Asus vs Acer

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Reaksiyon puanı
16,118
ram bakımından asus bazı modellerde soğutmada kötü.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Özellikler aynı zaten,araştır ısınma gibi kronik sorun var mı?Yoksa hoşuna gideni al.Bu arada bence asus.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
7. nesil işlemcili bir ürüne bu kadar para vermem ben şahsen. 8750H ile aralarında çok fark var. Bu ikisi arasından Asus.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu paralara 7. nesil işlemci alınmaz bütçeyi biraz daha yukarı çekip dell g3 al derim..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yani herr iki ürün içinde farklı yerlerde ısınmadan bahsetmişler. Bunu güzel bir soğutucu ile çözemez miyiz? Birde acerin ramler 2133mhz asus 2400.Bu fiyat aralığında g3 17 modeli var dellin ancak satıcısı hepsiburada değil riske girmek istemiyorum. Birde dell sıcak havayı direk ekrana veriyormuş. G5 515 ile aynı kasada olsaydı direk tercihimdir zaten

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Araştırırsan hepsi için sorunlar bulursun bende var taş gibi hiç ısınma problemi felan olmadı şimdiye kadar 6 - 7 ay oldu ayrıca bu sorunlar asusda yada herhangi bir markada olmayacak diye bişey yok..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Araştırırsan hepsi için sorunlar bulursun bende var taş gibi hiç ısınma problemi felan olmadı şimdiye kadar 6 - 7 ay oldu ayrıca bu sorunlar asusda yada herhangi bir markada olmayacak diye bişey yok..
Dell g317 hepsiburadada bir firma satıyor hepsiburada direk kendi yapsa satışı güzel olur ama maalesef

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
17.3" değil diye G5 modelini istemiyorsunuz sanırsam ama bana kalırsa işlemci farkının yanında ekran boyutu hiç önemli değil. Hani SSD, RAM gibi şeylerden fedakarlık edilip 17.3" alınabilir ama işlemci öyle olmuyor maalesef. Bunun haricinde HB kendi satışını yapmıyorsa da çok sorun değil satıcı puanı iyiyse sorun olmaz bende laptopu başka satıcıdan aldım adamlar çok ilgiliydi. Herhangi bir sorunda HB ilgileniyor zaten satıcı değil.

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
17.3" değil diye G5 modelini istemiyorsunuz sanırsam ama bana kalırsa işlemci farkının yanında ekran boyutu hiç önemli değil. Hani SSD, RAM gibi şeylerden fedakarlık edilip 17.3" alınabilir ama işlemci öyle olmuyor maalesef. Bunun haricinde HB kendi satışını yapmıyorsa da çok sorun değil satıcı puanı iyiyse sorun olmaz bende laptopu başka satıcıdan aldım adamlar çok ilgiliydi. Herhangi bir sorunda HB ilgileniyor zaten satıcı değil.
Evet çünkü uzun zamandır küçük ekranda zar zor bir şekilde oyun oynamaya çalışıyorum. Tek seçeneğim laptop. Bu yüzden olmuşken büyük ekran olmasını istiyorum. Ancak dediğim gibi korkuyorum farklı satıcıdan. Şu devirde kime güveniceğimizi şaşırdık resmen.Yani isterseniz eski kafalı diyin ama diyorum belki bilgisayar arızalı gelir yada birşeyler olur vs vs kafamda deli sorular kısacası

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Dell g317 hepsiburadada bir firma satıyor hepsiburada direk kendi yapsa satışı güzel olur ama maalesef
Güven konusu bilemem n11'de felan satış var cihaz eline gelmeden para n11 havuzunda duruyor sen oynay vermeden parayı satıcıya aktarmıyor ama yinede sen bilirsin..
Dell g3 bu iki cihazdan her şekilde üstün sadece ekran kartları aynı ramler çalışma frenkansları daha hızlı işlemci ssd hdd üstün cihaz..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güven konusu bilemem n11'de felan satış var cihaz eline gelmeden para n11 havuzunda duruyor sen oynay vermeden parayı satıcıya aktarmıyor ama yinede sen bilirsin..

Dell g3 bu iki cihazdan her şekilde üstün sadece ekran kartları aynı ramler çalışma frenkansları daha hızlı işlemci ssd hdd üstün cihaz..
Yani benim mecburen hepsiburadada almam gerekiyor alışveriş kredisi seçeneği ile almayı düşünüyorum. Ancak hepsiburadada sabah g3 17 vardı kendi satıyordu. Ancak şu an sadece elmacık adlı satıcı var sadece. Ve bugün sabah g3 17 ye baktığımda 7 milyardı tam.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Acer kullanmadım onun için yorum asus kullandım zaten ısınma problemlerinin az olduğu bir marka..

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu videoda 120 hz olan modeli var incelemede ancak benim attığım link 60 hz. Aralarında ki tek fark hz farkı yani bu videoyu göz önüne alıp fikir edinebilir miyiz? Çünkü videodaki scar edition.

AnonyAmumuous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acer daha iyi gibi duruyor. Asus ısınma sorunu oluyor bazı modellerde. Bence Acer al pek sıkıntısı olan duymadım şimdiye kadar. Acer daha iyi daha ucuz ayrıca. 100TL'yi küçümsüyor olabilirsin ama önemsiz diyorsan bana ver ben fakirim.

Ahmet3553

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Acer daha iyi gibi duruyor. Asus ısınma sorunu oluyor bazı modellerde. Bence Acer al pek sıkıntısı olan duymadım şimdiye kadar. Acer daha iyi daha ucuz ayrıca. 100TL'yi küçümsüyor olabilirsin ama önemsiz diyorsan bana ver ben fakirim.
Şöyle birşey var ısınma sorunu araştırdğım her modelde hep şikayet var ısınmayla ilgili laptopun doğası diyorum artık buna bende ancak 100 TL'yi tabiki küçümsemiyorum öğrenci olarak çalışıyorum günlük 4te biri ücret alıyorum ama bu kadar çıkmışken 100 lirayı evet önemsemiyorum