Askerlik ile ilgili merak edilenler

Bu konuyu okuyanlar

Ben de şubatta gideceğim galiba.Çok korkuyorum uykularım kaçıyor
Ben de senin gibi gitmeden önce ödüm patlardı, ben nasıl yapıcam, nasıl bitirecem diye... Ancak;
Bütün zorluğuna rağmen benim hayatıma o kadar güzel hasletler kattı ki askerlik ocağı, bir servet ödesen sahip olamayacağın özelliklerdi bunlar. Öncelikle insan disipline oluyor, yokluğa alışıyorsun, zorluklarla başetmeye alışıyorsun. Her zaman yanında olan anne-baban sayesinde ayakta durabilirken burada onlardan mahrum olarak tek başına ayakta durabilmeyi öğreniyorsun. Memleketten bi dünya dolusu insanla, arkadaşla tanışıyorsun ufkun genişliyor.

Emin olun, askerlik sonrası hayatımda binlerce kez Allaha şükrettim ki, askerlik yaptım da şu şu özelliklere sahip oldum diye.

Korkmayın arkadaşlar, inanın ki askerlik her vatan evladı için çok büyük bir ni'mettir. Bunu alışınca çok daha iyi anlayacaksınız.

th3k1ng

Öğrenci
Cezalı
Ben de senin gibi gitmeden önce ödüm patlardı, ben nasıl yapıcam, nasıl bitirecem diye... Ancak;
Bütün zorluğuna rağmen benim hayatıma o kadar güzel hasletler kattı ki askerlik ocağı, bir servet ödesen sahip olamayacağın özelliklerdi bunlar. Öncelikle insan disipline oluyor, yokluğa alışıyorsun, zorluklarla başetmeye alışıyorsun. Her zaman yanında olan anne-baban sayesinde ayakta durabilirken burada onlardan mahrum olarak tek başına ayakta durabilmeyi öğreniyorsun. Memleketten bi dünya dolusu insanla, arkadaşla tanışıyorsun ufkun genişliyor.

Emin olun, askerlik sonrası hayatımda binlerce kez Allaha şükrettim ki, askerlik yaptım da şu şu özelliklere sahip oldum diye.

Korkmayın arkadaşlar, inanın ki askerlik her vatan evladı için çok büyük bir ni'mettir. Bunu alışınca çok daha iyi anlayacaksınız.
Allah razı olsun sağolasın abi.

Allah razı olsun sağolasın abi.
Eyvallah kardeşim, senden de...
Birileri çevrende sürekli abartacaklardır, yok şöyle dayak var, yok böyle zorluk var, falan filan.
Aldırma bunlara. Sonuçta her vatan evladı bu vazifeyi ifa ediyor, kimseye birşey olmuyor. Bilakis çok değerli hasletler kazanarak evine dönüyor.

Szayel

Profesör
Korkunun ecele faydası yok. Boşu boşuna kendini kasarsın kardeş.
Gideceksin göreceksin. Gittiğin yere göre seviye artar azalı bilemem. Ama şubatta gidiyor olman bile güzel. Bir yola girmişsin bitirmeye az kalmış.

Kafana herşeyi takma. Sabah mıntıkası, sabah traşı o bu şu derken boş otursan geçmez askerlik. Zaten 6 aya düşürdüler. Hayatın bir düzen kazanır sabit yat kalk ile. Planlı programlı olursun. Geldiğinde ne yapacağını iyice hesaplaman için düşünecek bolca zaman.

Ha birde unutmadan ayağın sabunlu yatma bot çizme giyme. İyice kurula.
Çengel iğne al yanına veya yatak çarşafını baş kısmının yatağın altından, ayak kısmında da yatağın altından sıkıca bağla. Veya çengelli iğne ile yatağın alt kısmına tuttur. Her gün çarşaf düzeltmeden kurtulmuş olursun ;)

SDN Son Haberler