Avatar filmi için hangisini tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Merhaba arkadaşlar
Biletler tükenmeden bu akşama avatar için rezervasyon yaptırmak istiyorum.
Ancak şöyle bir sorunla karşılaştım;

Avatar / Real D 3D (Orijinal/Altyazılı)
Avatar XpanD 3D ( Orijinal/Altyazılı )
Avatar IMAX 3D (Orijinal/Altyazılı)

Şeklinde 4 seçenek vermişler. sizce hangisini seçmeliyim? gidenler yada bilgisi olanlar acil yardım edebilirse çok büyük sevaba girecek benden söylemesi.:blushing:
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.:)

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Kesinlikle Avatar IMAX 3D (Orijinal/Altyazılı)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Sinema bölümümüz mevcuttur arkadaşlar. Konu taşındı.

Imax 3D diyorum ben de.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Imax'lerin tamamı çok erken saatlerde tükenmiş. Malesef ben karar vermeye çalışırken kalan biletler de bitmiş.:) Artık haftaiçi bir gün izlerim. Herkese teşekkürler.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
IMAX DMR (Digital Re-mastering) teknolojisiyle, The IMAX Experience ın eşsiz görüntü ve ses kalitesine dönüştürüldü.
Benzersiz sinema geometrisine sahip IMAX salonu dev perdesinde sunduğu gerçeğinden büyük 3 boyutlu kristal berraklığındaki görüntüleri 14,000 wattlık kendine özel dijital surround sesiyle birleştirerek, izleyiciyi de filmin içine çeken eşi bulunmayacak bir deneyim yaratıyor.

Real D 3D sisteminde perdeye yansıtılan ışık 2 kat fazla olduğu için en parlak renkler ve görüntü bu teknolojide vardır, bu sayede 35 trilyonluk bir renk skalasına ulaşılır ve bu görüntü kalitesi 36,600 Watt ses gücüyle desteklenir.
Sağ ve sol görüntülerin çok yüksek bir hızda, saniyede 144 kare olarak, sırasıyla perdeye yansıtıldığı bu sistem dairesel polarizasyon kullanılan özel gözlüklerle izlenir ve bu sayede filmi izlerken her açıdan 3 boyutlu görüntü sürekliliği sağlanır.

Bana kalırsa IMAX derim ben :)

mcaner23

Asistan
Reaksiyon puanı
2
I am Legend e gitmiştim onu imax da izledim gecen sefer de buz devri 3 ü 3D izledim 2 si de güzeldi.bence bu ikisinin karısımında güzel bir görsel sov ortaya cıkacagını düşünüyorum o yuzden Avatar IMAX 3D (Orijinal/Altyazılı) diyorum.