Soru ASUS ROG STRIX SE vs MSI Raider GE77hx

Bu konuyu okuyanlar

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19

Arkadaşlar diğer MSI dizüstümü bugün iade ettim (ekrandaki ışık süzmesinin fazla olduğu için) yeni dizüstü arayışına girdim tepe modellere bakıyorum masaüstü tavsiye etmeyin masaüstüm var linkteki modellerden hangisini tavsiye edersiniz MSI kullandım ve klavye kasa kalitesi muazzamdı şu an kafamda ASUS var fiyatı da daha uygun olduğu için ancak kasa klavye kalitesi MSI kadar iyi midir dayanıklı mıdır soğutması nasıldır hangisini almalıyım?
MSI 175W GPU+75W CPU
ASUS 175W GPU+65W CPU

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ocak'tan sonra RTX 40 - Intel 13. nesil islemcili dizustuler gelecek bu kadar parayi simdi harcamayin derim.

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Ocak'tan sonra RTX 40 - Intel 13. nesil islemcili dizustuler gelecek bu kadar parayi simdi harcamayin derim.
Asıl şimdi almayı mantıklı buluyorum ocaktan sonra böyle dğeişken bir piyasada o dizüstüleri alamayabilirim suan alabildiklerimi bile alamayabilirim :)

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352
Fiyatlar çok artmazmı ama. Şu üsttekiler bile artar bütçe sınırlı ise çok sıkıntı olur.

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Fiyatlar çok artmazmı ama. Şu üsttekiler bile artar bütçe sınırlı ise çok sıkıntı olur.
Kesinlikle artıcak bencede suan alabildiğim cihazı bile alamayabilirim ocak sonlarından itibaren o yüzden şuan param varken ve yetiyorken almak istiyorum bu cihazlar arasında gitgel yapıyorum galiba paraya kıyıp msı alıcam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Muadilini almayacak ki. RTX 4070 daha performansli olacak mesela. Yine 13700H'de 7nm'ye gececek artik Intel. 13700H - RTX 4070'li bir laptopun 100K'dan pahali olmasi mumkun degil ama daha performansli olacak.

• Yanıyor!
Reactions: Rei

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Bu bütçeyle hem masaüstü hem laptop alma fikri...

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hocam kararsız bıraktınız beni 3080ti gibi bir kartla 4000serisi arasında muazzam fark olacağını düşünüyomusunuz ? Ayrıca bu laptoplar nezaman cıkıcakki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bütçeyle hem masaüstü hem laptop alma fikri...
Masaüstü pc var evimde ama kim bilir nezaman kullandım en son genelde ev kullanıcısı değilim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam kararsız bıraktınız beni 3080ti gibi bir kartla 4000serisi arasında muazzam fark olacağını düşünüyomusunuz ? Ayrıca bu laptoplar nezaman cıkıcakki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstü pc var evimde ama kim bilir nezaman kullandım en son genelde ev kullanıcısı değilim

Sadece ekran karti degisecek olsa pek onemli degil de islemciler de degisecek. He tabi aceleniz varsa ona yapacak bir sey yok. Genelde bizim ulkeye ilk MSI urunleri giriyor onlarda Subat sonu Mart basi oluyor. Simdi alacaksaniz Asus'u alin derim aradaki fiyat farkina gerek yok.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Asus malzeme kalitesi kötü benim laptop tuşları soyulmaya başladı garanti teknik servis rezalet yerlerde. Ben olsam rtx 4000 serisini beklerim. Çünkü önceki nesile göre uçurum fark var grafik ve teknoloji anlamında. Acele etmemek en iyisi.

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Asus malzeme kalitesi kötü benim laptop tuşları soyulmaya başladı garanti teknik servis rezalet yerlerde. Ben olsam rtx 4000 serisini beklerim. Çünkü önceki nesile göre uçurum fark var grafik ve teknoloji anlamında. Acele etmemek en iyisi.
Hocam her sene yeni seri çıkıyor her sene uçurum farklar oluyor 4000 serisi dizüstülere gelicek daha üretilicek derken 3-4 ay rahat geçer ben okadar beklemek istemiyorum açıkçası 3080ti 12900hx yeni modeller cıkınca eskiyecek donanımlar değiller diye düşünüyorum 2-3 senede tepe model işlemci ekran kartıda güncelliğini yitirmez bence

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hocam her sene yeni seri çıkıyor her sene uçurum farklar oluyor 4000 serisi dizüstülere gelicek daha üretilicek derken 3-4 ay rahat geçer ben okadar beklemek istemiyorum açıkçası 3080ti 12900hx yeni modeller cıkınca eskiyecek donanımlar değiller diye düşünüyorum 2-3 senede tepe model işlemci ekran kartıda güncelliğini yitirmez bence
Fark çok olacak ama demedi demeyin. Soğutma yapıları bile farklı olur.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Kasalarin yenilenme ihtimali var. 2 senedir ayni yapida kasalari kullaniyor MSI ve Asus. ROG ve Raider kasalari yenilenebilir yani hem islemci hem ekran karti degisecegi icin.

Scar serisi Strix serisinden farkli malzeme tarafinda. Asus'un en tepe serisinden birisi zaten Scar.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kasalarin yenilenme ihtimali var. 2 senedir ayni yapida kasalari kullaniyor MSI ve Asus. ROG ve Raider kasalari yenilenebilir yani hem islemci hem ekran karti degisecegi icin.

Scar serisi Strix serisinden farkli malzeme tarafinda. Asus'un en tepe serisinden birisi zaten Scar.
Ülkemizde çok kötü asus servisi maalesef. MSI bilmiyorum Lenovo tercih edilebilir. Yeni laptoplar kesinlikle beklenmeli değer çünkü.

Sawgent54

Asistan
Reaksiyon puanı
19

Doğrudur hocam şu tdp değerleri çok kafamı kurcalıyor hangisi daha iyi performans sağlar asusta 65w cpu tdp değeri var msıda 75w dünden beri inceleme videoları izliyorum genelde msı daha başarılı cpu soğutma konusunda aslında çok aradayım şuan :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Doğrudur hocam şu tdp değerleri çok kafamı kurcalıyor hangisi daha iyi performans sağlar asusta 65w cpu tdp değeri var msıda 75w dünden beri inceleme videoları izliyorum genelde msı daha başarılı cpu soğutma konusunda aslında çok aradayım şuan :)

O 10W'in etkisini sizin herhangi bir yerde hissetmeniz mumkun degil. Asus'un sogutmasi da kotu degil zaten. Birisi son model Ferrari ise oburu de Porsche.