Avea İle İlgili tüm sorularinizi cevaplayabilirim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sağolasın. :)

Sadece 500'ü ararsak ücret alıyor mu gerçi onu da bilmiyorum.

todorov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
500 u aramak faturasız hatlar için 60 kuruş her görüşme. 4441500 olarak arayın her yöne dakikalarınızdan düşer.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar, ep630i mikrofonlu kulaklık gm de çalışıyor mu?

spawn26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ben aveanın çekmemesine alıştım ucuz olduğu için olur çekmez diyebiliyorum..yalnız benim sorunum biraz daha farklı :) çekim gücü gayet yüksek görünürken yolladığım SMSler bazen iletim raporu gelmesine rağmen karşı tarafa iletilmiyor..1-2 seferden fazla karşılaştığım bi durum..misal olarak abartı değil 2 ay önce yolladığım bi SMS 3 hafta önce gönderdiğim ve bikaç güün önce yolladığım bi SMS yine bana iletim raporu gelmesine rağmen gönderdiğim zamanda gitmemiş..garip olan durum bu SMSler çok farklı tarihlerde yollanmış olmasına rağmen birleşip MMS halinde karşı tarafa iletiliyor :) yani 2 ay önce yolladığım SMS 3 haftalık ve 4 günlük SMSle birleşip alakasız bi günde MMS olarak iletiliyo :D sinir bozucu olan taraf SMS her ne kadar çoğu zaman çok önemli iletişim için kullanılıyor olmasada böyle bi durumda sosyal hayatta büyük sorunlar yaratabilecek bi iletişim türü :) avea sağolsun artık attığım SMSlerin ulaşıp ulaşmadığına iletim raporu gelse bile emin olamıyorum arkasından arayıp geldi mi yolladığım diye soramadığım sürece :) bari sonradan yollamasınlar hiç yollamasınlar 2 ay önce kıza küfür etmişim kavga kıyametken ağzıma gelen gitmiş şimdi şükür el eleyken pat diye bunları yolluyolar tehlikedeyim param olsa kurtulacam inşallah..

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
@spawn26 sms senin tarafından çıkış yapıyor gönderildi uyarısını veriyorsa iletilmeme durumu seninle ilgili değil

karşı tarafın şebekesi , telefonu , o an çekmemesi veya hiç çekmemesi olmak üzere herşeyden kaynaklanabilir

karşıki tarafın operatörüne başvurması lazm ve örnek ile örn . xx numara şu tarih şu saatte sms göndermiş gelmemiş veya geç gelmiş şeklinde.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Merhabalar, 6 Şubat tarihinde Kamu mega tarifesine referans göstererek geçtim. O gün öylesine Avea Online İşlemler servisine girdim. Güncel fatura bilgisine tıkladım 9 Şubat tarihine kadar x mb internet, x dk heryöne, x dk grup içi,heryöne x sms'lerinizi kullanabilirsiniz yazıyordu. Üstte de güncel fatura 4,35 TL olarak görünüyordu. Şimdi ben bu üç günlük süre sonunda toplam ne kadar ödeyeceğim? Ayın 10'unda 4,35 TL mi ödeyeceğim? Yoksa ayın 10'unda 27TL mi ödeyeceğim ya da sonraki ay devredip 32,35 mi ödeyeceğim? Veya harcadığım dk int smsler hesaplanıp çıkan tutarı mı ödeyeceğim?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar, 6 Şubat tarihinde Kamu mega tarifesine referans göstererek geçtim. O gün öylesine Avea Online İşlemler servisine girdim. Güncel fatura bilgisine tıkladım 9 Şubat tarihine kadar x mb internet, x dk heryöne, x dk grup içi,heryöne x sms'lerinizi kullanabilirsiniz yazıyordu. Üstte de güncel fatura 4,35 TL olarak görünüyordu. Şimdi ben bu üç günlük süre sonunda toplam ne kadar ödeyeceğim? Ayın 10'unda 4,35 TL mi ödeyeceğim? Yoksa ayın 10'unda 27TL mi ödeyeceğim ya da sonraki ay devredip 32,35 mi ödeyeceğim? Veya harcadığım dk int smsler hesaplanıp çıkan tutarı mı ödeyeceğim?

oransal sabit ücret diye bir muhabbet var yani , sen Kaç gün hangi tarifeyi kullandıysan ona göre belirlenir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
avea hattının hangi numara ile msj laştığını geçmiş dökümlereini nasıl öğrenebiliriz.. şimdiden teşekkürler

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
aynı ay içerisinde iki ayrı paket yapılabilir mi?

pakete göre değişecektir ama yapılıyor çoğu

- - - Mesaj Güncellendi - - -

avea hattının hangi numara ile msj laştığını geçmiş dökümlereini nasıl öğrenebiliriz.. şimdiden teşekkürler

o numara ait görüşme detayı talep ediyorsun müşteri hizmetlerinden

veya interaktif şifresiyle avea.com.tr üzerinden görebiliyorsn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
geçmiş aylarda yaptığım konuşma ve msajlaştığım numaraları nasıl öğrenebilirim

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] hocam aveaya geçmek istiyorum turkcellim, şöyle 500 mb- 1 gb internet olan, 100 dk civarı konuşma hakkı olan 15-20 tlye bir paket biliyor musunuz , aveanın sitesine baktım çözemedim, ayrıca ataşehir gibi yerlerde iyi çekiyor mu?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
@madmex hocam aveaya geçmek istiyorum turkcellim, şöyle 500 mb- 1 gb internet olan, 100 dk civarı konuşma hakkı olan 15-20 tlye bir paket biliyor musunuz , aveanın sitesine baktım çözemedim, ayrıca ataşehir gibi yerlerde iyi çekiyor mu?

Bina içi değişir , örneği bölgeye hizmet eden bir istasyon vardır ki var :) , ama tabi orda diyelim 500 hane var hepsine ulaşmaya bilir , açıkcası denemeden anlaması zor ama genel olarak İstanbul olduğu için sorun olmaması yüksek ihtimal.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba kamu mini tarife kullanıyorum. sms ve internetim olduğu halde kullanamıyorum nasıl düzelteceğimi bilemedim telefonumun markası Nokia modeli 301(RM-840)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Doğrudan müşteri temsilcisine nasıl bağlanabilirim? Telesekreterle uğraşmak istemiyorum.

okeymax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
444 1500 ü arsdıktan sonra konuşulanlara aldırış etmeden seri bir şekilde sizi müşteri temsilcisine bağlıyorum diye kadar tekrarla 030 olmazda 300 tuşla

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
444 1500 ü arsdıktan sonra konuşulanlara aldırış etmeden seri bir şekilde sizi müşteri temsilcisine bağlıyorum diye kadar tekrarla 030 olmazda 300 tuşla

Deniyorum ama yanlış seçim diyip suratıma kapatıyor. Heralde tam ayarlayamıyorum.

cydozgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb benim hattım taahhütlü bitmesine de 2 ay var ama telefonum cekmıyo o yuzden kapatmak ıstıyorum cezası nedir ? aylık faturamda 30 tl

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu teardown olayının amacı nedir ? Hatta tl bitince hatti kitlemek ne demek ?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
meraba kamu mini tarife kullanıyorum. sms ve internetim olduğu halde kullanamıyorum nasıl düzelteceğimi bilemedim telefonumun markası Nokia modeli 301(RM-840)

müşteri hizmetlerinizi aramanız gerekir ,burdan kontrol edebileceğim birşey yok

müşteri hizmetlerinizi aramanız gerekir ,burdan kontrol edebileceğim birşey yok

mrb benim hattım taahhütlü bitmesine de 2 ay var ama telefonum cekmıyo o yuzden kapatmak ıstıyorum cezası nedir ? aylık faturamda 30 tl

bunun için inceletmen gerekir , çekmediği anlaşılır ise fatura birimleri inceliyor uygunsa tahh kapatılabiliyor.

bunun için inceletmen gerekir , çekmediği anlaşılır ise fatura birimleri inceliyor uygunsa tahh kapatılabiliyor.

onun gibi bişi :)

onun gibi bişi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 18 yasındyım ama doldurmadım aveadan yani hat almak istiyorum alabilirmiyim

Fatihİsler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 18 da değilim aveadan kendi üstime hat almak istiyorum alabilirmiyim