Yardım ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II ve ASUS TUF Gaming B550-Plus anakart RAM uyumu ?

Bu konuyu okuyanlar

HyperNowa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu parçalardan herhangi birini seçersem eğer anakart RAM uyumu var mı emin olamadım bilen varsa yazabilirse memnun olurum.​

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    47.5 KB · Görüntüleme: 60

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İki anakrtıda önermem. Bi kere B450 serisi B550 serisine göre çok daha sıcak çalışır.
B550 almalısın Ama Asusun B550 tuf anakartına 2000 tl vereceğine ,ondan daha serin çalışan ve 600 TL daha ucuz olan bu anakartı alın. Tabiri caizse,taş gibi bi anakrttır.

Ramler,de sorun etmeyin,çok üst seviye bi e.kartınız yoksa iki ram arasında fark olmaz Hangisi ucuzsa onu alın geçin,yani.

HyperNowa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki anakrtıda önermem. Bi kere B450 serisi B550 serisine göre çok daha sıcak çalışır.
B550 almalısın Ama Asusun B550 tuf anakartına 2000 tl vereceğine ,ondan daha serin çalışan ve 600 TL daha ucuz olan bu anakartı alın. Tabiri caizse,taş gibi bi anakrttır.

Ramler,de sorun etmeyin,çok üst seviye bi e.kartınız yoksa iki ram arasında fark olmaz Hangisi ucuzsa onu alın geçin,yani.
MSI giriş seviyesi anakart değil mi bu msı yeni nesil anakartlarıyla ilgili pek bir bilgim yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

b550 olarakta bunu düşünmüştüm asus olarak ASUS TUF GAMING B550-PLUS AMD B550 Soket AM4 Ryzen DDR4 4600MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Mesaj otomatik birleştirildi:

msı mag ın soğutması nasıl asus anakartlarda soğutma kalitesi ortada msı anakartların soğutmasıyla ilgili bilgim yok maalesef

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartlar ve overclock ,dolayısıyla sıcaklıklar, benim 20 senelik uzmanlık ve araştırma alanımdır.

Soğutma olayını en derin teferruatlarına kadar takip ederim. Şimdi sana bi tablo vereceğim Giriş seviye dediğin MSI Mortar ın ,derece olarak ne kadar soğuk ve diğer anakartlar içinde ,listenin üst sıralarında olduğunu göreceksin.Asus tuf un dahi, üzerinde.

Ryzen 3900X işlemci ile, 1 saatlik full yük, blender testinde anakartların çıktığı sıcaklık dereceleri .Mortar ,47 derecede sabitlenmiş.

Ekran Alıntısı.PNG

Son mesajlar