Asus N53SN ye OS X Mountain Lion kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

gh990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kexts leri göremedim link verir misin?

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
56
Biraz daha açık anlatsan neye takıldın anlamadım dostum ? @muratveb ilk post u düzenleyemiyorum. Konuyu güncellemem lazım.

Neler eklemek istiyorsan bana özelden at yada buraya ekle ben ilk mesajı editlerim [MENTION=72032]fyodor[/MENTION] kardeşim.

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=282987]gh990[/MENTION] Chameleon u bir de terminalden kurmayı dene. http://www.osx86.net/view/3167-chameleon_enoch-rev.2052.html adresindeki i386.zip dosyasını indir. Sabit disk gpt ise http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,649 bu rehberi mbr ise http://tonymacx86.blogspot.com/2009/11/how-to-install-chameleon-manually-from.html bu rehberi takip et. Fn tuşları için olan kext de kurulum dosyalarının içinde IOWMIFamily.kext var. Onu kurarsan Fn tuşlarının çoğu çalışır.
[MENTION=74155]muratveb[/MENTION] sadece çalışmayan bileşenler altında Fn tuşları maddesini silecektim.

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
56
@gh990 Chameleon u bir de terminalden kurmayı dene. http://www.osx86.net/view/3167-chameleon_enoch-rev.2052.html adresindeki i386.zip dosyasını indir. Sabit disk gpt ise http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,649 bu rehberi mbr ise http://tonymacx86.blogspot.com/2009/11/how-to-install-chameleon-manually-from.html bu rehberi takip et. Fn tuşları için olan kext de kurulum dosyalarının içinde IOWMIFamily.kext var. Onu kurarsan Fn tuşlarının çoğu çalışır.
@muratveb sadece çalışmayan bileşenler altında Fn tuşları maddesini silecektim.

Düzenlendi.

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
fyodor fn tusları için senin verdiğin kextleri yeniden kurdum...sadece uyarıda bulunmak ıstıyorum ses kextinde bir problem var , kulaklık kullanırsan farkedeceksin mikrofon ayarlardan kapatsanda kapanmıyor sureklı kameranın mıkrofunun sesı gelıyor kulagına

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=106698]etoo09[/MENTION] evet farkındayım. Ancak benim açımdan büyük bir sorun değil. Fn tuşları için kextlerin hepsini kurmana gerek yok. IOWMIFamily.kext i kurman yeterli. Eğer sende ses için daha iyi çalışan bir çözüm varsa lütfen paylaş.

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
daha önceki kextleri yenıledın sanırım ılk yayınladıgın kextde bole bır sorun yoktu :)) bu aralar vaktım yok arastıramıyorum ama gayet ıyı calısıyor yınede :)

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=106698]etoo09[/MENTION] hayır sadece IOWMIFamily.kext i ekledim.

gh990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@fyodor Mac'ı bi türlü boot edemedim usb olmadan açılmıyor.
Verdiğin linke baktım olmuyor. :(

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=282987]gh990[/MENTION]
terminale
diskutil list
yazıp çıktısını gönderir misin?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar.

Dropbox'taki kurulum dosyalariniz orada degiller. Rica etsem guncelleyebilir misiniz? Su anda yeni bir kurulum icin onlara ihtiyacim var.

ggeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar.

Ozel Mesaj olarak gonderdim fakat burayada yazmak isterim. Oncelikle yaziniz icin tesekkurler basariyla kurulum yaptim. Ancak yeniden kurulum yapmam gerekiyor. Dropbox'taki kurulum dosyalariniz yerinde yok. Rica etsem tekrar koyabilir misiniz?

Iyi calismalar.

ggeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok tesekkur ederim. Sabahtan beri cirpiniyordum. Bu arada internetten epeyce dokuman arastirip denedim. Gayet basarili bir guide yazmissin. Ellerine saglik.

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet indirdiğin sürüm 10.8.2 ise kullanabilirsin

ggeyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet 1.8.2 indirdim. Birde hazir seni yakalamisken sunuda sormak istiyorum. Bazen calisirken ekran karisiyor. Yani monitor bozukmuscasina ekranin degisik yerlerinde sacma goruntuler cikiyor. Bu bilinen bir durum mu?

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=297051]ggeyik[/MENTION] evet bu bende de oluyordu. Ancak bootloader ı chimera ile değiştirdim ve şimdiye kadar ekranda böyle bozulmalar olmadı. Son eklediğim dosyaların içinde de bootloader olarak chimera var. Şimdi sedece şu sorun var chimera kullanırken bazen pc başlangıçta çökebiliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben birsuru denemeler yaptim basarisiz oldum,bende laptopda iki isletim sistemi var win 7 ve win 8,simdede ucuncuye heveslendim maci kurmak istiyorum,cok anltimlar gordum cogu mac uzerinde mac programlariyla anlatimlar,ben bir win kullancisi olarak bu maci nasil kurabilirim,bende asus k serisi laptop var 64 bit simdi ben deki bu OS X Mountain Lion en son surumu var kurmak icin ne yapmaliyim,sunuda belirtiyim dvd degil ben usb denmeler yapiyorum win8 flaan hep boyle kurdum,mac i kurmak istedgimde isletim sistemi bulunamadi diye hata aliyorum

uzun80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ben birsuru denemeler yaptim basarisiz oldum,bende laptopda iki isletim sistemi var win 7 ve win 8,simdede ucuncuye heveslendim maci kurmak istiyorum,cok anltimlar gordum cogu mac uzerinde mac programlariyla anlatimlar,ben bir win kullancisi olarak bu maci nasil kurabilirim,bende asus k serisi laptop var 64 bit simdi ben deki bu OS X Mountain Lion en son surumu var kurmak icin ne yapmaliyim,sunuda belirtiyim dvd degil ben usb denmeler yapiyorum win8 flaan hep boyle kurdum,mac i kurmak istedgimde isletim sistemi bulunamadi diye hata aliyorum