Asus Dsl-Ac55u Modem Dsl Bağlantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2-3 hafta önce turknet'ten 35 mbit vdsl e geçiş yaptım. Taahhüt olmadığı için modem arayışına girdim. Geçen hafta Vatan bilgisayardan 230 TL gibi bir fiyata Zyxel vmg3312-b10d modem satın aldım. İnternet bağlantım ile ilgili herhangi bir sorun yoktu. Ama zyxel modemle aramızda maksimum 15 metre mesafe olmasına rağmen ve arada herhangi bir duvar kapı vs. gibi bir engel olmamasına rağmen cihazlarım wifi ye bağlanmıyordu, bağlansa bile çok sık kopma yapıyordu.

Neyse dün yani 15.10.2017 tarihinde Vatan bilgisayara gidip zyxel modemi iade edip başka bir marka modem almak istediğimi söyledim. Sağolsunlar yardımcı olup bana asus dsl-55 model modem verdiler. Ancak eve gelip bağladığımda kolay kurulum ekranında dsl kablosu bulunamadı gibi bir uyarı aldım. Ne yaptıysam dsl bağlantısını sağlayamadım. Bu konuda bilmediğim ince bir ayrıntı mı var acaba? Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür diyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2-3 hafta önce turknet'ten 35 mbit vdsl e geçiş yaptım. Taahhüt olmadığı için modem arayışına girdim. Geçen hafta Vatan bilgisayardan 230 TL gibi bir fiyata Zyxel vmg3312-b10d modem satın aldım. İnternet bağlantım ile ilgili herhangi bir sorun yoktu. Ama zyxel modemle aramızda maksimum 15 metre mesafe olmasına rağmen ve arada herhangi bir duvar kapı vs. gibi bir engel olmamasına rağmen cihazlarım wifi ye bağlanmıyordu, bağlansa bile çok sık kopma yapıyordu.

Neyse dün yani 15.10.2017 tarihinde Vatan bilgisayara gidip zyxel modemi iade edip başka bir marka modem almak istediğimi söyledim. Sağolsunlar yardımcı olup bana asus dsl-55 model modem verdiler. Ancak eve gelip bağladığımda kolay kurulum ekranında dsl kablosu bulunamadı gibi bir uyarı aldım. Ne yaptıysam dsl bağlantısını sağlayamadım. Bu konuda bilmediğim ince bir ayrıntı mı var acaba? Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür diyorum.
Modem arayüzüne bilgisayar üzerinden girip kurulum yapmayı denediniz mi?
192.168.1.1 veya 192.168.1.2 ile girebilirsiniz.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Modem arayüzüne bilgisayar üzerinden girip kurulum yapmayı denediniz mi?
192.168.1.1 veya 192.168.1.2 ile girebilirsiniz.

Evet denedim. Zaten modeme bağlanınca direkt arayüzü açıyor. İlk ekranda dsl kablosu takılı değil diyor. O ekranı atlayıp kurulum yapmak istedim ama arayüz çok karmaşık. wan ayarlarına falan giriyorum kullanıcı adı şifre isteyen alanı bulamıyorum.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Dün akşam modemi test etmek için Vatan Bilgisayara götürdüm. Çalışan arkadaşlar benimle birlikte test ettiler ve modemde herhangi bir sorun yoktu. İstersem yinede modemi değiştirip yenisini verebileceklerini söylediler. Ancak nerdeyse 2 aydır internet bağlantısı ile ilgili sürekli sorun yaşadığım için ve tekrar tekrar uğraşmak istemediğim için modemin iade alınmasını rica ettim. Sağolsun orda çalışan arkadaşlar modemi iade aldılar. Sonuç itibariyle bugün Turknet internet hizmetinin iptali için dilekçe yazıp faksladım.

Biraz geç bir tespit ve herkesin bildiği bir şey olacak ama ne Turknet ne Superonline ne Turk Telekom insanı kanser etmekten başka bir işe yaramıyorlar. Özellikle Turk Telekom'un altyapıyı düzeltmemek için bu kadar çabalaması basit bir hat test işlemini bu kadar uzatması takdire şayan. Ve bu sorunu diğer iss leri kullandığımız için bu kadar uzatıp bilerek çözmediklerini maalesef hepimiz çok iyi biliyoruz.

Forumda konuyu okuyan, ilgilenen arkadaşlara ve dün akşam bana sorun çıkartmadan yardımcı olmaya çalışan "Vatan Bilgisayar" Mağaza Müdürü ve çalışanına teşekkürlerimi sunuyorum.