Asus TUF B550-Plus RGB Led

Bu konuyu okuyanlar

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Anakartta bilgisayari kapatınca Anakart üzerindeki rgb ledler sönmüyor. Bu durumu çözebilen var mı? Anakartta ayarları yapıyorum ama sürekli kendini yanmaya zorluyor.. Kaçırdığım bir nokta mi var??

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
PSU'nun düğmesinden gücü kesmeniz lazım.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Başta beni de delirtiyordu zamanla alışıyorsun abi. :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Herhalde ASUS markalarda öyle ışık var.Benim ekran kartım ASUS GTX 1660 Super Dual Evo bilgisayarı kapatınca beyaz küçük bir ışık hala yanıyor.Bu sorun değil benim için.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öyle yapmak istemiyorum işte :) kendi kapansın istiyorum. Asus bunu akıl edememiş mi çok garip
Akıl edememeden ziyade PSU gücünü kesince zaten kapanıyor diye düşünüyorlar ki mantıklı. Işık seven adam için çok iyi bir özellik zaten.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosda olabilir,iyice baktın mı.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Akıl edememeden ziyade PSU gücünü kesince zaten kapanıyor diye düşünüyorlar ki mantıklı. Işık seven adam için çok iyi bir özellik zaten.
Bir şeyin bir standartı vardır bir de extrası vardır. Bilgisayarı kapatınca tüm ışıkların sönmesi ilk beklenen yani standartıdır. Kapalıyken yanma extra özellik olabilir. Boyuna Psu'dan bilgisayarı mı kapatacağız ? Bence çok saçma :s
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biosda olabilir,iyice baktın mı.
Bios ta bir ayar var ama değiştiriyorum bilgisayarı açınca kendini tekrar eskiye alıyor :s

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İki yer, gözüme ilişti. Biri AURA ON /OF F4 yazan yer,diğeri LED Lighting yazan yer.

SS.PNG

SS1.PNG

Ekli dosyalar

• SS1.PNG
    SS1.PNG
    286.7 KB · Görüntüleme: 120

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
İki yer, gözüme ilişti. Biri AURA ON /OF F4 yazan yer,diğeri LED Lighting yazan yer.

Ekli dosyayı görüntüle 120968

Ekli dosyayı görüntüle 120971
Oraları değiştirince kaydedip çıkıyorum tekrar bilgisayar açılınca eski haline dönüyor. Yani ya tamamen kapatma ya tamamen açma var.
Ama çözüm buldum Asus Armuor Create silip, Asus Aura yı indirdim. Asus Aura da bilgisayar kapalıyken ne yapacağın hakkında seçenek var. Armour Create de koymamışlar. Halbuki Asus Aura artık Armour Create nin içinde ama o seçeneği çıkarmışlar. Belki ilerde güncelleme ile gelir o zamana kadar Asus Aura yı kullanmaya devam edecem :) Bir de anakart ve diğer RGB ler arasında çok minik bir senkronizasyon sıkıntısı vardı çeyrek saniye falan önden gidiyordu anakart rgb si o da çözüldü.

Adsız.jpg

Armour Create yi yeniden yükledim. Hem Asus Aura hem Armour Create yüklü şimdi. Şuan istediğim oldu hem de Armour Create kullanabiliyorum.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Demekki sorun aura da imiş.Fakat bios neden devre dışı kalıyor,ilginç. Ama o ışıklar yansın bence de. Gece lambası gibi olur.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Demekki sorun aura da imiş.Fakat bios neden devre dışı kalıyor,ilginç. Ama o ışıklar yansın bence de. Gece lambası gibi olur.
Evet seçenek koymamışlar muhtemelen bilgisayar açılınca Armour Create den ayarları alıyor otomatikman biosta yaptığım ayarlar tekrar değişiyor.
Benim evin elektrik hattı sıkıntılı o yüzden fişi çekiyorum bilgisayarı kapatınca. Şimdi sürekli güç kesintisi gibi olur Led leri bozar diye düşündüm yoksa fena değil guzel görünüyor :)