Asus ROG Ekipmanları neden bu kadar pahalı?

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

ShiftDelete.Net
Editor
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır gözlemledim ve diğer gaming ürünlerine göre ROG ürünlerinin diğer markaların muadillerine göre oldukça pahalı olduğunu gördüm.
Bunun sebebi nedir? Marka olması mı?
Kayda değer ne gibi farkları olabilir ROG ürünlerinin?
@alpsadik
@Görkem Say
 

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
Böyle markaları 50 tllik ürünün üzerine basınca 500 tl oluyor fiyat. Her ürünlerinde olmasa da bu tarz MSI, Asus, Corsair gibi markaların kendilerini piyasaya kanıtladıkları olmuştur. Tabii ki ufak tefek kendilerini diğer markalardan ayırt eden özellikleri de var ki bu hale geliyor fakat firmalar kullanıcılar tarafından belirli bir süre beğenildiği an o firmaların fan boyları ortaya çıkmaya başlıyor. Kayıtsız şartsız markayı görünce almaya başlıyor insanlar. Bir ürünü alırken marka tabii ki önemlidir ancak alıcı için tek koşul hiçbir zaman olmamalı.
 

Fakehero

Profesör
ROG serisi ürünler eskiden daha kaliteli ve daha performanslı ürünler olduğu için gerçek oyuncu ekipmanlarıydılar. Şimdi ise diğer markaların normal ürünleri de aynı veya yakın kalitede olduğu için Asus ROG'un marka adına güvenerek yüksek fiyattan satış yapıyorlar. Yoksa performans ve kalite olarak diğer markaların çok farkları kalmadı. Bir ara bu marka algısı ile satışı HP yapıyordu ama neredeyse birkaç yıl önce iflasa yaklaştılar. Herkes Apple değil ki marka adı ile pahalı ürün satışı yapabilsin.
 

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
Bu arada konudan sapmışım bir miktar. Asus ROG ürünlerinde en kaliteli donanımlarını satışa çıkarır. TUF serisi daha uygun fiyatlı serisidir Asus'un. Örnek vermem gerekirse ROGda TUF'a göre daha iyi VRM soğutucular, daha fazla M.2 slotu ya da daha iyi ses kartı gibi özelliklerin olması beklenir. Verdiğim bilgiler tutarlı bilgiler değil sadece örnek vermek için yazdığım şeylerdir bunu da belirteyim.
 

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Onun sebebi aslında biraz da TR departmanından dolayı. Yoksa yurt dışında fiyatları diğer firmalara göre bu kadar uçuk değil.
 
Ekran kartlarında derseniz mesela
Ekran kartını nvidia veya amd kendisi üretiyor ama soğutma bloğunu başka markalar takıyor burdaki farklılık o
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst