Asus laptop şarj soketi ve klavye sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus K53SV laptop kullanıyorum. Laptopun bataryası bozulduğu için laptopu şarja takılı kullanıyorum, çıkardığımda 20-25 dk sonra kapanıyor. Daha sonra laptopta şarj algılanmamaya başladı. kabloyu oynattığımda algılıyordu. daha sonra soket değişimi yapıldı ve düzgün çalışmaya başladı ancak aynı sorun tekrar etti. farkettim ki oyun oynadığımda bilgisayar fazla ısındı ve sonra bu sorun başladı. ama neden bu sorunun oluştuğunu anlamadım ve laptopun içini açıp kapattıktan sonra klavyenin bazı tuşları basmamaya başladı, ara sıra basıyor. bu iki sorun neden olabilir ve soketi nasıl değiştirebilirim?

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilen yok mu?

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Şarj soketi için birşey diyemem ama abimin laptop un da bazı tuşlar çalışmıyordu. Yeni klavye aldım gittigidiyordan gayet güzel çalışıyor. bilmiyorum senin laptopun klaveysi satılır mı ama bi araştır istersen.

alpguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soket değişimi yapıldıktan sonra ne kadar süre geçti?

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şarj soketi için birşey diyemem ama abimin laptop un da bazı tuşlar çalışmıyordu. Yeni klavye aldım gittigidiyordan gayet güzel çalışıyor. bilmiyorum senin laptopun klaveysi satılır mı ama bi araştır istersen.
Ben de klavyemin bozulduğunu düşünmüştüm ama sonra çalışmaya başladı ve tekrar bozuldu. Bu yüzden başka sorun olduğunu düşündüm. Sanırım yeni klavye almam gerekiyor.

Bilgisayarım zaten 4-5 yıllık, garantisi bitmişti.

Soket değişimi yapıldıktan sonra ne kadar süre geçti?
4-5 ay oluyor. Bundan önce değiştirdiğimde galiba 1 yıl olmuştu. Bilgisayarımın macununu yenilememe rağnen sadece internete girerken bile aşırı olmasa da ısınıyor. Ara sıra temassızlık olsa da çalışıyordu soketi. Soket değişiminden sonra yanliş hatırlamıyorsam ilk oyun oynayışımdı ve bilgisayar aşırı derecede ısındı. Daha sonra şarj almamaya başladı. Laptop ısısı 55-60°C görünüyor. Ayrica biraz yavaş. İşlemcim intel i5. Nvidia ekran kartı. 4 gb ram. Windows 10 kullanıyorum. virus olduğunu zannetmiyorum

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
55~60 mı sıcak? intel için normal değerler...

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
55~60 mı sıcak? intel için normal değerler...
Bir programda görünen değerler 55-60°C ama benzer bir Asus laptopum var ve daha düşük model olmasına rağmen ısınma sorunu yok. Kendi bilgisayarımda Internete girdiğimde bile sıcaklığın fazla oldugu anlaşılıyor. Oyun oynadığımda ise el değmiyor diyebilirim. Ve soket bu sıcaklıktan sonra bozuluyor. Sıcak demek istediğim değer değil, hissedilen

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
aluminyum notebook soğutucu al... soketi yaptırdıktan sonra soğutucusuz kullanma...

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aluminyum notebook soğutucu al... soketi yaptırdıktan sonra soğutucusuz kullanma...
Isınma neden olur nasil duzeltebilirim? Macun yeni değişti ama isinma devam ediyor biraz azalsa da. Oyun oynarken cok daha fazla ısınacağını düşünüyorum

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısınma olur... işlemci ve bileşenler ısınıyor... tek çözüm notebook soğutucu almak... büyük fanlı yada 2 orta boy fanlı aluminyum olsun... Akasa Everest Alüminyum Notebook Soğutucu ve Standı
Hep soğutucu üzerinde kullanırsam masaüstünden ne farki kalir ki? Bir de daha ucuz aluminyum sogutucu var mi? Benim asıl sorunum bu ısınmanın soketi bozması veya bilgisayarın yavaslamasi. Performansı düşürmeme rağmen pek bir duzelme de olmadı. Teşekkür ederim yardımınız için

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Hep soğutucu üzerinde kullanırsam masaüstünden ne farki kalir ki? Bir de daha ucuz aluminyum sogutucu var mi? Benim asıl sorunum bu ısınmanın soketi bozması veya bilgisayarın yavaslamasi. Performansı düşürmeme rağmen pek bir duzelme de olmadı. Teşekkür ederim yardımınız için
Flaxes FN-3333S Alüminyum 7"-17" Sessiz Çift Fanlı Siyah Fiyatı
bunu incele
TX Storm 16cm Mavi LED FAN, 9"-17" Izgaralı Bundle Mouse Fiyatı
birde bu var... plastik ama hediyesi var...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
NS2000_05.jpg

zalman işe yarar diğerleri biraz tırşkadan nameler...

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Inca INC-341FXS Ergonomik USB Sessiz Notebook Stand+Soğutucu Fiyatı
Inca INC-341TSS Notebook Soğutucu + Siyah Mouse Seti Fiyatı
TX ErgoDUO 9-17" 14cm Çift Fanlı, 2xUSB, 5xYükseklik Ayarlı Fiyatı
TX Ergo500 5x FAN'lı, 6x Yükseklik Ayarlı,2x USB HUB'lı, Fiyatı
Zalman Zm-ns2000 Notebook Soğutucusu 985 - n11.com
Addison ANC-59D Kademeli Siyah Notebook Soğutucu
Addison ANC-606 Notebook Soğutucu
Akasa Everest Alüminyum Notebook Stand Ve Soğutucu Fiyatı
Soket problemini değiştirerek çözdüm. 5 tl civari aldığım soketi bilgisayarcıya götürüp 20 tl ye değiştirdim. Aynı problemi tekrar yaşamamak için ayarlanabilen iyi bir soğutucu almayı düşünüyorum. Yukarıdaki soğutucular yorumlardan vb önerilenler veya kendi bulduklarım. Bu konuda pek bilgim olmadığı icin onerilerinizi bekliyorum Teşekkürler şimdiden

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat olarak cok fark var, kalite olarak fark nasil denediniz mi?

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
TX yada zalman al seçtiklerin iyi...

İsimBulunamadı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede Malesef aynı sorun mevcut bu 3. oluşu 1. de lehimlettim 2. de 30tl ye soket değişti 3. de şimdi oldu
araştırdığıma göre bu modelde üretim hatası türü birşey varmış laptop ısınınca oradaki bağlantılar eriyormuş
bende artık tekrar yaptırıp soğutucu alıcam büyük ihtimal daha 2-3 yıl gider bu notebook kullandıklarımın en iyisi sayılır soket dışında canavar bu canavar..

Son mesajlar