Asus P5GC-MX anakarta kaç gb ram takabilirim

Bu konuyu okuyanlar

ProfKİm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu sene elime bir sistem geçti anakartı asus p5gc-mx sistemi çalıştırıdığımda ramının 1.5gb olduğunu fark ettim. Acaba bu sistem kaç gb ram destekler ardımcı olur musunuz?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Maalesef en fazla 2 GB ram takılabiliyor. Resmi kaynaklarda en fazla 2 GB yazsa da 4 GB takılma ihtimali olabilir. Çünkü bu tarz olaylara şahit oldum, bir bilgisayarcıda 2GB+2GB şeklinde ram deneyebilirsen 4 GB takılıp takılmayacağını anlayabilirisin.
asdasdasdasd.png

ProfKİm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Anakartın tam adını da bilmiyorum gailba piyasada asusun bu modelinin birde 1333 olanı varmış. Ama sistem ilk geldiğinde kasayı açmıştım ve anakartın üstünde Asus p5gc-mx rev 3.01 yazıyordu. Googleye arattığımda sonuç çıkmadı. Birde o konu kafamı karışıtırıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önce kasayı açtım anakartın rev 3.01 değilde 3.04 olduğunu öğrendim 4gb ram destekliyormuş teşekkür ederim.
Maalesef en fazla 2 GB ram takılabiliyor. Resmi kaynaklarda en fazla 2 GB yazsa da 4 GB takılma ihtimali olabilir. Çünkü bu tarz olaylara şahit oldum, bir bilgisayarcıda 2GB+2GB şeklinde ram deneyebilirsen 4 GB takılıp takılmayacağını anlayabilirisin.
Ekli dosyayı görüntüle 109566

Son düzenleme: