Haber Audi, Formula 1'e girmek için McLaren Group'u satın aldı

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Yönetici
Admin
Katılım
20 Mayıs 2016
Mesajlar
1,877
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
2,747
Puanları
113
Autocar'ın özel haberine göre, Audi'nin McLaren Group'u satın alarak İngiliz süper otomobil markasının geleceğini koruduğunu bildirdi.

1-mclaren-765lt-2020-uk-fd-hero-front_0.jpg


Mülkiyet değişikliği, geçen yılın sonlarında 500 milyon sterlinlik bir finansmanın ardından sermaye artırımına rağmen ağır mali baskılar altında faaliyet gösteren McLaren'in geleceğini güvence altına alacak. Son gelişmenin, geçen ay sekiz yıl sonra görevinden ayrılan McLaren CEO'su Mike Flewitt'in kısa süre önce ayrılmasıyla bağlantılı olup olmadığı belli değil.

McLaren, yönetim düzeyinde bir değişiklik olmadığını belirtirken, herhangi bir Audi yetkilisinin bu aşamada ekleyecek resmi bir yorumu olmadı. F1 açısından bakıldığında, anlaşma Audi'nin sahibi olan Volkswagen Grubu'nun artık Grand Prix yarışlarına doğrudan erişime sahip olmasını sağlıyor.

Anlaşma, Porsche'nin F1'e girişinin kapısını da kapatmıyor. Yeni motor sporları patronu Thomas Laudenbach'ın geçtiğimiz günlerde Autocar'a verdiği demeçte, Audi kardeş markası da F1'e geri dönmeyi düşündüğünü söyledi.
 
Üst