Asus laptop fanı durmuyor

Bios sürümüne baktım güncel , lisanslı virüs programı ile tarattım bir şey yok, kasan bir program açık değil pc açılır açılmaz çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor ve hiç durmuyor . Biostan fanı kısmayı denedim yalnız benim bios görünümüm farklı ve fanla ilgili bir ayar bulamadım ne yapmam gerekiyor acaba bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim . Yaklaşık 2 ay önce pc fanı değişti bir sıkıntısı yoktu şimdi böyle oldu .
 
notebooklarda fan ayarı yok o desktoplarda var.

 
peki ne yapacağım neden böyle oldu fan aslında yeni takıldı macunlandı acaba takan eleman mı bilemedi takmasını yada 2 ayda geri mı tıkandı hava delikleri
 
hocam laptop u mu açayım yani . Bazı günler sakin çalışıyor ama . İşlemci şuan yüzde 29 çalışıyor pc boşta iken normalmi bu
 
hayır hocam daha önce hiç açmadım genelde garantide işlem gördü garantisi bitince pc tamircisine götürmüştüm . Yardımın için teşekkür ederim .
 

matema149

Üyecik
eğerki termal macunu yada termal pedleri bitmişsse cihazın fanı fazla döner ve sürekli susmaz bilgisayarcıya götür eğer sen açamazsan eğer açarsan termal bacakların orda 4 tane vida var onları söküp bak termal macun varmı ve yan tarafında sakıza benzer termal macunlar var onlarıda değişmen gerek veya takınlan fan düzgün oturmamış olabilir yada fanın bilyaları dağılmış olabilir onlarada bak.
 
Üst