Asus Vivobook D509DJ-BR062T İlave HDD ve RAM takımı

Bu konuyu okuyanlar

alibekis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar Herkese
Bilgisayarım Asus Vivobook D509DJ-BR062T. Evet biliyorum oyun oynamak için en ideal laptop bu değil. Alırkenki amacım da oyun değildi iş ve okulumla ilgili işlerimi halledebilmek açısından gayet kullanışlı hafif ve taşınabilir olması açısından.

Ancak tabii oyun da oynamak istiyor insan :D
Grafiklerle veya kasmasıyla ilgili hiçbir problemim yok.

237 GB SSD disk boyutu var ama bana yeterli gelmedi. Ben bu laptopa ilave olarak 1 TB harddisk takabilir miyim? Sığar mı?
Mevcut diskimi çıkarmayacağım windowsu SSD de bırakıp oyunları yeni alacağım HDD harddiske atmayı düşünüyorum yapılabilir mi bu laptop üzerinde?

Ve buna ek olarak RAM konusunda büyük bir sıkıntı yaşamasam da yükseltmek istiyorum açıkçası..
Asus'a attığım mail sonucu bana anakartımın 12 GB desteklediğini söylediler maksimum.
Şuan 8 gb SSD mevcut ama bunun 2 GB ı zaten halihazırda işletim sistemine gidiyor. Ben bu laptopa 16 GB SSD RAM taksam ne olur? yapılabilir mi?

Son olarak da bilgisayarım ısınıyor bilenler bilir :D bu konu hakkında ne yapılabilir? herhangi bir soğutucu, fan vesaire ek olarak takılabilir mi?

Herkese Teşekkürler

alibekis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim, böyle bir video bulamamıştım ancak acaba bütün vivobook modellerinin iç kısmı bu şekilde midir? Benimki biraz daha küçükmüş gibi geldi bana sanki. Vivobook15 daha büyük benimki D509DJ-BR062T . İnce ve hafif bilgisayar. Kasayı açıp bakmak istemiyorum şuan garantisi gitmesin diye fakat emin olursam sığacağına ve bu işlemin yapılacağına, hemen hdd ve ram alıp takabilirim...

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
selamlar bahsi geçen laptoptan aldım birkaç gün önce üniversite ödevleri için vs kullanmak istiyorum ama az çok oyun da oynayan birisiyim herkes gta5 oynadım vs diyor fakat ben cs de düşük ayarlarda ortalama 45 fps alıyorum acaba üründe mi bi sıkıntı var yoksa normal mi 14 gün iade süresince halletmek istiyorum da işimi( google ofis uygulamalarında kasma yok su gibi akıyor sadece oyunlarda fps drop yaşıyorum sıklıkla)

alibekis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selamlar bahsi geçen laptoptan aldım birkaç gün önce üniversite ödevleri için vs kullanmak istiyorum ama az çok oyun da oynayan birisiyim herkes gta5 oynadım vs diyor fakat ben cs de düşük ayarlarda ortalama 45 fps alıyorum acaba üründe mi bi sıkıntı var yoksa normal mi 14 gün iade süresince halletmek istiyorum da işimi( google ofis uygulamalarında kasma yok su gibi akıyor sadece oyunlarda fps drop yaşıyorum sıklıkla)

selam fps drop bende de yaşanıyor ama genelde 45-60 fps arasında oynuyorum oyunları, rainbow six siege 60 fps de calısıyor örneğin. Ben sorun yaşamıyorum memnunum bilgisayardan. Yakında hard disk ve ramimi de arttırınca hiç sorun kalmaz diye umuyorum

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
yani benim laptopumda sıkıntı yoktur değil mi eğer varsa şu iade süresince halletmek isterim bilgisayarlardan da pek anlamam fakat korktum şimdi lolde 100 ile 50 arası fps alıyorum artıp azalıyor dediğim gibi cs 40larda hep ve iki oyunda da düşük grafiklerde oynuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

selam fps drop bende de yaşanıyor ama genelde 45-60 fps arasında oynuyorum oyunları, rainbow six siege 60 fps de calısıyor örneğin. Ben sorun yaşamıyorum memnunum bilgisayardan. Yakında hard disk ve ramimi de arttırınca hiç sorun kalmaz diye umuyorum

Nikobellic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar Herkese
Bilgisayarım Asus Vivobook D509DJ-BR062T. Evet biliyorum oyun oynamak için en ideal laptop bu değil. Alırkenki amacım da oyun değildi iş ve okulumla ilgili işlerimi halledebilmek açısından gayet kullanışlı hafif ve taşınabilir olması açısından.

Ancak tabii oyun da oynamak istiyor insan :D
Grafiklerle veya kasmasıyla ilgili hiçbir problemim yok.

237 GB SSD disk boyutu var ama bana yeterli gelmedi. Ben bu laptopa ilave olarak 1 TB harddisk takabilir miyim? Sığar mı?
Mevcut diskimi çıkarmayacağım windowsu SSD de bırakıp oyunları yeni alacağım HDD harddiske atmayı düşünüyorum yapılabilir mi bu laptop üzerinde?

Ve buna ek olarak RAM konusunda büyük bir sıkıntı yaşamasam da yükseltmek istiyorum açıkçası..
Asus'a attığım mail sonucu bana anakartımın 12 GB desteklediğini söylediler maksimum.
Şuan 8 gb SSD mevcut ama bunun 2 GB ı zaten halihazırda işletim sistemine gidiyor. Ben bu laptopa 16 GB SSD RAM taksam ne olur? yapılabilir mi?

Son olarak da bilgisayarım ısınıyor bilenler bilir :D bu konu hakkında ne yapılabilir? herhangi bir soğutucu, fan vesaire ek olarak takılabilir mi?

Herkese Teşekkürler
Hocam selam bu zamana kadar ram ve harddisk taktırmışsınızdır herhalde hangi marka hangi parçaları taktığınızı söyleyebilir misiniz?Ve laptop ısınıyor oyunlarda soğutucu da almışsınızdır hangi soğutucuyu aldığınızı söyleyebilirseniz sevinirim. Gta 5 gibi oyunlarda ekran kartı 80 derece ile 90 derece arası gidiyor.Laptopum daha 8 aylık.