Asp.Net Sayıyı Yazıya Çevirme?

Bu konuyu okuyanlar

barracudo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcı ekrandan 3 basamaklı bir sayı girmektedir. Bu sayıyı yazıya çeviren programı yazınız. Örneğin 258 girildiğinde ekrana İKİ YÜZ ELLİ SEKİZ yazsın.

Herkese kolay gelsin asp.net /console application olarak bu tarz bısey yapmam lazım dı fakat beceremedim saatlerdir ugrasıyorum evir cevir aynı noktadayım biraz daha zamanım olsa daha cok ugrasırdım ama yetiştırmem gerek hıc olmassa azcık ucundan yakalasam gerısını getırcem. algorıtmasını kagıda cıkartıyorum ama nafile eller ıslemıyo neyse bı yardım edersenız sevınırım..

barracudo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşşekkürler inceliyorum becerebilirsem haber edicem:)

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Anladığım kadarıyla kod bilgin war ama mantıga dökememişsin.Mantıgı şu şekilde tabi başka çözümleride var ama şimdi anlatacağım çok basit bi yöntem.Bildiğin gibi bir virgüllü sayıyı integer bi değişkene atarsan veri kaybın olur.Yani atıyorum 1.43 sayısını integer bi değişkene atarsan 1 olarak atar.Bizimde istediğimiz aslında bu ;)
Sayının yüzler basamağını bulman için sayi/100 yapıp bunuda integer bi değişkene atarsan yüzler basamağındaki sayıyı bulabilirsin.
Sayının onlar basamağı içinde yüzler basamağını bulduğun sayıyı 100 ile çarpıp ilk sayıdan çıkarıp ve 10'a bölersen onlar basamağını bulursun.
Sayının birler basamağı içinde sayinin 10la modunu alırsan birler basamağını bulursun.
Kolay gelsin...Çok sıkışırsan pm at müsait olursam kodunu yazar atarım

barracudo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tesekkur ederim o sayi/100 olayını anlamamıstım suan deniyorum da hafiften sapıttırdım gibi zamanla yapıcaz ınsallah da biraz daha ugrasıyım son care pm atarım saolasın

[

---------- Post added at 02:56 ---------- Previous post was at 02:37 ----------