Asus Gaming Laptop mı? Normal Laptop mı?

Normal mi? Gaming mi?

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhabalar,

Ben şaunda 12. sınıfı bitirmiş tercih yapmak için bekleyen bir öğrenciyim. Aklımda öncelikle bilgisayar mühendisliği ve
elektrik elektronik mühendisliği var. Bu yaz için liseyi bitirme hediyesi olarak laptop alacağım. İleriyide düşünmek şartıyla 2 tane
laptop buldum. Birisi Asus'un oyuncu laptopu diğeri gene Asus'un normal laptopu. Bana bu ikisi arasında seçim yaparsam avantajlarım ve dezavantajlarım neler olur ya da sizin tavsiyeniz nedir. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. :D

Asus Gaming Laptopı :http://www.istanbulbili...IkZ3TuNfFoqeExoCmkvw_wcB

Asus Normal Laptopı :http://www.hepsiburada....lgisayar-p-HBV000001FZ6Z

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Normal laptop ekranı daha küçük ama daha fazla (2TB) depolama alanı var. Birde normal laptop ile oyunlarda daha fazla FPS alırsın(3-4) :) Başka fark göremedim. Ha birde normal daha zarif geldi normali tercih et derim.

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal laptop ekranı daha küçük ama daha fazla (2TB) depolama alanı var. Birde normal laptop ile oyunlarda daha fazla FPS alırsın(3-4) :) Başka fark göremedim. Ha birde normal daha zarif geldi normali tercih et derim.
Teşekkür ederim fikirlerin için :D peki sence bu Laptop beni kaç sene götürür?

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3-4 sene rahat götürür yani üniversiteyi bitirtir :) Laptopu ne için alacaksın söylersen belki daha iyi bir notebook önerebilirim.
3-4 seneyse gayet güzel :) Laptopu hem üniversitede eğerki bilgisayar mühendisi olursam olamazsam bile illaki mühendislik alanında seçim yapacağım için benim işimin hepsini halledebilcek hem de arada olurda boş olduğum zamanlar kasmadan, kaliteli oyun oynatabilecek Laptop arıyorum. Fiyat aralığı max5000 olursa memnun olurum. :D

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
3-4 seneyse gayet güzel :) Laptopu hem üniversitede eğerki bilgisayar mühendisi olursam olamazsam bile illaki mühendislik alanında seçim yapacağım için benim işimin hepsini halledebilcek hem de arada olurda boş olduğum zamanlar kasmadan, kaliteli oyun oynatabilecek Laptop arıyorum. Fiyat aralığı max5000 olursa memnun olurum. :D
Ağırlıklı oyun için almıyorsanız zaten Asus N552VW-FW171T gayet iyi bir laptop onu alabilirsiniz. Ha oyun ağırlıklı istiyorsanız GTX 1050'li modellere bakın derim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Böyle dediğime bakmayın 960M'de kötü bir kart değil.

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağırlıklı oyun için almıyorsanız zaten Asus N552VW-FW171T gayet iyi bir laptop onu alabilirsiniz. Ha oyun ağırlıklı istiyorsanız GTX 1050'li modellere bakın derim.
Böyle dediğime bakmayın 960M'de kötü bir kart değil.
Aynen ağırlığım oyun değil yanımda çok taşımam gerekeceği için oyun laptoplarıda malum biraz ağır oluyor onun için normal laptopu öncelik alıyorum. Eğer bu Asus N552VW-FW171T fiyatlarında daha iyi bir laptop yoksa bunu almayı düşünüyorum. :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim bu bilgisayarı kullanıyorum.Öncelikle bu 2 bilgisayardan herhangi birini alma şuan ciddi kazık yemen demektir.Ekran kartı eski nesil Gtx 960m şuan bile oyun konusunda yeterli bi kart değil.İşlemci eski nesil.Bu bilgisayar 1.5 yıl öncesinin bilgisayarı yeni nesil işlemci(i7-7700hq) ve ekran kartları var(1050-1050Ti).Seni 3-4 yıl idare edemez maalesef.
Dell Inspiron 7567 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim bu bilgisayarı kullanıyorum.Öncelikle bu 2 bilgisayardan herhangi birini alma şuan ciddi kazık yemen demektir.Ekran kartı eski nesil Gtx 960m şuan bile oyun konusunda yeterli bi kart değil.İşlemci eski nesil.Bu bilgisayar 1.5 yıl öncesinin bilgisayarı yeni nesil işlemci(i7-7700hq) ve ekran kartları var(1050-1050Ti).Seni 3-4 yıl idare edemez maalesef.
Dell Inspiron 7567 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
Önerilerin için çok teşekkürler. Peki bu dediğin bilgisayar beni uzun zaman götürür mü ve istediğim oyunları çalıştırır mı? Ve eğer biliyorsan avantajları ve dezavantajları nelerdir? Tabi başka önerdiğin laptoplar varsa mutlaka öğrenmek isterim :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Önerilerin için çok teşekkürler. Peki bu dediğin bilgisayar beni uzun zaman götürür mü ve istediğim oyunları çalıştırır mı? Ve eğer biliyorsan avantajları ve dezavantajları nelerdir? Tabi başka önerdiğin laptoplar varsa mutlaka öğrenmek isterim :)
Şimdi bu laptop seni uzun zaman götürür evet(4-5 sene) ve bunun 3 senesi seni en üst düzeyde götürür.Avantajlarına gelirsek sırayla madde madde anlatayım.
1-Soğutma sistemi çok iyi bunun için aşağıya bir resim bırakacağım bakmanı öneririm.Laptop için soğutma en önemli faktör zaten.Çift fan ile tadına doyum olmuyor.
2-En güncel parçalar.Ram 16 GB DDR4 2400 MHZ ve 32 GB desteği mevcut.
3-Üründe yükseltme yapmak çok kolay altta bir vida ile kapağımızı açıyoruz ve bütün anakart önümüzde.
4-Klavye dokunma hassasiyeti ve ışıklı olması avantaj.
5-Ürün tasarım ve doku kalitesi olarak çok iyi.
6-Böyle bir ses sitemi bulamazsın :D.2+1 subwoofer destekli efsane bişey.
7-Gelelim ekranımıza.TN panel kullanıldığı için tepkime süresi daha iyi fakat ekrana yanlardan baktığınız zaman görüntü kaybına uğruyor ama bilgisayar karşısında iken iyi.

Diyeceklerim bu kadar başka bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsin.Bu fiyat bandında alınacak en iyi bilgisayar.Vatan da stoğa girmesini beklemelisin orada 256 GB SSD+Windows 10 seçeneği mevcut.(Ultra da açamayağı oyun yok şuan)

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bu laptop seni uzun zaman götürür evet(4-5 sene) ve bunun 3 senesi seni en üst düzeyde götürür.Avantajlarına gelirsek sırayla madde madde anlatayım.
1-Soğutma sistemi çok iyi bunun için aşağıya bir resim bırakacağım bakmanı öneririm.Laptop için soğutma en önemli faktör zaten.Çift fan ile tadına doyum olmuyor.
2-En güncel parçalar.Ram 16 GB DDR4 2400 MHZ ve 32 GB desteği mevcut.
3-Üründe yükseltme yapmak çok kolay altta bir vida ile kapağımızı açıyoruz ve bütün anakart önümüzde.
4-Klavye dokunma hassasiyeti ve ışıklı olması avantaj.
5-Ürün tasarım ve doku kalitesi olarak çok iyi.
6-Böyle bir ses sitemi bulamazsın :D.2+1 subwoofer destekli efsane bişey.
7-Gelelim ekranımıza.TN panel kullanıldığı için tepkime süresi daha iyi fakat ekrana yanlardan baktığınız zaman görüntü kaybına uğruyor ama bilgisayar karşısında iken iyi.

Diyeceklerim bu kadar başka bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsin.Bu fiyat bandında alınacak en iyi bilgisayar.Vatan da stoğa girmesini beklemelisin orada 256 GB SSD+Windows 10 seçeneği mevcut.(Ultra da açamayağı oyun yok şuan)
Gerçekten çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı bir yazı oldu eline sağlık. :) Son küçük bir sorum olacaktı vatanda stoklarla tahmini ne zaman girer girerse fiyatı ne kadar farkeder. Vatan pahalı bi mağaza onun için sormak istedim. :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Vatanda 5100 lira fakat Kdv indirimi oluyor 2 haftada 1 4500 liraya düşüyor.Tahmini en geç 2-3 haftaya girer gibi çok fazla talep var şuan bu bilgisayara firmalar karşılayamıyor :D.
Sıcaklık test karşılaştırılması bakmanı öneririm.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170429-130922.png
    Screenshot_20170429-130922.png
    410.6 KB · Görüntüleme: 514

Mertefe10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatanda 5100 lira fakat Kdv indirimi oluyor 2 haftada 1 4500 liraya düşüyor.Tahmini en geç 2-3 haftaya girer gibi çok fazla talep var şuan bu bilgisayara firmalar karşılayamıyor :D.
Sıcaklık test karşılaştırılması bakmanı öneririm.
Vov gerçekten kanım ısındı bu laptopa tüm önerilerin için teşekkürler tekrardan çok ilgili bi insansın. :D iyi günler sana kolay gelsin