ASUS X555LN Notebook Kapanmama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar benim Asus X555ln (i5 nvidia 840M 6GB RAM) laptopum var. Şimdi önce sorunu anlatayım sonra detaylayayım PC'yi kapat diyince kapanmıyor ekran siyah oluyor ama harddisk ışığı yanmaya devam ediyor. Kulağımı PC'ye dayayınca çalıştığını seslerin geldiğini duyuyorum fakat yeniden başlat dediğin zaman tamamen kapanıyor. Bide şöyle bişey var PC'yi açıyorum fazla zaman geçmeden 2-3 dk sonra mesala pc yi kapat dersen kapanıyor biraz uzun süre sonra kullandıktan sonra dediğim olay oluyor. Hele ki cs go oynuyorum ondan sonra oluyor zaten acaba dedim fan çalıştığı için mi tam kapanmıyor. Diye oyundan sonra dinlendiriyorum 10 dk sonra kapat diyorum yine kapanmıyor. Bende hep yeniden başlat diyerek kapatıyorum, PC çökmüştü bilgisayarcıya format attırdım. Ondan sonra bir kaç gün yoktu sonra bu olaylar başladı birde bilgisayarcı harddiskin arızalı görünüyor. Testlerde dedi garantisi devam ettiği için ellettirmedim garantiye ne diye göndereyim veya garantiye göndermeden benim yapabileceğim bişey var mı birde fanı çöz pislendi onun için göndersem mi diyorum. Bu arada bilgisayarlardan çok fazla anlamıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.