Atikmpag.sys hatası

Bu konuyu okuyanlar

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Oyun oynarken bir işim çıktı ve oyunu durdurup ara verdim.Geri döndüğümde bilgisayarı mavi ekran vermiş bir durumda buldum,atikmpag.sys hatası.Bilgisayarı yeniden başlattığımda ana ekrana hiç gidemeden siyah ekran veriyor ardından mavi ekranda aynı hata çıkıyor.Çözümü nedir?
Not:Cihaz Güvenli Modda sorunsuz açılıyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Oyun oynarken bir işim çıktı ve oyunu durdurup ara verdim.Geri döndüğümde bilgisayarı mavi ekran vermiş bir durumda buldum,atikmpag.sys hatası.Bilgisayarı yeniden başlattığımda ana ekrana hiç gidemeden siyah ekran veriyor ardından mavi ekranda aynı hata çıkıyor.Çözümü nedir?
Not:Cihaz Güvenli Modda sorunsuz açılıyor
AMD yi kaldır geri kur.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hocam dediklerinizi aynen uyguladım.Kaldırıp tekrar yükledim,bilgisayar kendini yeniden başlattı.Ardından yine aynı hatayı verdi.Ancak AMD'yi kaldırınca bilgisayar normal olarak açılabiliyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Hocam dediklerinizi aynen uyguladım.Kaldırıp tekrar yükledim,bilgisayar kendini yeniden başlattı.Ardından yine aynı hatayı verdi.Ancak AMD'yi kaldırınca bilgisayar normal olarak açılabiliyor
Windows bozulmuş demek ki. Dosyalarınızı yedekleyip Windows kurun.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Hocam Güvenli Modda dosyaları nasıl yedekleyebilirim.Daha önce hiç yapmamıştım.
Bir partition oluşturup dosyalarınızı oraya kopyalayın. Adını Yedek koyun. Kurulum USB si hazırlayın. Sonra kurulum ekranında C: bölümünü biçimlendirin sadece. Sonra C: yi seçip kurun. Bu kadar. :)

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Bir partition oluşturup dosyalarınızı oraya kopyalayın. Adını Yedek koyun. Kurulum USB si hazırlayın. Sonra kurulum ekranında C: bölümünü biçimlendirin sadece. Sonra C: yi seçip kurun. Bu kadar. :)
Sağolun hocam elinize sağlık.Problem çıkmaz inşallah.Şu an Windows 8.1 kullanıyorum Windows 7'den yükseltmiştim.Windows 7'ye geri dönmemi önerirmisiniz?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Sağolun hocam elinize sağlık.Problem çıkmaz inşallah.Şu an Windows 8.1 kullanıyorum Windows 7'den yükseltmiştim.Windows 7'ye geri dönmemi önerirmisiniz?
Önermem çünkü desteği yok. PC niz laptop ise modelini masaüstü ise işlemci ve anakartınızı söyler misiniz?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Önermem çünkü desteği yok. PC niz laptop ise modelini masaüstü ise işlemci ve anakartınızı söyler misiniz?
Bilgisayarım Laptop
HP Pavilion g7
Intel Core i7 3. Nesil 2.10 GHz
8GB Ram
Intel HD 4000+AMD Radeon 7600m

Son düzenleme:

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Siyah Ekran Geldiğinde Windows Açılmış İse Şanslıyız;
Siyah Ekran Geldiğinde Shift + F10 Yap. Gelen Komut Penceresinde C:Windows\system32\ Dizinine Git.
Bir Üst Dizine Gitmek İçin : cd ..
Bir Alt Dizine Gitmek İçin : cd (Dizinadı)
C:Windows\system32\ Dizinine Geldikten Sonra explorer.exe yaz. masaüstü falan kötü de olsa gelcek. ordan chrome girersin hatayı araştırırsın iyice.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Siyah Ekran Geldiğinde Windows Açılmış İse Şanslıyız;
Siyah Ekran Geldiğinde Shift + F10 Yap. Gelen Komut Penceresinde C:Windows\system32\ Dizinine Git.
Bir Üst Dizine Gitmek İçin : cd ..
Bir Alt Dizine Gitmek İçin : cd (Dizinadı)
C:Windows\system32\ Dizinine Geldikten Sonra explorer.exe yaz. masaüstü falan kötü de olsa gelcek. ordan chrome girersin hatayı araştırırsın iyice.
Yanlış konuya yazdınız. :D

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Yanlış konuya yazdınız. :D
doğru konuya yazdım ama bir detayı unutmuşum;
siyah ekrandan sonra tekrar mavi ekran gelmesi.
bunu görmemişim. neyse mavi ekran gelmeden hızlıca yaparsa olur bence :D

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Shift+F10 çalışmıyor normal masaüstünde. Windows PE'de çalışır sadece. Ayrıca Windows bozuk işte AMD yi kaldır kur yapmak düzeltmiyorsa yeni Windows kurması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O da değil Windows Gezginini açmak zor değil. ESC+SHIFT+CTRL ya da CTRL+ALT+DELETE yapıp açabilir. Sonra Dosya dan çalıştırı açıp explorer.exe yazarak açabilir.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Shift+F10 çalışmıyor normal masaüstünde. Windows PE'de çalışır sadece. Ayrıca Windows bozuk işte AMD yi kaldır kur yapmak düzeltmiyorsa yeni Windows kurması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O da değil Windows Gezginini açmak zor değil. ESC+SHIFT+CTRL ya da CTRL+ALT+DELETE yapıp açabilir. Sonra Dosya dan çalıştırı açıp explorer.exe yazarak açabilir.
Hocam yeniden selamlar.Bilgisayarı dün sıfırladım.Güzel bir format çektim.AMD Driver'ini yükledim ve yeniden başlattım,bu sefer bilgisayara giriyorum 10 saniye normal çalışıyor ve yeniden aynı hatayı veriyor.
Driver'in 2016 Adrenaline (Beta) sürümünü indirdim cayır cayır çalıştı PC ancak CS:GO'yu açana kadar.Oyuna tıkladığım anda hop mavi ekran.Başka bir çözümünüz var mıdır?