Asus N61Jq Format Problemim var

Bu konuyu okuyanlar

staghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda şu an Windows 8 yüklüdür. Bunun yanı sıra Pardus kurma niyetim vardı. Daha önce de kurmuştum ancak kaldırdım. Şimdi tekrar kuracağım. Pardusun yeni versiyonunu internetten indirdim hem DVD'ye, hem de USB'ye yazdım. Ancak ne DVD üzerinden ne de USB üzerinden bilgisayara format atamıyorum. Bilgisayarı başlatıp DVD/USB den boot ettiğimde Pardusu yükleme safyası açılıyor. 64 bit versiyonunu seçiyorum ön yükleme yapıyor ancak ondan sonra işleme devam etmiyor yani Pardus kurulum masaüstü açılmıyor daha doğrusu açılıyor ama ekran simsiyah kalıyor. Bilgisayar kilitlenmiyor, her şey çalışıyor, DVD dönüyor/USB'nin çalışma ışığı yanıp sönüyor ancak dediğim gibi ekran tamamen siyah kalıyor. Herhalde sorun Pardus'te olabilir diye düşünerek Pardus yerine Windows 8 ve 7 kurmayı denedim ancak aynı şekilde Ön yükleme için bir tuşa basın kısmı açılıyor, bir tuşa basıyorum ve yine bilgisayar çalışmasına rağmen tamamen simsiyah ekran geliyor. Aynı DVD/USB'yi başka bilgisayarda denediğimde sorunsuz bir şekilde format atabildim. Yani DVD/USB'de de sorun olmadığını anladım. Sorun benim bilgisayardaydı. Bunu biraz araştırdım, öneriler arasında ekran kartının güncellenmesi gerektiği vardı, ekran kartını güncelledim aynı sorun devam etti. Başka bir öneri olarak Hard diskte sorun olabilir önerisi vardı, başka bir harddisk taktım aynı sorunlar yine oldu. Bir başka öneri RAM'da sorun olabilirdi, iki adet DDR3 4GB RAM var onları çıkarttım iki adet DDR3 2 GB RAM taktım aynı sorunlarla karşılaştım. Bir tane de BIOS güncellemesinin yapılması önerisiydi, BIOS versiyonu 210 du, bunu 212 olarak güncelledim ancak ne yazık ki aynı sorun yine oldu. Başka bir önerisi olan var mı? Bana BIOS'u sıfırlamayı dene demişlerdi onu denemedim. Sizce denemeli miyim? ya da onun yerine başka ne yapabilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkürler. :)