ATI Mobility Radeon HD 4650 Güncelleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selam Arkadaşlar..

Samsun R522 Laptop var elimde Ekran kartı ATI Mobility Radeon HD 4650 güncellemeye çalışıyorum herşeyi denedim fakat güncelleyemedim birtürlü. Kendi sitesinden downloaderini indirerek denedim olmuyor.

Varsa böyle bir problem ile karşılaşıp çözebilen paylaşırsa mutlu olurum..

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Selam Arkadaşlar..

Samsun R522 Laptop var elimde Ekran kartı ATI Mobility Radeon HD 4650 güncellemeye çalışıyorum herşeyi denedim fakat güncelleyemedim birtürlü. Kendi sitesinden downloaderini indirerek denedim olmuyor.

Varsa böyle bir problem ile karşılaşıp çözebilen paylaşırsa mutlu olurum..

ben de o kartı kullanıyorum 3 senedir.tövbe ettim daha amd ürünü almam.driverı bi dert hdmi olayı bi dert.
ilk yükleyişimde sıkıntı çekmiştim ben de son ve yükle diye seçenek vardı indirme işlemi bitince.hep son'a basıyordum.belki sizde de öyle bir sıkıntı olabilir.2 kademede yükleniyor driverı.
ilk amd sitesinden indiriyosunuz. indirdiğinizi yüklüyorsunuz (arşivden çıkarıyoruz desek daha doğru olur galiba).yükledikten sonra bi daha yüklüyorsunuz :D saçma oldu :/

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
ben de o kartı kullanıyorum 3 senedir.tövbe ettim daha amd ürünü almam.driverı bi dert hdmi olayı bi dert.
ilk yükleyişimde sıkıntı çekmiştim ben de son ve yükle diye seçenek vardı indirme işlemi bitince.hep son'a basıyordum.belki sizde de öyle bir sıkıntı olabilir.2 kademede yükleniyor driverı.
ilk amd sitesinden indiriyosunuz. indirdiğinizi yüklüyorsunuz (arşivden çıkarıyoruz desek daha doğru olur galiba).yükledikten sonra bi daha yüklüyorsunuz :D saçma oldu :/
Yükledikten sonra bir daha yüklüyoruz ? :D
Baya saçma olmuş. :D

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Anlattığınız şekilde zorda olsa yapmayı deneyim bakalım belki olur teşekkürler..:D

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
2ahi686.jpg

şu pencerenin gelmesi için ilk ati sitesinden indirdiğimizi yüklüyoruz.sonra bu pencereyi yüklüyoruz.demeye çalıştığım buydu @aquess1999 .ben hep yüklemeyi başlattıktan sonra son'a tıklardım :D ama kur'a tıklamak gerekiyor.dalgınlık mı aptallık mı bilemeyeceğim bendeki :) inş sizin de böyle bir probleminiz vardır.HDMI kısmını karıştırmıyorum bile.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şuan için AMD nin 12.5 beta sürücüsü ( 8.97 ) 18.04.2012 en son beta hem desktop hemde notebook driverlarını içerdiği için problemsiz yükleyebilirsiniz amd nin sitesinde notebook kartlar için 1 mb lık önyükleme programcığı vardır o önyükleme programcığı sistem içindeki kartın modelini belirler eşleştirir ve ona göre uygun sürücüyü karşıdan çeker.

12.5 beta sürücüsünün linkini paylaşıyım dileyen yüklesin

http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=giveme&dwn_id=1624

''License Agreement'' kısmının altında ''Agree'' nin üzerine tıklayıp indirebilirsiniz...

aynı zamanda windows 8 desteğide bulunmaktadır hem windows 7 li desktop cihazda hemde windows 8 cons pre notebookta HD 4650 serisi ile test edilmiştir

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sorununuz mobil ekran kartı için masaüstü sürücüsü indirmek olmasın? Ayrıca XP ya da Vista ve üzeri sistemler de farkediyor. Sisteminizin 32 bit mi 64 bit mi olduğu da önemli. Ben de Samsung R520 kullanıyorum (donanımlar aynı sizinkiyle) ve bir kere bile sürücü sorunu yaşamadım. Eğer sorun yaşıyorsanız önce sisteminizde bulunan bütün AMD sürücülerini kaldırın. Sistemi yeniden başlatın ve Mobil ekran kartı için olan sürücüyü kurun.

64-bit: http://www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_64-bit_util.exe
32-bit: http://www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_32-bit_util.exe

XP için sürücü sıkıntısı mevcut. Samsun'un kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor. Verdiğim linkler Vista ve 7'de çalışan sürücülere ait. Sadece sisteminiz kaç bit ise ona uygun sürücüyü indirin ve söylediğim şekilde kurun.

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorununuz mobil ekran kartı için masaüstü sürücüsü indirmek olmasın? Ayrıca XP ya da Vista ve üzeri sistemler de farkediyor. Sisteminizin 32 bit mi 64 bit mi olduğu da önemli. Ben de Samsung R520 kullanıyorum (donanımlar aynı sizinkiyle) ve bir kere bile sürücü sorunu yaşamadım. Eğer sorun yaşıyorsanız önce sisteminizde bulunan bütün AMD sürücülerini kaldırın. Sistemi yeniden başlatın ve Mobil ekran kartı için olan sürücüyü kurun.

64-bit: http://www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_64-bit_util.exe
32-bit: http://www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_32-bit_util.exe

XP için sürücü sıkıntısı mevcut. Samsun'un kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor. Verdiğim linkler Vista ve 7'de çalışan sürücülere ait. Sadece sisteminiz kaç bit ise ona uygun sürücüyü indirin ve söylediğim şekilde kurun.

Alakanız için teşekkürler. Sistemim Windows 7 Ultimate 64 bit. Sürücümde kurulumunda bir problemim yok. Problem Ekran kartı sürücümü güncelleyememem. Verdiğiniz linkteki dosyalar dahil bir çok yükleme yolu denedim ama güncelleyemedim.
İndirdiklerim mobility yani laptoplar için deskoplar için olanları denemedim. Şuanda yüklü olan ekran kartı sürücümün en son güncellenmiş tarihini içeren bi resim atıyorum.. Kurulu olan sürücü ürünün kendi sitesinden indirdiğim sürücü. Güncellememin nedeni performans değişikliği olacakmı. Sorunu bir türlü çözemedim :)

29pqb15.jpg

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
benzer olay arkadaşımda asus K52 de başıma gelmişti AMD nin ufak prgramcığı ekran kartını tam görümüyordu o yüzden sürüm indirmesi yapmıyordu size tavsiyem dizüstünde AMD yada ATi ile olan tüm sürücüleri kaldırıp tekrar denemeniz şuan için final sürüm olarak 12.4 var beta olarak 12.5 beta mevcut ve sorunsuz kurulabiliyor sizdeki sürüm çok eski gözüküyor program kaldırdan ATI yada AMD ile ilgili ne varsa kaldırın bu yüzden çakışma yapıyoda olabilir

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
@Nikmikyok

Ben de size yazdım ki eğer sorun yaşıyorsanız önce eskisini tamamen kaldırın ve ardından yenisini temiz olarak kurun. Daha önce benim de başıma geldi güncelleyememe sorunu. Eskiyi kaldırarak sorunumu çözmüştüm.

Bir de not düşeyim kullandığınız Catalyst AMD'nin orjinal Catalyst'ine benzemiyor. Büyük ihtimalle ya laptopın içindeki sistemle hazır gelen Catalyst o ya da Samsung'un sitesinden indirip kurmuşsunuz. Dediğim gibi önce kurulu olanı tamamen kaldırın ve sonra AMD'nin orjinal sürümünü kurun verdiğim linkten.

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@Nikmikyok

Ben de size yazdım ki eğer sorun yaşıyorsanız önce eskisini tamamen kaldırın ve ardından yenisini temiz olarak kurun. Daha önce benim de başıma geldi güncelleyememe sorunu. Eskiyi kaldırarak sorunumu çözmüştüm.

Bir de not düşeyim kullandığınız Catalyst AMD'nin orjinal Catalyst'ine benzemiyor. Büyük ihtimalle ya laptopın içindeki sistemle hazır gelen Catalyst o ya da Samsung'un sitesinden indirip kurmuşsunuz. Dediğim gibi önce kurulu olanı tamamen kaldırın ve sonra AMD'nin orjinal sürümünü kurun verdiğim linkten.

Evet Samsung un sitesinden indirmiş olduğum Catalyst teşekkürler dediklerinizi şimdi deneyeceğim..

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ati ile ilgili herşeyi kaldırmama rağmen resimdeki hatıyı alıyorum heryerden sildim.
Kayıt defteri ekle kaldır system32 vs. vs. sürücüyüde sildim olmuyor zaten format atmaya bahane arıyordum bari format atayim :) Beceremedim birtürlü
97oawl.jpg

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ati ile ilgili herşeyi kaldırmama rağmen resimdeki hatıyı alıyorum heryerden sildim.
Kayıt defteri ekle kaldır system32 vs. vs. sürücüyüde sildim olmuyor zaten format atmaya bahane arıyordum bari format atayim :) Beceremedim birtürlü
97oawl.jpg

Vala hocam ne diyeyim. Bu kadar sorun alanını daha önce görmedim. :)

Eğer temiz sistem kurulumu yapacaksanız direk AMD'nin kendi mobil sürücüsünü kurun. Bir de keşke AMD programını kaldırmak dışında bir şeye dokunmasaydınız. Kayıt defteri ve System32 olsun bunlar sistemin hassas noktalarıdır. Size tavsiyem bir daha dokunmayın. XP zamanında kayıt defteri falan şişip sistemi yavaşlatıyordu ama Windows 7 ile bu tarz sorunlar kalmadı. Formatta sonra sorunuuz çözülürse yazarsınız. Umarım halledebilirsiniz.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
97oawl.jpg

Hocam ben birkaç gün önce format attım. Doğal olarak ATI sürücüsünü kurmam gerekiyordu ve bilin ne oldu. Sizinle aynı hatayı aldım. Problemi de çözebildim. Şöyle ki AMD siz sürücüyü indirmek istediğiniz zaman yukarıda da ekran görüntüsünü aldığınız aracı bir program indirtiyor. Bu programın görevi cihazdaki donanımı tespit edip ona uygun sürücüyü otomatik indirmek. Sorun da burada başlıyor. Bu program görüntüsünü aldığınız hatayı veriyor. Ancak bizim cihazlarımızda bir sorun yok. Problem AMD'nin yazılımında.

Çözümü ise basit. Bu aracı programla uğraşmayıp direk asıl sürücü dosyasını kurmak. Ben böyle yaparak sürücümü sorunsuzca yükledim. Siz de bu şekilde rahatça kurabilirsiniz.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
ben iki senedir kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım güncelleme adına.

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
30a4al3.jpg

Driver Swiper adlı program ile Ati ile ilgili herşeyi kaldırıp yeniden başlattım.
http://www2.ati.com/DriVeRs/mobile/1..._64_dd_ccc.exe linkteki sürücüyü kurdum gene yeniden başlattım.
Sürücü güncelleme sorunu kalmadı Ekran kartı sürücüm güncelleşti.

işe yaradı güncellendi @bLaCkSouL çok saol ya sonunda :)

NOT: Mod arkadaşlardan ricam konunun yanına [ÇÖZÜLDÜ] yazarmısınız aynı problemi olan arkadaşlara yardımcı olur bu konu.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=48348]Nikmikyok[/MENTION]

İyi ki format atmışım desene. Çözebildiğine sevindim. :)

Elghinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu sorunu almamızın nedeni ne samsungun ne de amd nin hatası. (gerçi amd yüzünden kısmen ama olsun :) ) amd cataclyst 12,4 ten sonra 4000 serisi için olan desteğini bırakmış. siteden indiriğimiz tool bu yüzden geçerli donanım yok diye bir hata veriyor. eğer bLaCkSouL nickli arkadaşın verdiği link çalışmaz ise Amd nin driver sayfasında Legacy Drivers bölümünden 12,4 driverını bulabilirsiniz.

cordial23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Blacksoul kardeşim bende bi labtop kullanicisiyim ve amd nin ati mobility radeon hd 4600 serisinin 1 gb lik ekran kartini kullaniorum fakat kardeşim bu ekran kartinin driver lerini nasil indiricemi bilmiourm önceden sitesinden indirirdim şimdi amd nin kendi sitesine girdiğimde 1 mb lik bi program verio onu indirdim fakat o hata verio kardeşim sense birine yardimci olmussun dikkatimi çekti orada amd 4600 serisi ekran karti için labtop 12.4 driver vermişsin onu indirdim bende kurdum benimde ekran karti sürümüm yüklendi sorunsuz ama bundan sora yeni çikan sürümleri nereden indirecegim ve nasil yardimci olursan sevinirim kardeşim bekliorum yardimlarinis şimdiden teşekkürler

cordial23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi üst yorumdaki arkadaşta sürüm 12.4 ten sora driver indiremicemizi söylüo nasıl olucaksa bu hayret ettim blacksoul kardeşim

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu sorunu almamızın nedeni ne samsungun ne de amd nin hatası. (gerçi amd yüzünden kısmen ama olsun :) ) amd cataclyst 12,4 ten sonra 4000 serisi için olan desteğini bırakmış. siteden indiriğimiz tool bu yüzden geçerli donanım yok diye bir hata veriyor. eğer bLaCkSouL nickli arkadaşın verdiği link çalışmaz ise Amd nin driver sayfasında Legacy Drivers bölümünden 12,4 driverını bulabilirsiniz.

12,4 driveri hd 4000 serisi için tam link atarmısın ? x64 ve x32 için :)

cordial23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linki sende blacksoul bu sorunda sayfa 2 de belirtmiş bende rdan indirdim kurdum kardeşim nikmikyok

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Artık AMD nin sitesindeki eklenti işe yarıyor 3000 4000 5000 serilerinde ekran kartımı sıkıntısız bir biçimde güncelledim. Eskisi gibi hata vermiyor güncelliyoru Konu [ÇÖZÜLDÜ]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben sunu dicem benim 2000 gb ekran kartım vardı xp kurdum 128 diyor ne iş