Atatürk Benzeri Yalçın Mıhçı (Kubilay Filminde Atatürk'ü oynadı)

matraxxx

Üyecik
Yalçın Mıhçı
Ankara, Turkey

28 Şubatta, Denizlili baba ve Merzifonlu anneden doğan sanatçımız Yalçın Mıhçı, biri konservatuar diğeri işletme olmak üzere 2 üniversite mezunudur. Henüz üç yaşındayken, icrası son derece güç olan Türk Sanat Müziği eserlerini dinleyenlerin şaşkın ve hayran bakışları önünde hatasız söyleyerek yeteneğini belli etmiştir. İlk konserini 7 yaşında verip, ilk bestesini 12 yaşında ortaya koyan dahi sanatçımızın, söz ve müziklerinin tamamı kendisine ait olan 500' ün üzerinde bestesi mevcuttur. Bu ülkede gerçek sanatçılara değil, magazin dünyasının azsolistlerine değer verilmesine ve müzik piyasasındaki yozlaşmalara kızarak Amerika'ya gitmiştir. Amerika'da fahri kültür elçiliği yapan sanatçımız yarısı Türkçe yarısı İngilizce olarak Türk sanat müziği konserleri vermiş, özellikle caz ve hicaz birleşimi olan Gypsy Girl adlı eseriyle adından söz ettirmiştir.

WHY adlı şiiri Amerika'da yılın şiiri seçilmiş ve yine Yalçın Mıhçı tarafından bestelenen bu eser Beyaz Saray arşivlerine girmiştir.

Yalçın Mıhçı ülkemize dönünce söz ve müzikleri kendisine ait olan "KUMLARA ŞİİRLER YAZDIM" adlı bir albüm çıkarmış, daha sonra da konservatuara gidemeyen ama şarkı söyleyenler için faydalı olacak " Şarkı Böyle Söylenir - Kötü Ses Yoktur, Kötü Söylemek Vardır "adlı teknik bir kitap çıkartmıştır. Türk kültürüne verilecek en büyük hizmetin, eşsiz müziğimizi evrenselleştirerek dünyaya tanıtmak olduğuna inanan Yalçın Mıhçı, herkesi Türk kültürüne sahip çıkmaya ve bu büyük mücadelede elinden geleni ortaya koymaya davet ediyor.

Yalçın Mıhçı, hastalığı süresince Müzeyyen Senar'ı hiç yalnız bırakmamış, defalarca Senar'ı ziyaret ederek vefa ve dostluğun en samimi ve içten örneklerini sergilemiştir. Yalçın Mıhçı, Senar için sözlerini yazıp bestelediği ve albümüne aldığı, " Müzeyyen Senar'a Saygı Klibi " olarak da tanınan eserini POPSTAR-ALATURKA yarışmasının finalinde okumuş ve çok büyük hayranlık toplamıştır.

" Çocukluğumdan beri Atatürk'ü, kalben içimde taşıdığıma inanıyorum. Atatürk'ü en güzel Atatürk oynar, ondan sonra da ben canlandırırım. " diyen Yalçın Mıhçı, 29 Ekimde sinemalarda gösterime giren Kubilay Filminde Atatürk'ü canlandırmıştır.

Atatürk founded the Turkish Republic and entrusted it to the Turkish youth. Yalçın Mıhçı as every Turk believes that his first duty is forever to preserve and to defend the Turkish independence and the Turkish republic. He is fully attached to the Atatürk's saying " Peace at home, peace abroad " by heart. " Only Atatürk plays the Atatürk role best " says Mıhçı " and after him, I do" he adds. He's played Atatürk role in the Kubilay Film as known, and working on new projects related to cinema and music.
atatürk'üm kitabı, atatürküm kitabı, atatürk reklamı, atatürke benzeyen kişiler, atatürke benzeyen kişi, atatürke benzeyen izmirli, atatürke benzeyen izmirli adam, atatürke benzeyen kişiler, atatürke benzeyen adam video izle, atatürk'e benzeyen adam izle, atatürk'e benzeyen adam izlemeden geçmeyin, Atatürk yalçın mıhçı, Atatürk filmi, Atatürk resmi, Yalçın Mıhçı, Atatürk, Atatürk'üm kitabı, Atatürküm, Kubilay filmi, Bilgi yayınevi, yalçın mıhçı kitabı, Atatürk filmi, ataturkum, atatürküm kitabı

--- Mesaj Güncellendi ---

atatürk benzeri, atatürk benzerleri, atatürkün
benzeri, atatürkün benzerleri, atatürke benzeyen adam, atatürk benzeri izmirli,
atatürk reklamı, atatürk'üm, atatürküm, atatürk'üm kitabı, atatürküm kitabı,
atatürk reklamı, atatürke benzeyen kişiler, atatürke benzeyen kişi, atatürke
benzeyen izmirli, atatürke benzeyen izmirli adam, atatürke benzeyen kişiler,
atatürke
 

Son mesajlar

Üst