Öneri ASUS Servis Rezaleti SMS Infocomm

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bende G513IH laptop var. Bu laptop keşke almasaydım 10 kez servise gitti ve her geldiğinde farklı sorunlar verdi. 2 kez anakart değişti. 2 kez ekranı değişti. En son mikrofon çalışmıyordu. Yeni servisten geldi. Bir hevesle laptobu açtım ne göreyim ekranda ölü piksel var. Ve servis fişinde fatura yoktu garanti dışı onarım yapılmıştır diye yazmışlar ki faturasını koymuştum. Aida64 den kontrol ettiğimde paneli değiştirmişler. Yani tamamen dolandırıcılık döndürüyorlar. Siz siz olun asla asla asus almayın. Fiş kaydı var hepsini atabilirim.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
Bende G513IH laptop var. Bu laptop keşke almasaydım 10 kez servise gitti ve her geldiğinde farklı sorunlar verdi. 2 kez anakart değişti. 2 kez ekranı değişti. En son mikrofon çalışmıyordu. Yeni servisten geldi. Bir hevesle laptobu açtım ne göreyim ekranda ölü piksel var. Ve servis fişinde fatura yoktu garanti dışı onarım yapılmıştır diye yazmışlar ki faturasını koymuştum. Aida64 den kontrol ettiğimde paneli değiştirmişler. Yani tamamen dolandırıcılık döndürüyorlar. Siz siz olun asla asla asus almayın. Fiş kaydı var hepsini atabilirim.
Geçmiş olsun. Şimdi ne yapacaksınız?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Geçmiş olsun. Şimdi ne yapacaksınız?
Aradım baya öfkelendim siz dolandırıcı mısınız dedim böyle birşey nasıl yapılır diye söylendim. Mail attılar ölü piksel çektim yolladım cevap bekliyorum. Mahkemeye versem uğraş dur. ?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
Aradım baya öfkelendim siz dolandırıcı mısınız dedim böyle birşey nasıl yapılır diye söylendim. Mail attılar ölü piksel çektim yolladım cevap bekliyorum. Mahkemeye versem uğraş dur. ?
Umarım düzeltirler. Tüketici hakem heyetine başvurunca sonuç 6 ayda çıkıyor. Acelesi yoksa değer aslında

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Umarım düzeltirler. Tüketici hakem heyetine başvurunca sonuç 6 ayda çıkıyor. Acelesi yoksa değer aslında
Ekran değişirse sorun olmaz da zorluk çıkarırlarsa bilemem. Uğraşmak da istemiyorum. Düzgün ekran servisten ölü pikselle döndü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefona da çıkmıyorlar şimdi ???. Sanki kenar mahalle bilgisayarcısı bunlar. Ek olarak miktofonu da başka bilgisayarcıya yaptırmışlar. Aradım şimdi hatta düştü 10 dakika bekledim. Kayıt yanlış açılmış bilgi girilmiş dediler. Rezalet bir durum.

IMG_20220926_141255.jpg

Yorum sizin
Faturayı da içine koymuştum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Geçenlerde şöyle bir olay yaşadım:

"21 Haziran 2021 tarihinde Jabra Elite 75T'yi Amazon.tr uzerinden 800 TL civari bir fiyata satin aldim. Gectigimiz gunlerde urunun sol kulakligi bozuldu. Ben de gecen hafta garantiye yolladim. Garanti saglayan firma Despec A.Ş. Diye bir firma. Ürün bugün tekrar gelmis. Icerisinde bir kagit var. Kagitta "Urunun arizali oldugu tespit edilmistir. Stoklarimizda arizali urununuze birebir ya da muadil ürün mevcut olmadigindan degisim islemleri tamamlanamamistir. Urunu satin aldiginiz firmaya bu mektup ile birlikte 30 gun icerisinde muracaat etmenizi rica ederiz." seklinde bir yazi var. Amazon ile gorustum, onlar da ayni ürün stoklarimizda yok dediler. Stokta olmadigi icin sadece para iadesi yapabiliyorlarmis. Ben urunu 800 TL civari bir fiyata aldim, ayni ürün simdi 1550 TL. Arada neredeyse iki kat fiyat farki var. Para iadesi kesinlikle istemiyorum."

Para iadesi istemediğim için 15 Eylül'de Hakem Heyeti'ne başvurdum. 22 Eylül'de Hakem Heyeti'nden muadil ürün ile zorunlu değişim kararı çıktı. Firma aynı gün bana ulaştı, elimizde Jabra Elite Active 4 var kabul eder misiniz dediler ben de kabul ettim. Bence Hakem Heyeti'ne ürünün sıfırı veya muadili ile değişim için başvurun.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

"21 Haziran 2021 tarihinde Jabra Elite 75T'yi Amazon.tr uzerinden 800 TL civari bir fiyata satin aldim. Gectigimiz gunlerde urunun sol kulakligi bozuldu. Ben de gecen hafta garantiye yolladim. Garanti saglayan firma Despec A.Ş. Diye bir firma. Ürün bugün tekrar gelmis. Icerisinde bir kagit var. Kagitta "Urunun arizali oldugu tespit edilmistir. Stoklarimizda arizali urununuze birebir ya da muadil ürün mevcut olmadigindan degisim islemleri tamamlanamamistir. Urunu satin aldiginiz firmaya bu mektup ile birlikte 30 gun icerisinde muracaat etmenizi rica ederiz." seklinde bir yazi var. Amazon ile gorustum, onlar da ayni ürün stoklarimizda yok dediler. Stokta olmadigi icin sadece para iadesi yapabiliyorlarmis. Ben urunu 800 TL civari bir fiyata aldim, ayni ürün simdi 1550 TL. Arada neredeyse iki kat fiyat farki var. Para iadesi kesinlikle istemiyorum."

Para iadesi istemediğim için 15 Eylül'de Hakem Heyeti'ne başvurdum. 22 Eylül'de Hakem Heyeti'nden muadil ürün ile zorunlu değişim kararı çıktı. Firma aynı gün bana ulaştı, elimizde Jabra Elite Active 4 var kabul eder misiniz dediler ben de kabul ettim. Bence Hakem Heyeti'ne ürünün sıfırı veya muadili ile değişim için başvurun.
Olmazsa öyle yapacağım. Çünkü dolandırıcılığa alışmışlar.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251

1 haftada iyi çıkmış. Ben hasarlı telefon için başvurunca 6 ay sonra telefonu servise gönderip rapor almamızı istediler. Servis dedikleri de kenar mahalle bilgisayarcısı gibi bir şeydi ve ben ilçedeydim, o ildeydi. Kargoyla göndermemi istedi kendim getirip başında beklerim diyince olmaz bekleyemezsiniz falan dedi. Tam bir dolandırıcı gibiydi, hatta eğer göndermezseniz tüketici hakem heyeti ceza kesiyor gibisinden şeyler demişti, heyetle görüştüm asla ve asla bana ceza gibi bir şey olma ihtimali bile yokmuş

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
1 haftada iyi çıkmış. Ben hasarlı telefon için başvurunca 6 ay sonra telefonu servise gönderip rapor almamızı istediler. Servis dedikleri de kenar mahalle bilgisayarcısı gibi bir şeydi ve ben ilçedeydim, o ildeydi. Kargoyla göndermemi istedi kendim getirip başında beklerim diyince olmaz bekleyemezsiniz falan dedi. Tam bir dolandırıcı gibiydi, hatta eğer göndermezseniz tüketici hakem heyeti ceza kesiyor gibisinden şeyler demişti, heyetle görüştüm asla ve asla bana ceza gibi bir şey olma ihtimali bile yokmuş
Avrupa da adamlar cips bozuk çıkınca mahkemeye veriyor bunlar ne ki. Hukuk sistemi işte. :D

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Arkadaşlar beni aradılar ve cihazı kabul etmediler. Sonradan da oluşabiliyormuş ölü piksel 5 tane olması lazımmış onarım için kırıp çöpe atasım geldi bu nasıl bir rezalet durumdur ?

Edit : Şimdi tekrardan aradılar cihazı alıp inceleme yapacaklarmış. Bakalım umarım düzeltirler.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Selamünaleyküm geçmiş olsun
Aleykümselam sağolun çok uğraştırdılar beni. Mağdur oldum. Diğer markalar bilmiyorum msi lenovo nasıldır ama asus kesinlikle bir daha tercih etmeyeceğim. Apple ın servis sistemini de sanırım hiçbir firma veremez.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aleykümselam sağolun çok uğraştırdılar beni. Mağdur oldum. Diğer markalar bilmiyorum msi lenovo nasıldır ama asus kesinlikle bir daha tercih etmeyeceğim. Apple ın servis sistemini de sanırım hiçbir firma veremez.

Apple harici geri kalanlarin hepsi sans. Benim arkadasimda zamaninda Lenovo Y530 vardi i7-7700HQ - 1050 Ti. Bende Dell 7567 vardi. Biraz daha ver kaliteli Lenovo al dedik. Birkac ay sonra panel yandi servise yolladi. Urun bi geldi 2x8 toplamda 16GB RAM'den bir tane 8GB kiti almislar. Icine baktik harbiden de bir RAM yok. Uzerine servis inkar etti falan. En son isi THH ile cozebildik. Ben mesela bu yuzden bana degisim cihazi gelen kulakligi direkt satip AirPods alacagim. Servislerden yildim.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Apple harici geri kalanlarin hepsi sans. Benim arkadasimda zamaninda Lenovo Y530 vardi i7-7700HQ - 3050 Ti. Bende Dell 7567 vardi. Biraz daha ver kaliteli Lenovo al dedik. Birkac ay sonra panel yandi servise yolladi. Urun bi geldi 2x8 toplamda 16GB RAM'den bir tane 8GB kiti almislar. Icine baktik harbiden de bir RAM yok. Uzerine servis inkar etti falan. En son isi THH ile cozebildik. Ben mesela bu yuzden bana degisim cihazi gelen kulakligi direkt satip AirPods alacagim. Servislerden yildim.
Herşey beklerim çok dolap döndürüyorlar. Hatta benim ekran panelin de değiştirilmiş olabileceğini de düşünüyorum.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Bu markalar bir de aynı şeyi avrupada denesinler bakalım. Bir yerlerinden kan alınır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bu markalar bir de aynı şeyi avrupada denesinler bakalım. Bir yerlerinden kan alınır.
Orada müşteri memnuniyeti bambaşka boyutlarda.

Ek olarak belirtiyim masaüstü bilgisayarımın anakartı da asustu z390 e gaming onda da sorun çıkmıştı 2019 dan bu yana servis kalitesinde hiçbir şey değişmemiş. Sözde yapıp gönderdiklerinde pc açılırken fanlar son hızda çalışıp pc kapanıyordu. Ve anakart onlara ulaştığında pinlerini eğmişler benden 40 tl almışlardı sorunsuz paketleyip gönderdiğim karttan bunlar da bilinsin. Baya bir mücadele ettikten sonra sıfırı ile değişim almıştım.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Asus firması ekranı değiştirmedi. Öyle ölü pikselle geldi ama bilin bakalım ne oldu ? :D Ölü pikseli geçirdim mucize yaşadım şu an.

0xYunusEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran değişirse sorun olmaz da zorluk çıkarırlarsa bilemem. Uğraşmak da istemiyorum. Düzgün ekran servisten ölü pikselle döndü.

Telefona da çıkmıyorlar şimdi ???. Sanki kenar mahalle bilgisayarcısı bunlar. Ek olarak miktofonu da başka bilgisayarcıya yaptırmışlar. Aradım şimdi hatta düştü 10 dakika bekledim. Kayıt yanlış açılmış bilgi girilmiş dediler. Rezalet bir durum.

Ekli dosyayı görüntüle 174069
Yorum sizin
Faturayı da içine koymuştum.
Hocam bende tahmini 1 hafta önce felan Tuf fx506LH laptopumu W tuşu kırıldığı için yolladım. 1400 TL fiyat çektiler. Reddettim. Tamir etmeden iade ettiler. Bugün geri geldi laptop aynı servis fişi bugün bana da geldi ? Kutuyu açınca laptop'tan önce faturayı görüyorsun ama faturam olmadığını kabul etmişim ve ücretli onarım istemişim yazıyorlar bunlar tam bir.... Kanser ettiler ya tüketici hakem heyetiyle uğraşsam mı uğraşmasammı bilmiyorum. Daha önce tüketici hakem heyetleriyle ilgili bir deneyimim vs olmadı. Ücret vs çıkarmı avukatlık durum olurmu vs vs gibi sorular var aklımda. Bu sorulara yanıt bulmaya çalışacağım sonrasında başvururum.

Siz nasıl bir yol izlediniz hocam güncel durum nedir ?
Teşekkürler

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hocam bende tahmini 1 hafta önce felan Tuf fx506LH laptopumu W tuşu kırıldığı için yolladım. 1400 TL fiyat çektiler. Reddettim. Tamir etmeden iade ettiler. Bugün geri geldi laptop aynı servis fişi bugün bana da geldi ? Kutuyu açınca laptop'tan önce faturayı görüyorsun ama faturam olmadığını kabul etmişim ve ücretli onarım istemişim yazıyorlar bunlar tam bir.... Kanser ettiler ya tüketici hakem heyetiyle uğraşsam mı uğraşmasammı bilmiyorum. Daha önce tüketici hakem heyetleriyle ilgili bir deneyimim vs olmadı. Ücret vs çıkarmı avukatlık durum olurmu vs vs gibi sorular var aklımda. Bu sorulara yanıt bulmaya çalışacağım sonrasında başvururum.

Siz nasıl bir yol izlediniz hocam güncel durum nedir ?
Teşekkürler
Hemen başvurun ben süreç uzar şu bu olur diye uğraşmak istemedim. Hatta yarın satıyorum. Sms Infcomm dolandırıcıdır yaptıkları işlerin açıklaması olamaz.

0xYunusEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hemen başvurun ben süreç uzar şu bu olur diye uğraşmak istemedim. Hatta yarın satıyorum. Sms Infcomm dolandırıcıdır yaptıkları işlerin açıklaması olamaz.
Teşekkürler bilgilendirme için. Hayırlı olsun bu arada ? SMS infocomm harbi dolandırıcıdır. Net

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ohh beee laptobu bugün sattım 12900 e nasıl rahatladım. ???

0xYunusEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayırlı olsun hocam ?
İçinde ne vardı 1650 +i5 10300 mü?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hayırlı olsun hocam ?
İçinde ne vardı 1650 +i5 10300 mü?
Ryzen 7 4800h GTX 1650 teşekkürler. Artık bıktırmışlardı.

Üstüne gidip satar satmaz rtx 3090 aldım masaüstüne. ??

0xYunusEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ohh çok iyi yapmışsın :) h.o 3090 ?
12,900 e iyi gitmiş bu arada

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ohh çok iyi yapmışsın :) h.o 3090 ?
12,900 e iyi gitmiş bu arada
Valla sormayın çok zor oldu benim için çöp olacaktı cihaz.

Şimdi elimde yaklaşık 7200 TL olacak işlemci ile anakart için ne alsam bilemedim eski işlemci anakart satacağım.