Autodesk maya 2011

magnet

Asistan
Konu yanlış yerde açılmış =) Bu konuyla ilgilenen arkadaşlar konunun burada olduğunun farkında olmayabilir. Verilen cevap ta gecikebilir=)
 

chawush28

Doçent
Ben maya kullanıyorum.. Çok kullanışlı modelleme ve animasyon yapabileceğin bir program.. Ben karakter modellemesi yapmak ve animasyon vermek için kullanıyorum.. Sen tam olarak hangi konu hakkında bilgi istiyorsun...
 

adsra

Asistan
aslında ilk defa kullanıcam ama daha çok tasarım odaklı.belki bide bi kaç animasyon ama çok karışık geldi ilk anda :S ne bulabilirim kaynak ?
 

sinani

Üyecik
BEnde maya kullanıcam yalnız benimde tutoriallara ihtiyacım var karakter modellemesi yapmak istiyorum...
 

chawush28

Doçent
aslında ilk defa kullanıcam ama daha çok tasarım odaklı.belki bide bi kaç animasyon ama çok karışık geldi ilk anda :S ne bulabilirim kaynak ?
Eğer sadece nesnel tasarım yapacaksan 3dsMax kullanmanı öneririm.. 3dsmax Düz ve keskin modellemelerde daha iyi. Maya'da Yuvarlak hatlara sahip modellemelerde daha başarılı.. Tabi bu benim Görüşüm. Maya daha iyidir, yada 3dsMax daha iyidir demiyorum.. Çünkü ben yapacağım işe göre hangisi işime geliyorsa onu kullanıyorum.. 2 programında kendince artıları var. Aslında Mayanın ara yüzü pek karışık değil, Biraz kurcalasan çok rahat ve basit bir kullanımı olduğunu göreceksin. Sanırım sen kendi çapında kullanacaksın bu programı, herhangi bir kurs falan düşünmüyorsun.. Sana önerim internetten veya dvd'cilerden video tutorial'lar bulup seyrederek çalışman.. Türkçe tutorial bulman zor, görselle beraber anlatılanı anlaybileceğin kadar İngilizcen olduğunu varsayarak internette ''maya foundation tutorial'' şeklinde arama yapmanı önerebilirim.. CGPersia benzeri, içinde 3d tasarımcıların bulunduğu sitelerde bu tutorial linklerini bulabilirsin. Eğer bulamazsan o konudada sana yardımcı olmaya çalışırım.. Şimdiden kolay gelsin :) Güzel tasarımlar yaparsan paylaşmanı bekleriz :)
 
Üst