Asus padfone 2 Almalı mıyım

Bu konuyu okuyanlar

nickeledon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben yakın zamanda yeni bir telefon alacağım.Önce nokia lumia 920 istiyordum.Fakat asus padfone 2 benim düşüncemi değiştirmeme neden oldu.sizce hangisini alayım.Ve bir sorum daha var ben şimdi nokia c6-01 kullanıyorum
daha önce wp ya da android kullanmadım.Fakat wp yi denediğim kadarıyla çok güzel ancak android çok geniş kapsamlı her yerde var.Bana androidin iyi yönlerini ve (varsa) kötü yönlerini söylermisiniz.Hangisini seçmem doğru olur.

Oyun oynamayı severim ve internette de dolaşırım.
pek mesajlaşmam.

Bu bilgilere göre cevap verirseniz sevinirim.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle sana şöyle belirteyim

wp telefonların özelliği telefonu fazla kasmaması yani androide göre daha stabil olmasıdır fakat eksisi çok büyüktür uygulama sayısı oldukça azdır androidle karşılaştırırsak bu fark bariz bir şekilde ortaya çıkıyor android ve ios bu ikisi dünya pazarına sahip zaten. Ben sana asus padfone 2 yi öneririm hem tablet hem telefon kullanmak bir avantaj bence ve gayet güçlü işletim sistemi var oyun oynamayı seviyor isen android sana daha uygun bir seçenek olacaktır..

nickeledon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende öyle düşünüyordum.Cevabın için teşekkürler

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Wp ile androidi aynı kefeye koymak biraz saçma, daha dünkü bebe sonuçta. Biraz büyüyecek. Bence hızlı da büyüyecek.

Tabletiniz yoksa padfone2 çok iyi olur, donanımı da güçlü. Ama fiyatı çok fazla olur.
Lumia 920 güzel telefon, alınabilir ama oyun isterseniz ne kadar beklemek gerekir Allah bilir.
Para sorun değilse asus alınır, lumia da güzel telefon ama yeni işletim sistemi olunca insan tedirgin oluyor biraz.

nickeledon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wp ile androidi aynı kefeye koymak biraz saçma, daha dünkü bebe sonuçta. Biraz büyüyecek. Bence hızlı da büyüyecek.

Tabletiniz yoksa padfone2 çok iyi olur, donanımı da güçlü. Ama fiyatı çok fazla olur.
Lumia 920 güzel telefon, alınabilir ama oyun isterseniz ne kadar beklemek gerekir Allah bilir.
Para sorun değilse asus alınır, lumia da güzel telefon ama yeni işletim sistemi olunca insan tedirgin oluyor biraz.

yorumun için teşekkürler lumia yı da çok beğendim fakat gerek işletim sistemi gerekse donanım olarak asus önde peki bana biraz androidi anlatır mısın artıları eksileri vs.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
yorumun için teşekkürler lumia yı da çok beğendim fakat gerek işletim sistemi gerekse donanım olarak asus önde peki bana biraz androidi anlatır mısın artıları eksileri vs.

Lumianın donanımı çok iyi bence, işletim sistemi hakkında birşey diyemem, sonuçta donanımı yönetiyor, sistemi bilmediğim için donanımı ne şekilde kullandığını bilmiyorum.

Apple telefonlarında donanım piyasanın gerisinde olur ama yazılımı çok iyi olduğu için sorun olmuyor. Wp8 öyle midir değil midir bilemeyiz.

Androidde bu olay çok farklı. Aynı işletim sistemi, farklı markalar, farklı donanımlar, farklı arayüzler derken işler derin oluyor, optimize uzun sürebiliyor. Bir kaç güncellemeyle düzeliyor ama.
Çoğu yeni telefon androidle geliyor, geliştirilmeye açık bir sistemi var. Telefondan sıkıldığında rom(sistem yükleme dosyası desek de olur) yüklediğinde bambaşka cihaza dönüşebiliyor. Performans artıyor veya tersi olabiliyor, işlemci ve gpu hızlarıyla oynama yapılabiliyor vs vs..
Içinde olunca daha iyi anlayabilirsin.
Marketi bana göre ıvır zıvırla dolu, mesela ben aksiyon oyunlarını severim ama bazı oyunlara da bakarım güzel var mı diye, geneline iyi yorumlar gelse de ben sevmem.
Ama uygulama içeriği çok fazla.

Artıyı eskiyi diğer arkadaşlar söyler heralde, ben 1 senedir kullanıyorum ve iki tane android sürümü gördüm. Ne oldu ne değişti pek birşey diyemem.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Oyun oynayacaksan Android seç ama,2013'te Gameloft WP8 için Modern Combat:4 vs. iyi olunlar yayınlayacakmış.Google'dan arat incele istersen.Ama WP8'de başlıca uygulamalar var.Fruit Ninja,Shazam,WhatsApp,Viber,Angry Birds vs. ama iOS,Android ile yarışamaz kesinlikle.

nickeledon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplar için saolun daha çok vardır ama gameloftun sitesine baktım.Windows phone 7 küçük bir sayfada yarıya kadar gelmezken android 7 sayfa falan çıktı.Bence bu fark çok büyük ve wp de çok önemli oyunlar yoktu.Özellikle de asphalt 6 ve 7 yerine 5 vardı nova 3 yoktu vs. wp çok yeni platform belki ileride düşünülebilir fakat android o zamana kadar durmayacaktır zaten.Kararımı vermiş gibiyim