Ati 4650 görüntü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle konuma baktığınız için teşekkür ederim herkese..2 gün önce Ati 4650 Ekran Kartı Aldım 1GB.Sonra onu aldım eve geldim taktım çalıştırdım monitöre görüntü gelmiyor.Sonra baya bi uğraştım yaptım bişeyler ama olmadı yine.Servise götürdüm aldığım yere adamlar orda çalıştırdı baya kendi yerlerinde monitöre bağladı benim pcyi çalıştı.Sonra eve geldim tekrar denedim gene açılmadı.Ardından servise tekrar gittim yine açtılar çok garip anlayamadım.Sonra eve geldim ben açabildim ardından driverlerimi yükledim reset attım ama yok açılmıyor:S.Şimdi bu durumdayım.Lütfen bir yardım edin kafayı yemek üzereyim PSU ' dan kaynaklanmıyor Ha bide eski ekran kartımı taktığımda yine çalışıyor ama yeniyi takınca çalışmıyor.Fakat işte yeniyide serviste çalıştırıyorlar anlayamadım.

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kardeş Aynı sorun bendede oluyor Yeni ekran kartı takınca monitörün ışığı yanım sönüyor sistem çalışıyor ama görüntü yok.ben şuan Board üzerinden görüntü alıyorum .sendeki sorun 1 kaçtane şeyle ifade edile bilir . 1.Anakart Aldığın kartı desteklemiyor.
2.Power yetersiz kalıyor
3.Ekran kartı Slotun yanmış.
Varsa anakartın üstünde onboard dan görüntü almayı dene

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim inşallah yaparım :(

thesavarona dediklerin doğru olabilir fakat servise götürdüğümde adamlar tıkır tıkır çalıştırıyor.Yani anlamıyorum çok mantıksızlık var bu işte evde çalışmıyor onlarda çalışıyor.Hatta kendi monitörümüde götürdüm onuda çalıştırdılar bir sorun yok eve geliyorum yok çalışmıyor :S

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ya monitör kablosunda sorun var, ya da anakartın pci-e slotunda problem var. yeni bir kablo ile dene. olmazsa servise götürüp farklı bir anakart ile senin sistemi çalıştırmayı dene. anakartta belki sorun olabilir. ya da yeni ekran kartı anakarta uymamıştır. eskisi çalıştı diyorsun çünkü.

bazen teknoloji dünyasında böyle handikaplar olur. çalışması gereken donanım çalışmaz. uyması gereken uymaz. sebebi yoktur. şans işi.

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
monitör kablomuda götürdüm sadece tek fark neydi biliyormusun onların dükkanındaki elektrik yani orda bilgisayarı tamamen taşıyıp götürdüm onlarda çalışıyor bende çalışmıyor napıcam ben ya :S

umutcanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Aynı sorun bendede oluyor Yeni ekran kartı takınca monitörün ışığı yanım sönüyor sistem çalışıyor ama görüntü yok.ben şuan Board üzerinden görüntü alıyorum .sendeki sorun 1 kaçtane şeyle ifade edile bilir . 1.Anakart Aldığın kartı desteklemiyor.
2.Power yetersiz kalıyor
3.Ekran kartı Slotun yanmış.
Varsa anakartın üstünde onboard dan görüntü almayı dene

ben 2 derim

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok abi yok :S hiç bi çözüm yok yani eski ekran kartımla tıkır tıkır çalışıyor bilgisayar bende ama yeni ekran kartımıda servis çalıştırıyor tıkır tıkır bende evde bi kere çalıştırdım driverini yükleyip pcyi kapattım bir daha yok açılmıyor

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bence ekranın desteklemiyo ekran destekler olurmu öyle dersin fakat oluyor ati 3650 19" lcd ekranda çalışmadı crt de açıldı

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
anakartın eski ise agp-8x çalıştırmıyordur bence..

anakart ve ekran kartını tam model ve çeşitiyle yazar mısın?

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Everest Ultime indir sistem özelliklerini en inçe ayrıntısına kadar yaz.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
monitör kablonu onboard olana takmıyorsun dimi yani yeni takılan ekran kartına takmazsanda buna sebep olabilir bazen dalgınlıkla bu yapılabiliyor C=

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Elektrik ten olabilir koşu veya bir akraba da falan dene derim.

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dvi mı vga ylamı bağlıyon

VGA ile ucu mavi olan kablo işte.

monitör kablonu onboard olana takmıyorsun dimi yani yeni takılan ekran kartına takmazsanda buna sebep olabilir bazen dalgınlıkla bu yapılabiliyor C=

yok onboarda takmadığıma eminim

anakartın eski ise agp-8x çalıştırmıyordur bence..

anakart ve ekran kartını tam model ve çeşitiyle yazar mısın?

Everest Ultime indir sistem özelliklerini en inçe ayrıntısına kadar yaz.

tamam arkadaşlar yazıcam biraz bekleyin

bence ekranın desteklemiyo ekran destekler olurmu öyle dersin fakat oluyor ati 3650 19" lcd ekranda çalışmadı crt de açıldı

ama monitörümü de servise götürdüğümde açmışlardı.Serviste açıyorlar ama eve geldiğimde açamıyorum işte :( Ha dersiniz bu takmayı bilmiyor hata yapıyor , yok o kadar da bilgim var hatta baya bilgim var ama böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyorum.

Çok Farklı Bir Durum ..

Evet gerçekten :S

Elektrik ten olabilir koşu veya bir akraba da falan dene derim.

yok o da olmadı başka bir yere götürdüm bilgisyarı taktım yine aynı çalışmadı.kafayı yemek üzereyim yani yok çözüm bulamıyorum :(

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya monitör götür başka yerde dene sonra kabloyu değiştir bunu deneme yanılmayla çözersin

timurhan304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monitorünün maksimum Mhz oranı (yenileme) kartının yenileme hızına yetişemediği için bu sorunu yaşıyorsun.
Bios ayarlarının yapıldığından emin olduktan sonra monitorun mhz ayarını düşür(60-65 yeterli olur) ATi kullanıyorsan güç kaynağı sorun olabilir.OS ayarlarını kontrol et.Nvidia kullanıyorsan ve Win7 varsa birşey yapamam ancak xp kullanıyorsan sürücüleri eskide olsa CD den kur.

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monitorünün maksimum Mhz oranı (yenileme) kartının yenileme hızına yetişemediği için bu sorunu yaşıyorsun.
Bios ayarlarının yapıldığından emin olduktan sonra monitorun mhz ayarını düşür(60-65 yeterli olur) ATi kullanıyorsan güç kaynağı sorun olabilir.OS ayarlarını kontrol et.Nvidia kullanıyorsan ve Win7 varsa birşey yapamam ancak xp kullanıyorsan sürücüleri eskide olsa CD den kur.

Ati kullanıyorum bende güç kaynağı diye düşünüyorum ama o kart 230 V sennin psu na yeter dediler ama monitörü de deneyeceğim teşekkürler

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
dediğimi yap dene monitör ve kabloyu

arkadaş bios ayarla fln demiş fakat onu ekran kartı ayarlıyo ramdac olması lzm yanlış hatırlamıyorsam ama bios a girmek için ekran gelmesi lazm tabiki güç kaynağını dene ama servisde açılıyo diyorsun %100 monitör veya kablo bozuk

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu kadar adam yazmışsınız bana küfrediceksiniz ama söylemek istiyorum fikrimi :D

ben pc imi her ay açıp temizleyen pc mi seven bir insanım ne olduysa geçenlerde temizledim herşeyi taktım yerine ekran gelmedi kafayı yedim.vatan ın servisini aradım getirin dedi,kuzenimi aradım gebzeye getir dedi zart zurt ....

sonra iyice bi baktım hani ekran kartının dışa vuran iki deliği varya DVI ı + VGA bir de DVI I D var ben DVI D ye takmışım :D

Yani senin ekran kartında iki girişliyse diğerine takmayı dene :)

söylemek istedim yüklenmeyin olur da olur yani :D

darknessfear45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaça aldın ayıptır sorması.bende alacamda.

145 TL normal fiyatı ama bir tanıdıktan 85 TL ye aldım

bu kadar adam yazmışsınız bana küfrediceksiniz ama söylemek istiyorum fikrimi :D

ben pc imi her ay açıp temizleyen pc mi seven bir insanım ne olduysa geçenlerde temizledim herşeyi taktım yerine ekran gelmedi kafayı yedim.vatan ın servisini aradım getirin dedi,kuzenimi aradım gebzeye getir dedi zart zurt ....

sonra iyice bi baktım hani ekran kartının dışa vuran iki deliği varya DVI ı + VGA bir de DVI I D var ben DVI D ye takmışım :D

Yani senin ekran kartında iki girişliyse diğerine takmayı dene :)

söylemek istedim yüklenmeyin olur da olur yani :D

Yok tek çıkış var mavi olan birde HDMI dedikleri olan beyaz var

dediğimi yap dene monitör ve kabloyu

arkadaş bios ayarla fln demiş fakat onu ekran kartı ayarlıyo ramdac olması lzm yanlış hatırlamıyorsam ama bios a girmek için ekran gelmesi lazm tabiki güç kaynağını dene ama servisde açılıyo diyorsun %100 monitör veya kablo bozuk

yok monitörle kablomuda götürdüm orda açtılar benim kablomla monitörü ama eve geldiğimde yok yani yok, aynen bilgisayarı alıp götürdüm açtılar eve getirdim yok..

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o zaman sana önce [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] yardım eder,çözüm yoksa yetkili servis yardım eder :)

pcyardım

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle konuma baktığınız için teşekkür ederim herkese..2 gün önce Ati 4650 Ekran Kartı Aldım 1GB.Sonra onu aldım eve geldim taktım çalıştırdım monitöre görüntü gelmiyor.Sonra baya bi uğraştım yaptım bişeyler ama olmadı yine.Servise götürdüm aldığım yere adamlar orda çalıştırdı baya kendi yerlerinde monitöre bağladı benim pcyi çalıştı.Sonra eve geldim tekrar denedim gene açılmadı.Ardından servise tekrar gittim yine açtılar çok garip anlayamadım.Sonra eve geldim ben açabildim ardından driverlerimi yükledim reset attım ama yok açılmıyor:S.Şimdi bu durumdayım.Lütfen bir yardım edin kafayı yemek üzereyim PSU ' dan kaynaklanmıyor Ha bide eski ekran kartımı taktığımda yine çalışıyor ama yeniyi takınca çalışmıyor.Fakat işte yeniyide serviste çalıştırıyorlar anlayamadım.

ekran kartını anakart desteklemiyo olabilir