Askerlik Durum Belgesi İşlemi

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar. Ben 1 sene önce falan askerliğimi tecil ettirdim. Şuan 2 yıllık açıktan okuyorum diye 2022 ye kadar ertelettim, belgemde bu yazıyor. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2022 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

Şimdi ben okulu bıraksam yani harç vs. ödemesem, 2022 ye kadar hala askere gitmeyecek miyim? yoksa okul kaydım bittiği için tecil bozulacak ve 2 ay içinde askere mi gideceğim?

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Okulla bağlantın kesildiği için sistemden tecilin düşer, 2 ay içinde askerlik şubesine gitmen lazım, gitmezsen eğer para cezası var bakaya ve yoklama kaçağı adı altında, gbt sorgulamalarında da 15 gün sürelik tutanak tutulur bunlarda para cezasını arttırır, o yüzden okulu bırakmak gibi bi düşüncen varsa askerliğini de yap aradan çıkar.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Okulla bağlantın kesildiği için sistemden tecilin düşer, 2 ay içinde askerlik şubesine gitmen lazım, gitmezsen eğer para cezası var bakaya ve yoklama kaçağı adı altında, gbt sorgulamalarında da 15 gün sürelik tutanak tutulur bunlarda para cezasını arttırır, o yüzden okulu bırakmak gibi bi düşüncen varsa askerliğini de yap aradan çıkar.
Ben üniversite diploması ile tecil ettirmiştim. tecilim düşerse daha sonra gidip lise diploması ile tecil ettirebilir miyim?

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hayır artık lise diploman geçersiz ? Daha üst bir evrağın var. Okul tecil veriyor, okul biterse geri alıyor.

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ben üniversite diploması ile tecil ettirmiştim. tecilim düşerse daha sonra gidip lise diploması ile tecil ettirebilir miyim?
Tecil dediğin şey okumaya devam ettiğin için askere gidememen anlamına geliyor

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hayır artık lise diploman geçersiz ? Daha üst bir evrağın var. Okul tecil veriyor, okul biterse geri alıyor.
Tecil dediğin şey okumaya devam ettiğin için askere gidememen anlamına geliyor
Peki 1 sene sonra okulum bitti fakat mezun olamadım, tekrar başka bir üniversiteye yazılsam okuduğum için 2022 ye kadar askerliğim tecil oluyor mu? yoksa tekrar şubeye gidip yeni üniversite için tecil mi yaptıracağım

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
30 yaşına kadar okul devam ettiği sürece okul senin hakkını tecil eder. Yeni sistemde lisans üstü eğitimde 32ye kadar tecil veriyordu sanırım.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
30 yaşına kadar okul devam ettiği sürece okul senin hakkını tecil eder. Yeni sistemde lisans üstü eğitimde 32ye kadar tecil veriyordu sanırım.
Aynı okul değil de başka okul olsa bile 30 yaşına kadar tecil ediliyor mu?

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Peki 1 sene sonra okulum bitti fakat mezun olamadım, tekrar başka bir üniversiteye yazılsam okuduğum için 2022 ye kadar askerliğim tecil oluyor mu? yoksa tekrar şubeye gidip yeni üniversite için tecil mi yaptıracağım
Belirli bir yaş sınırı var, o yaşa kadar okuduğun sürece okul seni tecil ettirir, bu linkte gerekli açıklamalar var burdan tüm sorularının cevabını bulabilirsin iyi akşamlar.

2019 Askerlik tecil (erteleme) işlemleri tüm ayrıntılarıyla!

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Evet, ediyor. Ben askere gitmeden önce üniversite ve aöf ile iki farklı tecil kullanmıştım.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Belirli bir yaş sınırı var, o yaşa kadar okuduğun sürece okul seni tecil ettirir, bu linkte gerekli açıklamalar var burdan tüm sorularının cevabını bulabilirsin iyi akşamlar.

2019 Askerlik tecil (erteleme) işlemleri tüm ayrıntılarıyla!
Evet, ediyor. Ben askere gitmeden önce üniversite ve aöf ile iki farklı tecil kullanmıştım.
Tamam teşekkürler.Amacım 30 yaşına kadar tecil etmek değil zaten, ilerde belli olmayan meseleler var, en fazla 2 sene ondan sonra gerekirse tecili bozup askere giderim zaten