Anket Atom Işlemcili Netbooka Windows 11 Kurdum

Sizce performansı nasıl oldu?

• Performansı çok iyi

Kullanılan: 0 0.0%
  • Anket yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Evet arkadaşlar internette ilk mi onu bilmiyorum ama Eski Atom işlemcili netbooka Windows 11 kurmayı başardım. :)
Sistem: Intel Atom N455 işlemci, 2GB DDR3 Ram, 240GB SSD ve Intel GMA 3150 onboard ekran kartı.
Performansını aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur. Ama bende Win10 64 bit (Son sürüm) den daha hızlı çalıştı. Windows 10 64 Bitde şarkı açarken bile çok fena takılmalar oluyordu 11de takılmadı. Çok rahat oynattı. :)
İnternet deneyimim: Tarayıcı olarak microsoft edge kullandım. İnternet konusunda pek iyi değildi. Biraz kasmalar vardı ama yinede bana göre eski sistem için başarılıydı.
Neden Chrome kullanmadım? Chrome bi tık fazla kaynak tüketiyor.
Youtube meselesine girmeyelim çünkü youtube'u zor açtı. :D
Ofis deneyimim: Ofis programı olarak Office 2016 kurmuştum ve bende gayet akıcı çalışıyordu.
Oyun deneyimim: Oyunu deneyemedim en basit sonic oyununu bile oynatmadı. Çünkü CPU %99'dan aşağıya hiç inmedi.
Peki ne kadar kaynak kullanıyor?
Ram olarak bende boşta 0,9MB kullanıyordu.
CPU ise maalesef %99'dan aşağıya inmedi. Çünkü sistem yetersizdi. Her mouse hareket ettirdiğimde dvm.exe CPU olarak hemen %90'ı buluyordu. Fan zaten maşallah motor gibi çalışıyordu. ./
Peki bu sisteme 11 kurup rahat kullanılabilir mi? Hayır. Çünkü azda olsa kasmalar var ve sizi sinir edebilir. Ama ben kurmak istiyorum merak ediyorum diyorsanız tabi o sizin kararınız. Bende merakımdan kurdum. .d
Peki hangi OS'ları kurabiliriz diye soracak olursanız
Windows XP
Windows 7
Windows 8.1 Embedded (Win8.1 veya 10 kurup ekran kartını Microsoft Update catalogdan indirip kurun daha hızlı çalışacaktır)
Windows 10 1507, 1511 ya da 1607 sürümleri (1703 ve üst sürümleri kurmayın çok fazla gecikmeden kasıyor kuracaksanız en fazla 1607 kurun)
Linux Mint ya da Lubuntu. (Günlük işler için linux mint daha iyi olacaktır.)
İyi Forumlar. :)

Ekli dosyalar

• Yakalama.PNG
    Yakalama.PNG
    172.5 KB · Görüntüleme: 10
  • Yakalama1.PNG
    Yakalama1.PNG
    421.8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
61
bende amd a4 9120e var 4 GB ddr4 ram fakat cihazın windows 11 in en düşük sistemini karşılamıyor yazıyor laptobumun sistemi mi düşük yoksa bir hatamı var
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistem hakında bölümünde ekran alıntısı var ekran alıntısını kaldır da özelikleri tam olarak görelim

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
bende amd a4 9120e var 4 GB ddr4 ram fakat cihazın windows 11 in en düşük sistemini karşılamıyor yazıyor laptobumun sistemi mi düşük yoksa bir hatamı var

sistem hakında bölümünde ekran alıntısı var ekran alıntısını kaldır da özelikleri tam olarak görelim
TPM 2.0 ayarı Secureboot falan açık mı BIOSdan? Birde cihaz UEFI destekliyor mu?
Not: benim kurduğum ISO ellenmişti.
Ama sistemi test etmeyip onun haricindr kullanacaksanız kullanmayın derim. Yine benim format atmam lazım. ./

Reaksiyon puanı
61
TPM 2.0 ayarı Secureboot falan açık mı BIOSdan? Birde cihaz UEFI destekliyor mu?
Not: benim kurduğum ISO ellenmişti.
Ama sistemi test etmeyip onun haricindr kullanacaksanız kullanmayın derim. Yine benim format atmam lazım. ./
tpm açık ve sürümüm 2.0 ama UEFI ye bakmadım nasıl görünüyor bilmiyorum

ben galiba windows 10 dan devam edeceğim

Son düzenleme:

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
tpm açık ve sürümüm 2.0 ama UEFI ye bakmadım nasıl görünüyor bilmiyorum

ben galiba windows 10 dan devam edeceğim
Bildiğim BIOSda UEFI MODE gibi bir seçenek olmalı varsa.
Şuan explorer kapalı kullanıyorum sistemi :D

Son mesajlar