Avengers: Infinity War filmi hakkında *spoilersız* (13 Soru | 13 Cevap)

Bu konuyu okuyanlar

bir film seyircisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
avengers serisinin merakla beklenen filmi infinity war seyirciyle buluştu. filmi izledik. spoiler vermeyeceğiz. buyrun soru-cevap bölümümüze geçelim.

bazı sorularda kullanılan derecelendirmemiz:
5/gayet iyiydi.
4/kâfi ölçüde iyiydi.
3/vasattı.
2/vasat altıydı.
1/berbattı.

*ne hakkında?
avengers'daki süper kahramanların hep beraber ortak bir düşman thanos'a karşı verdikleri mücadele hakkında bir film.

avengers_infinity_war_hakkında.jpg

*nasıl bir kategoriye konumlandırırsın?
savaş üzerine kurulu fantastik bir süper kahramanlar filmi.

*10 üzerinden kaç puan verirsin?
7

*oyuncular ve oyunculukları nasıldı?
kâfi ölçüde iyiydi. zaten filmin oluşturduğu üst düzey bir beklenti söz konusu değil. oyunculardan beklenen belli başlı birkaç mimik var. 1) harekete geçmeden önce kahramanlık müziği eşliğinde havalı bakış, 2) acı çekerek bağırma, 3) ikilem anındaki kararsızlık bakışı ve hemen peşinden varılan kararı zor bir şekilde ifade etme durumu. beklenen bu olunca oyunculuk kötü diyemiyoruz, bekleneni iyi yapmışlar ama bu kadar, daha ötesi yok.

*çatışmalar ne üzerine kuruluydu ve nasıldı?
kahramanlar karar verecekleri zaman yukarıda bahsedilen bir ikileme sokuluyorlar. genelde bu ikilemler fedakarlık-galibiyet çatışması üzerinde şekilleniyor. bunun dışında her süper kahraman filminin temelinde olan iyi-kötü çatışması tabii ki bu filmde de mevcut.

*müzikleri sonradan arayıp bulup tekrar tekrar dinler misin? /müziklerin etkisi, katkısı ve uyumu nasıldı?
sonradan bulup dinlenecek müzikler olmayabilirler ama etkileri, katkıları ve uyumu gayet iyiydi.

*görsel efektler, mekan, eşya, renk, kıyafet seçimleri ve genel atmosfer nasıldı?
gayet iyiydi. filmin en iyi olduğu alan buydu denebilir. film boyunca efektsiz sahnelerin çok az bulunduğunu göz önüne alarak bir iki yerde rahatsız eden sıkıntıların olduğunu da belirtelim.

*merak hissinin dağılımı ve genel akış nasıldı? bir problem var mıydı?
kâfi ölçüde iyiydi. ciddi bir problem yoktu. genel olarak hızlı ilerleyen, yüksek tempoya sahip bir film.

*senaryo nasıldı?
filmin temelindeki hikâye serinin meraklıları için bi hayli önemli. ama aynı şeyi hikâyenin üzerine kurulan senaryo için söylemek zor. çok özel, süper bir senaryo söz konusu değil, gerek de yok.

*esprilerin miktarı, dağılımı ve düzeyi hakkında ne söylemek istersin?
yer yer esprilere yer verilmiş. çok komik değiller ama filmden böyle bir beklentimiz de olmadığı için genel ciddiyet içinde komik bir hâl alıyorlar.

*süre iyi ayarlanmış mı yoksa sulandırılmış mı? /bu konuda bir sıkıntı hissettin mi?
uzun bir film. ama tempoyu düşürmedikleri için sıkılmadan izlenebiliyor.

*bir aile filmi mi? (bir aile filmi: minimum düzeyde kan, şiddet, küfür, argo, cinsel referanslar ve sahneler içeren, mümkünse içermeyen, yaşı uygun bireylerden oluştuğu varsayılan yeri geldiğinde 2-3 kişiyle, yeri geldiğinde konu komşuyla, yeri geldiğinde sülalece izlenmesinde ciddi bir problem olmayan filmdir.)
temelinde savaş olduğu için şiddet içeren bir film. süper kahraman filmlerinde olan tarzda, çok kanlı olmayan gürütülü bir şiddet... bunun dışında bir aile filmi olmasına engel olabilecek ciddi bir sıkıntı yok.

*vakit öldüren bir entertainment/eğlence filmi mi? düşündüren, etkileyen, zaman boyutunu aşan, derdi olan, izlenince tükenmeyen bir film mi?
vakit öldüren bir entertainment/eğlence filmi. bu tanıma en iyi uyan filmlerden biri.

son olarak,
serinin sıkı takipçilerinin pek muhtemel beğeneceği, seriyle ilgisi olmayanların da arkadaş zoruyla gittiklerinde sıkılmadan izleyebilecekleri bir film olmuş. bu arada filmin sonunda yazılardan sonra çıkan kısa bölümü (after credits’i) izlemeyi unutmayın.

yazıları twiter hesabımızdan da takip edebilirsiniz:
Bir Film Hakkında (@BirFilmHakkinda) | Twitter

birfilmhakkında'nın tüm yazıları için:
Bir Film Hakkında

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Marvel kahramanlarının hayranı olanlar için çok iyi ben şahsen beğendim bağzı eksik geri kalan karekterler vardı izleyenler mutlaka bana hak verir tekrar izlemek isteyecek olduğum bir filim süre uzun ama öyle akıcı olmuşki bana kısa bile geldi o kadar süper kahramanlara yer vermek kolay değil. Sonu tahmin ettiğim gibi olmadı çok güzeldi zaten devamını sabırsızlıkla bekliyorum zaten filim deki kahramanlar çok hayran seviyesi üst seviyede olan kahramanlar

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ayrıca filimi izleyenlere ve hayranı olanlara soruyorum thanos adamıdır

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Espiri konusunda katılmıyorum.Yokedici Drax tüm sinemayı haykırttı bizde güldük tabi.Komik replikler vardı.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
10 yıllık serüvenin sonunda güzel bir film oldu fakat durun 2019 'da Infinity War 2 geliyor asıl olay orada olacak :)

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Kış askerini geri getirirler inşallah.Filmdeki desteklediğim karakter oydu.Yok olması üzdü.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Marvel veya Dc dünyasını sadece filmler ve çizgi dizilerden izleyerek bilen bir içizşeyici olarak ben oldukça beğendim. (Spoiler bulunabilir) Hatta mutsuz son oldukça beni tatmin bile etti. Önceki hafta izlediğim Sessiz Bir Yer filminden bile daha çok gerildim ayrıca bu filmde. Bence gayet kaliteli ve güzel idi. İzlemenizi tavsiye ederim.