Asus rog 752 vs msi gt72s . Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

ortega7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar .Ben gaming laptop almak istiyorum iki modele takildim asus rog g752vy -gc088t ile msi gt72s -6qeg16sr421bw . Msi intel 6820hk, asus intel 6700hq islemciye sahip. Sizce hangisi daha performansli ? Ben asus almak istemistim ama msi da iyiye benziyo.sizin gorusunuz nedir?msi da asus kadar iyimidir? Ve iki islemci arasinda performans farki cok mu fazla? Asus un da 6820hk islemciye sahip modeli var. Sizin bunlarin disinda bu fiyatlarda onerebileceginiz baska marka yada modeller var mi ? Birde yakin zamanda Nvidia ve intel yeni ekran karti ve islemciler tanitacak.sizce beklemelimiyim yoksa bunlarda alinabilir mi?Yardim ve goruslerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler....

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hiç düşünme Asus g752 vy al.2016 yilinin en iyi dizustu oyun bilgisayari.Tabiki 1-lik dell alienware,2-ci yer razer Blade serisi,3-cu yeri ise Asus G752.Şimdi kendin düşün.Avrupa ülkelerinde,Amerikada çok satiliyor.

ortega7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç düşünme Asus g752 vy al.2016 yilinin en iyi dizustu oyun bilgisayari.Tabiki 1-lik dell alienware,2-ci yer razer Blade serisi,3-cu yeri ise Asus G752.Şimdi kendin düşün.Avrupa ülkelerinde,Amerikada çok satiliyor.
Cevap icin tesekkur ederim. Yanliz aklima takilan islemci performanslari. Asus un bi ustunde 6820 hk kullaniyor su sogutmali. Oyuzden 6820hk daha iyi gibi sanki.ama bende tam net bilmiyorum. 6700 hq tum pc lerde war ve digeri kadar performandli degil gibi. Dun gece nvidia yeni ekran kartini tanitti sizce ilerliyen gunlerde bi degismeler olurmu. Intel cephesindende islemci konusunda. Yeni laptop serileri gelebilir mi?ayrica alienware 17 ye de baktim 682 hk islemciye sahip ve fiyat olarak asus un 100€ kadar altinda. Onuda dahil edebilirim. 6700hq ve6820hk nun overclock durumu nedir bi bilgiye sahipmisiniz?

Son düzenleme:

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Eyer alabileceksen Alienware 17 Gtx 980-li modelini al derim.
diyer tarafdan dediyin gibi Nvidia 1080 modelini tanitdi.Donanim olarak tabiki daha guclu dizustuler gelecek.Bekleye bileceksen Alienware bir sonraki modelini bekle. Buyuk ihtimalle 1080 modelini laptoplarda kullanacak.
1080 modeli ile birlikde masaustu performansini alabileceksin dizustuden.
Şöyle bir şey varki dell ilk oyun bilgisayari,dizustusu yapan firma.Yani kalitede bir numara.Arkadasim dell kulaniyor 5 senede bir kere bile tamire gitmedi.Alirsan eyer en yuksek ssd-li versiyonun al eyer çok oyun oynayacaksin.16 gb ramli versiyonu.İhtiyac olursa ram update ede bilirsin.Ve ya En yuksek donanimli modelini ala bilirsin.
Şöyle bir şey var.Oyunlari en yuksek ayarlarda oynayacaksin 1080 modelini bekle. Diyer tarafdan 980 modeli minimum 2-3 yil oyunlari ultrada oynatir.Kolay kolay piyasadan silinmez.Uzun sure guncel kalacaktir.
Aslinda hep gozdem Alienware modelleri olmuşdur.Alienware-nin kendine has uzayli tasarimi insani deli ediyor.

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Eyer alabileceksen Alienware 17 Gtx 980-li modelini al derim.
diyer tarafdan dediyin gibi Nvidia 1080 modelini tanitdi.Donanim olarak tabiki daha guclu dizustuler gelecek.Bekleye bileceksen Alienware bir sonraki modelini bekle. Buyuk ihtimalle 1080 modelini laptoplarda kullanacak.
1080 modeli ile birlikde masaustu performansini alabileceksin dizustuden.
Şöyle bir şey varki dell ilk oyun bilgisayari,dizustusu yapan firma.Yani kalitede bir numara.Arkadasim dell kulaniyor 5 senede bir kere bile tamire gitmedi.Alirsan eyer en yuksek ssd-li versiyonun al eyer çok oyun oynayacaksin.16 gb ramli versiyonu.İhtiyac olursa ram update ede bilirsin.Ve ya En yuksek donanimli modelini ala bilirsin.
Şöyle bir şey var.Oyunlari en yuksek ayarlarda oynayacaksin 1080 modelini bekle. Diyer tarafdan 980 modeli minimum 2-3 yil oyunlari ultrada oynatir.Kolay kolay piyasadan silinmez.Uzun sure guncel kalacaktir.
Aslinda hep gozdem Alienware modelleri olmuşdur.Alienware-nin kendine has uzayli tasarimi insani deli ediyor.
Ayrica Alienware 18 modelinde turbo modda 4.4 ghz-ye kadar çıkıyor.Asusda ise 3.6 ghz.Küçük rakam görünsede önemi çok büyük.Bunlarida düşün.
Msi-yi tavsiye etmememin sebebi çok kaba olmasi.
Ayrica siralamada 1-ci yerde Alienware,2-ci yer razer blade,3 asus g700,g752 tutuyor.
Bu siralama dunya statikleri.Buralarda Alienware,razer blade çok yaygin deyil ve ya yok ama performanslari 1 numara.

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Unutmadan ekran kartinin 8 gb-lik modelini al 4 gb-lik modeller kim ne derse desin artik eskiyor.

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kendi sitesinden baktim Alienware Graphics Amplifier + PNY GeForce® GTX Titan X with 12GB GDDR5 modeli var.Alacaksan al derim pişman olmazsin emin ol.AlienWare 17 r3 modelini al.
Istediyin modelin kendin secib topluyorsun/

Alienware 17 Gaming Laptop | Dell

ortega7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki islemciler konusunda ne oneriyorsun. Dun tanitilan 1080 gercekten cok iyi oyle acelem yok. Olursa bekliyebilirim. Ancak islemcilerdede hep 6820hk var. Onuda mi beklemeliyim :) nvidia nin 1080 masa ustu versiyonu bu ay sonunda satisa sunulacak. Ama intel den henuz bir haber yok. Sizin bi bilginiz varmi. Benim butce maximum 2000-2400 euro civari.

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben 4000 dolarlik almak istiyorum millet bana deli diyor.Anlatamiyorumki en iyisini istiyorum.
;);););););););););)

ortega7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seni cok iyi anliyorum aynisini bende istiyorum ama malesef bi sinir var 2400€ da fena degil aslinda iyi bi gaming laptop icin :) iste aklimi karistiran performanslar.zaman icinde gorecegiz artik biraz daha sabretmek lazim :) kesin bi bilgi var mi islemci konusunda?

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
intelin i7 işlemcisi olacakİ7 hangi modeli olacağını bilmiyorum o kadar model cikartiyorki.
İyi bir oyuncu dizustusu alacaksan kesenin agini acmalisin malesef.

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sana tavsiyem en iyi islemcili ve en iyi ekran kartli vesiyonunu al.Para topladikca ssd ram takviyesi yaparsin lazim olacaksa eyer.