Asus Yine Yaptı Yapacağını!

Asus'un performans serisi oyun dizüstü bilgisayarlarından olan W90 görücüye çıktı. Ürünün üzerindeki ekran kartı ise sizi hayretlere düşürecek!

Asus W90VP isimli dizüstü bilgisayar, ağırlığınca performans vaat ediyor. Beş kilonun üzerindeki ağırlığa sahip olan bu bilgisayar, üzerinde Intel'in dört çekirdekli Q9300 mobil işlemcisini ve X38 mobil yonga setini barındırıyor. Bu devin içindeki ekran kartı ise ATI Mobility Radeon HD 4870 X2. Dolayısıyla oyunlarda verdiği tepki bir dizüstü bilgisayar değil, daha çok ortalama bir masaüstü bilgisayar seviyesinde.
Başka Neler Var?
18,4 inçlik bu dev dizüstü bilgisayarda aynı zamanda Full HD olarak tabir edilen bir panel mevcut. Yani en son filmleri tam çözünürlükte bu ekranda seyretmeniz mümkün. Ayrıca bu dizüstü bilgisayar kendisini overclock edebileceğiniz bir de Turbo Gear tuşuna sahip.

Bilgi için: Asus
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 

xismailaydin

Profesör
yav laptopları masaüstüne değişmem diyorum hep ama bu adamlar bana muhalefetlik yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

ama şu tezimi öldüremezler ki o da şudur;
bunun iki katı performans gösteren masaüstü pc laptoptan daha ucuzdur :D :D :D

hadi buna da muhalefetlik yapsınlar da göreyim :D

ee fiyat performans ülkesinde yaşıyoruz :D
 

K46

Asistan
Oha ya! Ne yapmışlar öyle :wassat:
Fiyat bilgisi yokmu peki bu kuzu görünümlü canavarın.
 

pcwolf

Dekan
"Ürünün üzerindeki ekran kartı ise sizi hayretlere düşürecek!" deyince ben de karşıma çok kötü bir kart gelecek sanıyodum:d
 

sarp159

Asistan
O kadar ağır bir makineyide taşıması zor olur ama genede denemek lazım.4 çekirdekli bir sistem ama bu 4 çekirdeğide kullanacağını sanmıyorum.Çünkü bir araştırmaya göre 4 ile 8 çekirdekli bir sistemi karşılaştırmışlar yaptıkları testlerde hep yakın sonuçlar çıkmış.O bakımdan çok çekirdek bizi bozar Osman,bozar kuzum...
 

intricate

Profesör
allah allah gözümün önüne 4870X2 PCI-E kartları getiriyorum kart boyunca uzanan kocaman soğutuculara sahipler. Buna bakıyorum nasıl soğutmuşlar bu kartı.. Ayrıca buna güç dayandırmak da ayrı bir olay. 20 dk da biter batarya.. :) Aslında Asus buna bir de güneş enerjili şarj ünitesi koysaydı çok daha kullanışlı olurdu ki kullanırken bir taraftan da bataryayı doldursun.

http://www.eurotechzone.com/en/images/stories/hd4870x2_pcie_box_card.jpg

Ama bu ürün çok tutulabilir. tabi fiyatı çok önemli. Zira PCler yerlerinde kral... :) Ama bu ürün ağır da olsa taşınabilrliği var. permformasn isteyen ve de PClerin taşınamazlığı onlar için problem teşkil eden kitle için güzel bir ürün. Zira notebooklar çok ağır uygulamalar için üretilmediklerinden özellikle belli bir kesim tarafından benimsenir bence bu ürün..
 

mkayan

Asistan
ati mobility radeon hd4870x2 dizüstü sistemler için tasarlandığından mimarisi de masaüstü bilgisayarlar için üretilen kartlardan doğal olarak daha farklı, hatta tam olarak şöyle birşey;

kart ile ilgili detaylı bilgi .::burada::.

Asus'un dizüstü konfigürasyonu sanki masaüstünde kompakt bir tasarım ile performans arayanlar için yapılmış...
 

desperado64

Rektör
asus yapıyo yaw :D ağırlığı dezavantajı olmuş, sanki çarşıdan domates,biber almadan geliyoz:Dbu laptop uzun yolda taşınmaz :D kullanması manyak olur :)
 

ExCeLLeNT

Dekan
Asus güzel marka zaten de gerçekten süper bilgisayar olmuş birde masaüstü bilgisayarol saydı daha neler yaparlardı fiyatlarıda dahil neler yaparlardı ki.Kaç para bu loptop.
 
Üst