Aura

Bu konuyu okuyanlar

byrm19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
542011145410808.jpg

Aura
http://cinarmuzik.net/muzik-detay.aspx?id=3534

Albüm İle İlgili Diğer Bilgiler :

Özlenen sound raflarda yerini aldı. Rock’n Roll Türkiye’de yeniden can buluyor.

Aura’nın ilk stüdyo albümü “Aura”,Nisan 2011’de Herşeye Rağmen Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Aura çıkış parçası Bozdu Beni Rock’n Roll ile sevenlerini her geçen gün arttırıyor. Grup, özlem duyduğumuz gitar tonları ve enstrümanların kattığı zengin orkestrasyon ile kaliteli bir albüm ortaya koyarak müzikseverlerin takdirini kazanmış durumda.

Müziğine ve sevenlerine karşı hep sadık ve tutkulu olan Aura, hedeflerinde de bir o kadar kararlı.İki kardeş olan Haluk Gülmez ve Barış Gülmez tarafından 2003 yılında kurulan grup 2005 yılında “Alay Eder Gibi Sevmek” ve “29” isimli parçalar single olarak kaydetti ve “Alay Eder Gibi Sevmek” parçasına bir klip çekti. Aynı yılda M. İlker Demiral klavye ve geri vokallerde gruba dahil oldu. Grup 2006 yılına kadar Türkiye’nin birçok ilinde (İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Uşak, Kütahya, Balıkesir) çeşitli organizasyonlarda ve bar konserlerinde yer aldı.

2006 yılında Mavisakal’ın “Yeni... den” albümünün tanıtım turnesinde grup ile birlikte sahne aldı. Aynı dönemde Kral TV’de Umut Kuzey’in sunduğu “Gençrock” programında canlı performans sergiledi. 2008 yılına kadar aralıksız konserler veren grup kadrosuna bas gitarist Caner Gümüş’ü dahil etti. 2009 yılında tekrar bir araya gelen grup Mavisakal’ın solisti Tibet Ağırtan ile birçok ilde “Tibet Ağırtan & Aura” ismiyle Rock’n Roll yaşatmayı sürdürdü.

2010 yılında albüm hazırlıklarına başladığında şu anki kadrosu da albüm hazırlıklarıyla şekillendi ve davulda Arda Özvural gruba dahil oldu. 2010 yılının bahar ve yaz aylarını albüm hazırlığıyla geçiren Aura, Kasım ayında İzmir’de “Ege Stüdyoları”nda 1 ay süren albüm kaydının ardından raflarda müzikseverleri bekliyor.

Norrachesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rock'N'Roll diye Alternative Rock olmuş. Zaten öyle bir şey kalmamıştı. Bana uzak gelse de güzeller. Umarım değeriniz bilinir. (Zaten Rock'N Roll şimdi Metal oldu.)

Bu arada Alay eder gibi sevmek şarkısının 3:43-3:55 kısmı Cadaveria - Irreverent Elegy şarkısının 2:55-3:09 kısmına benzemiş. Ben ne yaparsam yapayım çalamadığım yeri siz başarmışsınız. :)

byrm19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet paylaşımlar hız kesmeden devam edecek :)

byrm19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet sizin profil resminiz gibi güzel :)