Asus Zenbook ux310 mu yoksa Apple macbook air mu

Apple air Asus zenboook3

• Apple air

Kullanılan: 3 60.0%
  • Asus Zenbok ux310

Kullanılan: 2 40.0%
  • Apple Asus

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Hakki oncan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus Zenbook ux3121mu yoksa apple macbook mu

Yeni bilgisayar alamayi dusunuyorum apple mi yoksa asusumu alsam diye dusunuyorum ...
Tabletimde telefonumda samsung apple alirsam bi sorun olur diye korkuyorum ancak cok dayanikli diyorrlar ne yapmam lazim yardim ederseniz

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
ne amaçla kullanacağına göre değişir bu tercih,

internet amaçlı özetle surfing için pc alacaksan kesinlikle macbook hızlı strabil ve seri

Berke 7856

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Asus Zenbook ux3121mu yoksa apple macbook mu

Yeni bilgisayar alamayi dusunuyorum apple mi yoksa asusumu alsam diye dusunuyorum ...
Tabletimde telefonumda samsung apple alirsam bi sorun olur diye korkuyorum ancak cok dayanikli diyorrlar ne yapmam lazim yardim ederseniz
Asus alma kardeş sakın macbook çok iyi ve uzun ömürlüdür

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Valla uzun ömürlülük bakımından MacBook daha iyi ama bütçenize göre bir pc alın.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Eski bir zenbook fanı olarak sana sadece şunu söylüyorum. O zenbook'un ekranına bir kez bak, bir daha herhangi bir ekran seni memnun etmez. Air'ın ekranı ise... Meh... düzeyinde. Üstelik aynı fiyata daha güçlü donanım ve daha fazla depolama satın alabilirsin.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir mağazaya git ve ikisini de incele. Demek istediğimi anlaman için bilgisayar uzmanı olmana gerek yok :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eski bir zenbook fanı olarak sana sadece şunu söylüyorum. O zenbook'un ekranına bir kez bak, bir daha herhangi bir ekran seni memnun etmez. Air'ın ekranı ise... Meh... düzeyinde. Üstelik aynı fiyata daha güçlü donanım ve daha fazla depolama satın alabilirsin.
Bir mağazaya git ve ikisini de incele. Demek istediğimi anlaman için bilgisayar uzmanı olmana gerek yok :D
Yahu kardeş sen ne diyon ?
Mac OSlu macbooklar aynı iPhonelar gibi uçuyor ve çok uzun ömürlüler Asırlarca milenyumlarca götürebilirler. Başlattırma ekranına , donanımına.
Starbucksa girip Elma logosu göstermek varken ekrandır , donanımdır bunlar nedir yahu saçmalayın lütfen
Yüce Appleın muazzam ürünlerine saygısızlık etmeyin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
keneden haber ver bütçe sorunu yoksa macbook air ama ram yükseltme yok! bunu bil macbook pro sana daha iyi olur...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Murat Burç güzeldi bak bu :p Az daha yiyordum troll'ü de ciddi cevap yazıyordum keko gibi :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç güzeldi bak bu :p Az daha yiyordum troll'ü de ciddi cevap yazıyordum keko gibi :D
Aslında o asırlarca milenyumlarcayı uzun süre götürür yapsam. Başlattırmayın ekrana donanıma stabilite olmadan bunlar bir hiç deseydim birde yüce appleın muazzam ürünlerine saygısızlık etmeyin yerine Apple kalitesinin yanına hiçbir şey yaklaşamaz deseydim bence yerdiniz :D
Yahu niye bu kadar açıklama yaptım ben ?:D:D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Starbucksa girip Elma logosu göstermek varken ekrandır , donanımdır bunlar nedir yahu saçmalayın lütfen
Bunun için Mac alan var :D Aslında artık Macbook Air çok kişi tarafından kullanılıyor ama Asus biraz daha premium duruyor bu mekanlar için. Bu mekanlara giren kekoların hiç zevkleri yok herhal :p
Aslında o asırlarca milenyumlarcayı uzun süre götürür yapsam. Başlattırmayın ekrana donanıma stabilite olmadan bunlar bir hiç deseydim birde yüce appleın muazzam ürünlerine saygısızlık etmeyin yerine Apple kalitesinin yanına hiçbir şey yaklaşamaz deseydim bence yerdiniz :D
Valla başlardım Linux aşağı, Linux yukarı, her yer Linux, i LOVEEE you penguen :p
Kafanızı şişirirdim, beyininizi yıkardım, içinize işlerdim, firmalardan reklamcılık teklifi alırdım, (kötü olmuş demem lazım aslında işsiz biri olarak ama) iyi olmuş öyle demediğiniz :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunun için Mac alan var :D Aslında artık Macbook Air çok kişi tarafından kullanılıyor ama Asus biraz daha premium duruyor bu mekanlar için. Bu mekanlara giren kekoların hiç zevkleri yok herhal :p

Valla başlardım Linux aşağı, Linux yukarı, her yer Linux, i LOVEEE you penguen :p
:D
Neyse ben cep telefonu bölümüne döneyim burda işim bitti. bir konuyu daha trollemiş oldum iyi geceler:D:D

Son düzenleyen moderatör:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben de işin şakasındayım :p

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Yahu niye bu kadar açıklama yaptım ben ?:D:D

Son cümle efsane olmuş Murat :D Apple yücedir yüce gerisi yalan peki sen buna inandın mı?

Kafanızı şişirirdim, beyininizi yıkardım, içinize işlerdim, firmalardan reklamcılık teklifi alırdım, (kötü olmuş demem lazım aslında işsiz biri olarak ama) iyi olmuş öyle demediğiniz :D

Bi de bizim milli işletim sistemimiz va diyola merak ettim Pardus 2017 diye yeni sürüm çıkarmışlar.Milli ya millet artık tüm bilgisayarlara onu yükler. :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Asus normal şartlarda kullandım fakat hiç memnun kalmadım, ama 5 yıldır çalıştığım firmada asusçu bir üstad ile sürekli diyalog halinde olunca asus kendisini toparlamış o zaman dedim..

@eronis 'inde dediği gibi mağazaya gidip incelemekte fayda olacaktır senin açından.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bi de bizim milli işletim sistemimiz va diyola merak ettim Pardus 2017 diye yeni sürüm çıkarmışlar.Milli ya millet artık tüm bilgisayarlara onu yükler. :D
Ne kadar zamandır vardı ortada, 2005'ten beri. Kaç kişide görüyorsun ? :D İnsanların umrunda değil. Aslında bu uğraşları çöp olarak, saçma olarak görüyor insanımız malesef...
Asus normal şartlarda kullandım fakat hiç memnun kalmadım, ama 5 yıldır çalıştığım firmada asusçu bir üstad ile sürekli diyalog halinde olunca asus kendisini toparlamış o zaman dedim..
Adam Asus'un satışı yada pazarlaması bölümünde mi ? :D Teknik servis elemanı olması mümkün değil :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ne kadar zamandır vardı ortada, 2005'ten beri. Kaç kişide görüyorsun ? :D İnsanların umrunda değil. Aslında bu uğraşları çöp olarak, saçma olarak görüyor insanımız malesef...

Adam Asus'un satışı yada pazarlaması bölümünde mi ? :D Teknik servis elemanı olması mümkün değil :D

Hiç biri değil :D Proje çizimci :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hiç biri değil :D Proje çizimci :D
Bu arada dediğimin yanlış anlaşılmasını istemem :D Asus'u kötülemek için falan yazmadım ama genelde teknik servis çalışanları o markanın o kadar kötü halde bilgisayarlarını görmüş, onları tamir etmiş, canı çıkmış, kafa patlatmış, memnun olmayan müşterilerle uğraştırmıştır ki artık markanın logosunu görünce sinir krizi geçirebilirler :D Teknik servis elemanları genelde bir markaya karşı güçlü bir antipati geliştirebiliyorlar o yüzden çünkü pis işi onlar yapıyorlar baya :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
asus x ve vx serilerinde batırmış...
X serileri giriş sınıfı :D Ne bekliyorsunuz ki ? Ucuz olması için yapılmış bir seriden bahsediyoruz :D
Bu arada VX'in nesini beğenmedin ? Bence gayet hoş tasarımı, güzel de performansı olan, kalitesi yüksek bir seri. Yada ben eski bilgisayar kullanıcısı olduğum için yeni bilgisayar kullananların görebildiği kusurları göremiyorum ? :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
gördüm onu da uncle 2 saat ne anlatır ki kısa kes aydın havası olsun dememişler buna.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
gördüm onu da uncle 2 saat ne anlatır ki kısa kes aydın havası olsun dememişler buna.
Sorunu tespit ediyor, aşamaları, nasıl tespit ettiğini anlatıyor.
Sorunu anlıtıyor, neden oluştuğunu ve durumun ne tür bir sorun oluşturduğunu anlatıyor.
Tamir aşamasına geçiyor, aşama aşama nasıl tamir ettiğini ve ne ürünler kullandığını anlatıyor.
Normalde eline versek 50 dakikalık video'da anlattığı şeyi maksimum 15-20 dakikaya halleder ama bu eğitsel amaçlı bir video ve uzun uzadıya detaylarıyla anlatıyor ki izleyici kitlesine çoğu kanalın başaramayacağı bir bilgi yığını veriyor. Senin izleyecek sabrın olmayabilir ama sabredip her kelimesini dinleyene de baya şey katar :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
adam Türkçe konuşmuyor ki ingilizce ve makinalı tüfek gibi saydırıyor...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
adam Türkçe konuşmuyor ki ingilizce ve makinalı tüfek gibi saydırıyor...
Napim ? Böyle güzel kaynaklar hep ingilizce :D Adamlar en geniş zümreye ulaşmaya çalışıyorlar. Eğer anlamaya yetmiyorsa ingilizcen pratik yapmanı, özellikle dinleme egzersizi yapmanı öneririm.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
kedileri beslemeye inmeye üşenen bana igilizce çalış diyorsun?