ile.
Türkiye ligi daha mı iyi hocam adil lig değil her hafta saibe, hakem hataları duran oyun konuşuluyor bunu izlemektense gider orada kaliteli takımlarla oynar sonuncu olurum hiç değilse prestij yükselir kaliteli oyuncular alınır uefaya bağlı kalmaktansa kaliteli ligde top izlemeyi secerim

kırmızı simit

Utanmaz üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
417
Evet arkadaşlar uzun zamandır konuşulan olay oldu. Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham Avrupa Süper Ligi adı altında kendi liglerini kurduklarını resmen ilan etti. Şimdilik 12 takım olsa da lig başlamadan önce 15'i sabit olmak üzere toplamda 20 takım bu ligde yer alacak.

Ekli dosyayı görüntüle 148383

Bu kulüpler kendi liglerinden men edilecek, üstelik hiçbir UEFA ve FIFA organizasyonuna katılamayacak. Bu takımlardaki futbolcuların Dünya Kupası'na katılması da yasaklanacak çok yüksek ihtimalle. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Futbol dünyasında çok ilginç şeyler oluyor gerçekten.
Bence bu durumun olması diğer takımları da yeni lig açmaya sevk edebilir futbol çok karışır kötü olmuş bence.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Türkiye ligi daha mı iyi hocam adil lig değil her hafta saibe, hakem hataları duran oyun konuşuluyor bunu izlemektense gider orada kaliteli takımlarla oynar sonuncu olurum hiç değilse prestij yükselir kaliteli oyuncular alınır uefaya bağlı kalmaktansa kaliteli ligde top izlemeyi secerim
Sıkıntı senin oraya katılmak istememen değil sıkıntı onlar Türkiye'den herhangi bir takımı almaz :)

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Sıkıntı senin oraya katılmak istememen değil sıkıntı onlar Türkiye'den herhangi bir takımı almaz :)
Türkiyeden takım alınırsa çok kötü olur. Orada 3 büyüklerin şov yapması için Hagi'li bir Galatasaray'a Alex'li bir Fenere ve 2017 Beşiktaş'a ihtiyacı var yada onun gibi oyuncular.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Türkiyeden takım alınırsa çok kötü olur. Orada 3 büyüklerin şov yapması için Hagi'li bir Galatasaray'a Alex'li bir Fenere ve 2017 Beşiktaş'a ihtiyacı var yada onun gibi oyuncular.
Hocam zamanla olur o işler uefa ffp diye bi sacmalık getirmiş paran var oyuncu alamıyorsun aldığın kadar sat diyor kaliteli oyuncu alsan dahi kısıtlamadan dolayı takımlar yanasamıyor bu ligde daha esnek kurallar uygulanırsa kaliteli tkm kurulabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada B. Dortmunt Katılır bu lige kesin almanya liginde hep bayernin gölgesinde kalıyor bayern ambargo koymuş o lige

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam zamanla olur o işler uefa ffp diye bi sacmalık getirmiş paran var oyuncu alamıyorsun aldığın kadar sat diyor kaliteli oyuncu alsan dahi kısıtlamadan dolayı takımlar yanasamıyor bu ligde daha esnek kurallar uygulanırsa kaliteli tkm kurulabilir
Abi FFP arap başkanlar gelip kulüplere cebinden milyon dolarlar hibe edemesin, Leicester City gibi takımlar da Premier Lig'de şampiyon olabilsin diye var. Paran var da o para nerden geliyor. Gelsin araplar koysun kasaya o zaman 500 milyon dolar alsınlar tüm oyuncuları nerde adalet.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Abi FFP arap başkanlar gelip kulüplere cebinden milyon dolarlar hibe edemesin, Leicester City gibi takımlar da Premier Lig'de şampiyon olabilsin diye var. Paran var da o para nerden geliyor. Gelsin araplar koysun kasaya o zaman 500 milyon dolar alsınlar tüm oyuncuları nerde adalet.
Getirisi varmı senin takımlarına bırak arapları sen kendi takımlarını düşün fpp yüzünden kaliteli takım kuramıyosun kuramadığın gibi avrupadada 4-5 yiyip geliyorsun kaliteli takımın olsa zaten şampiyonlar liginde basarı gelir fpp bizim takımlara yaramıyor yeni kararlar almıslar artık ülkemizde sampiyon olsan dahi direk katılamıyosun sampiyonlar ligine ön eleme oynuyacan ben ne anladım bu işten demekki değerin yok uefada zaten

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Abi ben onu bunu bilmem de işin için de d-ingillizler var. Bunlar varsa değil 1 , 2 , 3.... 10 sefer düşünecen

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Getirisi varmı senin takımlarına bırak arapları sen kendi takımlarını düşün fpp yüzünden kaliteli takım kuramıyosun kuramadığın gibi avrupadada 4-5 yiyip geliyorsun kaliteli takımın olsa zaten şampiyonlar liginde basarı gelir fpp bizim takımlara yaramıyor yeni kararlar almıslar artık ülkemizde sampiyon olsan dahi direk katılamıyosun sampiyonlar ligine ön eleme oynuyacan ben ne anladım bu işten demekki değerin yok uefada zaten
Dostum sen ffp yüzünde kaliteli takım kuramıyorsun değil, doğru transfer ve altyapı politikası yok hiçbir Türk takımında. Altyapıdan oyuncu çıkarma diye bir şey yok. Alınan transferlerin yarısından fazlası işe yaramaz. Doğru kaynak yönetimi yok. Bunların FFP ile alakası yok. Türkiye'de futbolun düzeni çok başka. İşin içinde siyaset var bir kere. Avrupa'daki kulüpler ile kıyaslayamazsın direkt bu şekilde. Adamlar o kararı kafasına göre almıyor. Ülke puanına göre belirleniyor. Onun sebebi de Türk kulüpleri UEFA değil.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Virüs daha fazla yayılacağı için değişiyor olmasın?

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
Katılan takımlara 425 milyon euro verilecekmiş :oops: Bizim takımlar katılsa bile çıkabileceklerini sanmıyorum.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
JpMorgan şimdiden 4 milyar euro yatırım yapacağını açıkladı.Bir kaç tane daha önemli yatırımlar yapılırsa bunun ardı arkası kesilmez.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bu plânlı ve epeyce önü arkası düşünülmüş bir hamleye benziyor