asus tuf gaming a15 12 ayda vatandan aldım 6 kez servise gitti

Bu konuyu okuyanlar

emrah damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba 12. ayda vatan söğütüzü şubesinden aldığım laptabu 20 gün sonra kapanması nedeni ile servise verdim windows güncellemesi yapıp geri veriyorlar tüketici hakem heyetine verdim fakat 6 ay civarı sürecekmiş ve ben 10.000 tl verdiğim pc yi hiç kullanamıyorum sorunum şu:
oyun vs. girdiğim zaman ekran kararıyor klavye ışıkları yanık kalıyor fan çalışıyor ama pover tuşuna uzun basıp kapatmadan hiçbir şekilde tekrar gelmiyor yani zorla kapatıp açıyorum ekran kartı driver larını kaldırıp tekrar kuruyorum 2-3 gün kapanmadan devam ediyor sonra kapanmaya başladığı zaman her oyuna girdiğimde hatta crom da gezerken bile ekran gidiyor şu an bu mesajı yazarken bile 1 kere kapandı :)

Ekli dosyalar

• 6b79135c-a865-4199-b8e0-6f50f93002bb.pdf
    308.9 KB · Görüntüleme: 332
  • 097eb20b-2541-40b0-87bd-d87a453e6809.pdf
    283.2 KB · Görüntüleme: 132
  • 09645961-5fb8-43a6-9733-38168bb4cab6.pdf
    271 KB · Görüntüleme: 308
  • d213498e-9332-4399-9341-93db15dab3ed.pdf
    334.4 KB · Görüntüleme: 102

emrah damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hataların video sunu buraya yükleyemedim ama paylaştığım link DEN bakabilirsiniz

Son düzenleyen moderatör:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
tüketici hakem heyetine belgelerle ve videolarla başvuruyorsun. hemen çözümleniyor.
teknik servisler her gördüğü laptoba format atmaktan vazgeçtikleri, tüketiciyi dinlemeye başladıkları zaman servisler düzelecek..

elinizdeki belgelerle gidin. oranın şefi kim ise durumu anlatın, servis fişlerini ve videoları gösterin. gerekiosa oturun adamla çay kahve için. kullanın bilgisayarı. gözlerinin önünde o hata olmadan kabul etmiyorlar çünkü.

tanıdık varsa ekşisözlük e konu açabilirsin. twitterdan çok dönüş olacağını sanmıyorum.

baktın bu da olmuyor artık çirkinleşmekten başka çaren kalmıyor. fakat sen yine de tüketici hakem heyetine bir başvur derim. onlar uğraşsınlar artık.

emrah damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüketici hakem heyetine belgelerle ve videolarla başvuruyorsun. hemen çözümleniyor.
teknik servisler her gördüğü laptoba format atmaktan vazgeçtikleri, tüketiciyi dinlemeye başladıkları zaman servisler düzelecek..

elinizdeki belgelerle gidin. oranın şefi kim ise durumu anlatın, servis fişlerini ve videoları gösterin. gerekiosa oturun adamla çay kahve için. kullanın bilgisayarı. gözlerinin önünde o hata olmadan kabul etmiyorlar çünkü.

tanıdık varsa ekşisözlük e konu açabilirsin. twitterdan çok dönüş olacağını sanmıyorum.

baktın bu da olmuyor artık çirkinleşmekten başka çaren kalmıyor. fakat sen yine de tüketici hakem heyetine bir başvur derim. onlar uğraşsınlar artık.
heyete başvurdum fakat pandemiden dolayı 6 ay kadat sürüyormuş vatandan tanıdıklar soktum araya kimse cihazı sahiplenmiyor tüketci haklarını beklerken ben cihazı sinirden kırıp atmazssam eğer sonucunu beklicem ama bu sürede para verip aldığım cihazı kullanamamak insanı eneyi gibi hissetiriyor

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
heyete başvurdum fakat pandemiden dolayı 6 ay kadat sürüyormuş vatandan tanıdıklar soktum araya kimse cihazı sahiplenmiyor tüketci haklarını beklerken ben cihazı sinirden kırıp atmazssam eğer sonucunu beklicem ama bu sürede para verip aldığım cihazı kullanamamak insanı eneyi gibi hissetiriyor
haklısın. paranla rezil oluyorsun. sen tüketici hakem heyetine başvur. bakarsın 6 aydan önce sonuçlanır.

o zaman garantiye gidip şeflerle oturup çay kahve içeceksin, kovsalar da gitmeyeceksin. zorla kullandıracaksın adamlara bilgisayarını.

eksisözlükte konu açabilmen için hesabı olan birine ulaşman lazım. belki orası ses getirebilir. şikayetvar daki konuyu da düzenlersen iyi olur. buraya yazmış olmasan oraya yazdıklarından birşey anlamayacağım :) geçmiş olsun bu arada.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Geçmiş olsun hocam. Vatan bilgisayarın en çok sevdiğim şubesidir söğütözü şubesi. Ben de oradan yapıyorum bütün alışverişlerimi ancak şans işte size kötü bir deneyim olmuş. İnşallah en kısa sürede sorununuz sizi daha fazla mağdur etmeden çözülür :)