Asphalt 9:Legends Oyuncuları Buraya

Bu konuyu okuyanlar

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Arkadaşlar merhabalar, biliyorsunuz yakın zamanda Gameloft Asphalt 8'in devamı niteliğinde yeni oyunu olan Asphalt 9'u oyun severlerin beğenisine sundu. Bir Asphalt 8: Airborne oyuncusu olarak, Gameloft'un devam niteliğinde yayınladığı bu oyunun eskisinden daha kaliteli ve daha yenilikçi olduğunu söyleyebilirim. Gerek grafikleri, atmosferi, efektleri, ve en sevdiğim özelliği olan TouchDrive yeniliği ile öyle ki gönülleri yine kazanmayı başardı. Oyunu ister mobil cihazınız da ister bilgisayarınız da oynayın tercihi size bağlı. Şu an, App store, Play Store ve Microsoft Store'de mevcut indirip keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Desteklenen cihazlar ve sürümleri, Bilgisayarınız da oynayacaksınız sistem gereksinimleri oyun sayfalarının açıklama kısımlarında yer alıyor. Esas konumuza dönecek olursak, istedim ki oyunu oynayanlar olarak bir başlık altında toplanalım her türlü fikir alışverişinde ve oyun hakkında istediğimiz ne varsa paylaşabilelim ve bunu SDN Forum çatısı altında bir kategoride gerçekleştirelim... Oyunda takım kurma imkanının da olduğunu düşünürsek, bakarsınız bir takım kurarız ve eğlenceye kaldığı yerden devam ederiz. ;)

Konu içinde ki kulupler

Android
TR-UNDEFAETED #33769
TAM GAZ #F2274

İOS
---
Ms Windows
---

Asphalt 9:Legends Gameloft'un yayınladığı oyun teaseri;

Reaksiyon puanı
119
Oyunu indirdim fakat beğenemedim sanki 40 - 50 fps de oynarcasına oynadım oyunu görüntü kalitesi en düşükteydi tabi bu telefona bağlı ama bilgisayar oyunlarının yanında kalınca oynayamıyorum tabi mobil için güzel bi oyun diyebilirim

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Oyunu indirdim fakat beğenemedim sanki 40 - 50 fps de oynarcasına oynadım oyunu görüntü kalitesi en düşükteydi tabi bu telefona bağlı ama bilgisayar oyunlarının yanında kalınca oynayamıyorum tabi mobil için güzel bi oyun diyebilirim
Cihazınız nedir? i6'da mobil üzerinden fps değeri yüksek biçimde kasmadan oynayabiliyorum şahsen.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Android kullanmadığım için detaylı bilgiye sahip değilim maalesef, bahsettiğiniz düşüşleri aynı cihazda yaşayanlar var mı varsa bir grafik ayarı sorunu çözmeye yeterlimi... Zaten fps durumlarını bilgisayarda ki ile kıyaslıyoruz orada olduğu gibi aynı şekilde mobil cihazda da oyuna etki eden işlemci,ram,gpu meselesi var. Kanımca saydığım özelliğin birisi ya yetersiz kalıyordur ya da bir ayar vs. lazımdır ki zaten görüntü düşükte oynadım diyorsunuz. Son ihtimali o zaman elemek durumunda kalıyoruz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Fps ye dikkat etmedim açıkcası ama 8 den sonra arada bkarım zamanım olursa

LargaPorto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunda arkadaş ekleyip onlarla yarışamıyor muyuz? Bir de ben arkadaşımın açtığı kulübe girmeyi denedim fakat bulamadım Bi türlü o ios kullanıyor ben Android sebep bu olabilir mi?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Daha önceden sağa sola telefonu götürünce dönmüyormuydu bu meret, neden şimdi alternatif yolları elle seçerek gidiyorsun. Telefon ile oynama zevki nerede kaldı. Açıkçası 5 dk sonrasında sıkıldım oyundan..

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Oyunda arkadaş ekleyip onlarla yarışamıyor muyuz? Bir de ben arkadaşımın açtığı kulübe girmeyi denedim fakat bulamadım Bi türlü o ios kullanıyor ben Android sebep bu olabilir mi?
Oyun yeni olduğu için eklenecek bir çok özelliği olur ilerki zamanlarda şu an için arkadaş ekleme gibi bir özellik göremedim, fakat profil kısmında arkadaş sembolü gri gösteriliyor yani özelliğin açılması an meselesidir diyebiliriz. Klüp adını yanlış yazmış olabilir misin? farklı platformdan kaynaklandığını zannetmem sonuç olarak genel bir oyuncu havuzuna katılınıyor oyunda.

Daha önceden sağa sola telefonu götürünce dönmüyormuydu bu meret, neden şimdi alternatif yolları elle seçerek gidiyorsun. Telefon ile oynama zevki nerede kaldı. Açıkçası 5 dk sonrasında sıkıldım oyundan..
Touchdrive kapatarak manuel kontrollere geri dönme imkanınızda var. Açıkçası Touchdrive özelliği baya kolaylık sağlıyor haritayı ve yolu izlemekten yarışa odaklanamama sorunu ortadan kalkıyor. Bu en azından benim için böyle, göreceli bir kavram touchdrive ve manuel... Bazısı seviyor bazısı sevemiyor.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bir ara deneyelim o zaman touchdrive olayını

UnbalancedDuck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Telefonum Asus Zenfone 5 ZE620KL. Oyun play store da gözükmüyor. İnternet linkinden açtığımda uyumsuz diyor.
Telefonum da android 8 var güncellemeleri indiridim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180803-201343.jpg
    Screenshot_20180803-201343.jpg
    71.3 KB · Görüntüleme: 639

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Merhaba. Telefonum Asus Zenfone 5 ZE620KL. Oyun play store da gözükmüyor. İnternet linkinden açtığımda uyumsuz diyor.
Telefonum da android 8 var güncellemeleri indiridim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazları kademeli olarak uygun olarak ekliyorlar sanırım benim cihazda ilk başlarda uygun değildi sonradan indirime açıldı.Ya bekleyeceksiniz yada internette apk bakacaksınız.

UnbalancedDuck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazları kademeli olarak uygun olarak ekliyorlar sanırım benim cihazda ilk başlarda uygun değildi sonradan indirime açıldı.Ya bekleyeceksiniz yada internette apk bakacaksınız.
Apkları açmak için root gerekiyor. Bir şekilde engellenmişler. Maalesef bekliycem. ☹️

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sevdiniz mi bu oyunu? Aspahltı en son E250'de oynamıştım :)

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Telefonda dümdüz araba yarışı oynamak kadar zevksiz bişey yok telefonu sağa sola yatırmaktan başka bişey yapmıyorsun ki

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
online yarışları ligleride güzel takılırsanız tabi

imagec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Asphalt 9 özellikle grafiksel anlamda çok kaliteli bir oyun olmuş,PC'de oynayabileceğiniz 20-30 GB'lık yarış oyunlarından grafik olarak aşırı bir farkı yok.Oynanış olarak Asphalt 8 ile kıyaslayıp beğenmeyen büyük bir kitle var fakat bana oynanış olarakta gayet yeterli geldi.Özellikle Mobil platformun yanı sıra Windows içinde oyunun gelmesi çok iyi oldu.

Touch Drive özelliğini çok eleştirilmiş fakat oyunda manuel oynamaya seçeneğininde olduğunu belirleteyim.Manuel oynamadan çok oyunculu yarışlarda iyi bir derece yapmanız çok zor oluyor.

Oyundan puan kırdığım tek nokta Çapraz Platform desteğinin olmaması oldu.Windows,IOS,Android kullanıcıları hepsi kendi platformunda yarış yapıp,kulüp kurabiliyor buda oyuncuların bir çatı altında toplanmasını zorlaştırıyor.

Oyunda yeni araçlar açmanız için Araç Çizimleri yani diğer oyunlardaki adıyla kart toplamanız gerekiyor,kartları yarışlardan topladıkça yeni araçlar açabiliyorsunuz.

Oyunda P2W dengesi de gayet iyi sağlanmış.Oyuna para harcayan bir oyuncu sadece sizden kısa bir süre de araçları açabiliyor.Fakat özellikle günlük etkinliklere katılırsanız kısa sürede çoğu aracın kartlarını kazanarak kilidini açabilirsiniz.Yarış aşamasına gelince arabanız ne kadar iyi olursa olsun beceri bir adım öne geçiyor.

Oyun hakkında başka sorusu olan varsa konu altından sorabilir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Touch drive hareket halinde iken güzel oluyor yani işe servisle giderken felan ayrıca kulüp olayı na baktım girecek bir şey bulamadım açıkcası faydası var mı var ise biri kulup kursun burdan girelim

imagec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Touch drive hareket halinde iken güzel oluyor yani işe servisle giderken felan ayrıca kulüp olayı na baktım girecek bir şey bulamadım açıkcası faydası var mı var ise biri kulup kursun burdan girelim

Kulüp şuanda oyunda hızlı gelişmeniz için kesinlikle şart 10 günde bir sıfırlanan Kulüp İtibar sıralaması oluyor ve size hedefler koyuyor.Kulüpteki oyuncular yarış yaptıkça bu itibar artıyor ve tüm üyeler belli itibar seviyelerinde hediyeler kazanıyor.Oyunda Çapraz Platform olmadığı için herkes kendi platformundaki kulüplere katılabiliyor.Örneğin ben PC'den oynadığım için sadece PC'deki kişilerle aynı kulübe girebilirim.

Q2PWRg.png

Yusuf0111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendimizi Daha hızlı geliştirmek ve İsim yapmak için klanımıza bekleriz klan adı :
TR-UNDEFAETED
Kulübün etiketi(daha kolay bulabilirsiniz )

Sohbet oyun içi gerekirse Whatsapp kurabiliriz

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
ilk mesaja kuluplerimizide ekledik

badb0y06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyun çok iyi. Touchdrive olayını beğendim. Fakat online oynarken neredeyse her seferinde arabayı kırıyorlar. İlk başlarda benim önüme geçmeye çalışan araba, benim arabayı arkadan itmeye başlıyor ve bikaç saniye sonra araba pert ve sonuncu oluyorum. Nitroya basıyorum mesafeyi korusun diye ama olmuyor. Araç puanlarına girerken bakıyorum aşşa yukarı aynı. Bazen en yüksek benim araba oluyor ama bitek bu sorunum var. Onun harici hergün etkinliklere giriyorum, reklam izleyip kart alıyorum. Çoklu yarışıyorum, hikaye yavaşladı artık puanlar yetmiyor veya istediği araç yok tabi zamanla hallolcak şeyler. Online oyunda 10 ve 20 yi sonuncu olarak bitirsemde topluyorum ama 30 olması için 3-4kere 1.gelmek lazım verdiği 1saat yetmiyor veya 2.olmak lazım 5-6kere. Şu an araç Porsche puanıda 1800küsür. A sınıfı vulcan aracını açmama 7kart kaldı. Uzun süre oynanırsa baya gelişme gösteriyor oyun. Herkese iyi oyunlar

imagec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyun çok iyi. Touchdrive olayını beğendim. Fakat online oynarken neredeyse her seferinde arabayı kırıyorlar. İlk başlarda benim önüme geçmeye çalışan araba, benim arabayı arkadan itmeye başlıyor ve bikaç saniye sonra araba pert ve sonuncu oluyorum. Nitroya basıyorum mesafeyi korusun diye ama olmuyor. Araç puanlarına girerken bakıyorum aşşa yukarı aynı. Bazen en yüksek benim araba oluyor ama bitek bu sorunum var. Onun harici hergün etkinliklere giriyorum, reklam izleyip kart alıyorum. Çoklu yarışıyorum, hikaye yavaşladı artık puanlar yetmiyor veya istediği araç yok tabi zamanla hallolcak şeyler. Online oyunda 10 ve 20 yi sonuncu olarak bitirsemde topluyorum ama 30 olması için 3-4kere 1.gelmek lazım verdiği 1saat yetmiyor veya 2.olmak lazım 5-6kere. Şu an araç Porsche puanıda 1800küsür. A sınıfı vulcan aracını açmama 7kart kaldı. Uzun süre oynanırsa baya gelişme gösteriyor oyun. Herkese iyi oyunlar

TouchDrive oyuna alışırken ve haritaların kestirmelerini öğrenme aşamasında iyi bir kontrol seçeneği olmuş fakat ilerleyen zamanlarda daha iyi dereceler elde etmek istiyorsan özellikle çok oyunculu yarışlarda kesinlikle manuel kontrollere alışman gerekiyor.Bu çarpma olayı muhtemelen TouchDrive'dan kaynaklıdır.TouchDrive standart yol güzergahında ilerlediği için diğer araçların arasına girmeye çalışıyor.Ayrıca çok oyunculu yarışlarda ödül aşamaları 5/10/15 şeklinde yarı yarıya azaltıldı.

badb0y06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende hala 10-20-30. Touch drive tamam güzel yormuyor insanı ama aynı özellikteyken araç puanları arkadan gelip vurup kırıyorlar. Sadece 30da zorlanıyorum. İnsanı çileden çıkarıyorlar. Yapımcının bir hatası olarak görüyorum. Tamam benden yüksek puanlı araç gelsin kırsın. Altını ligde 2 500e kadar araçları var bunun da dengesi yok. Benim en iyi aracım 1860da. Denge olmadığını düşünüyorum oyunda

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180816-222148.png
    Screenshot_20180816-222148.png
    342.1 KB · Görüntüleme: 695

imagec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende hala 10-20-30. Touch drive tamam güzel yormuyor insanı ama aynı özellikteyken araç puanları arkadan gelip vurup kırıyorlar. Sadece 30da zorlanıyorum. İnsanı çileden çıkarıyorlar. Yapımcının bir hatası olarak görüyorum. Tamam benden yüksek puanlı araç gelsin kırsın. Altını ligde 2 500e kadar araçları var bunun da dengesi yok. Benim en iyi aracım 1860da. Denge olmadığını düşünüyorum oyunda

Gelen güncelleme sadece Windows için gelmiş bizde onun için 5-10-15 şeklindeymiş(Windows'u biraz test amaçlı kulanıyorlar :) ).Araç kırmada bir önemli noktada aracın sana vuruş hızından kaynaklanıyor.TouchDrive ile oynuyorsan bırak farkı hissedeceksin.

badb0y06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkes Touch ile oynuyor bariz belli. Bırakırsam baya zor olur. Onun için aparat veya joystick tarzı bişey lazım. Neredeyse her yarışta araba Pert oluyor. 30 zor oluyor tam 1saat aralıksız oynayınca anca kazanıyorum

badb0y06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu hatayı alan varmı. Giremiyorum oyuna Screenshot_20180819-102236.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180819-102236.png
    Screenshot_20180819-102236.png
    308.3 KB · Görüntüleme: 569

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Sunucuda bakım gerçekleşiyor olsa gerek kısa zamanda düzeltilir.