Askerlik celp donemlerinin degismesi?

Bu konuyu okuyanlar

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bugun araliga kadar olan tecilimi bozdurup agustosta askere gitmek icin askerlik subesine gittim. Fakat soyle bir cevap aldim: "askerlik celpleri degistigi icin agustos celbinde gitmek isteyenlerin haziran sonuna kadar olan son basvuru tarihi 15mayisa alindi." yani ben garanti olsun hazirana birakmadan isimi halledeyim derken ben farkinda olmadan coktan basvurumu kacirmisim. Simdi agustosta gitmem de gerekiyor. Ne yapmaliyim? Kasimda baslayacak olan celp farkliliklari neden agustosu etkiliyor? Nereye basvurmaliyim bu konu ile ilgili? Lutfen yardim.

Iyi forumlar...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Vay arkadaş ciddi misin? Bende aynı durumdayım Ağustosta giderim diyordum okul biterse. Şimdi Aralığa kaldık desene.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Evet celp dönemleri değişti, Ama siz tecil bozduğunuz için zaten %90 kasım giderdiniz zaten. Normal celp dönemleriyle aynı oldu poşetlerde.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kasım daha iyi olmuş Nisan gibi geliriz. Bundan daha önemlisi aslında askerlik süresinin kısalması. Biz askerdeyken süreler kısalabilir.

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim artik agustosta gitmem yalan oldu yani. Oyle gorunuyor. Vay arkadas ya ben hazirana birakmayayim simdiden halledeyim derken 6 gun ile gec kaldim ya...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kasım daha iyi olmuş Nisan gibi geliriz. Bundan daha önemlisi aslında askerlik süresinin kısalması. Biz askerdeyken süreler kısalabilir.

Biz kasimda gidene kadar kisaltsalar bari askerligi. Cok iyi olur valla :-D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Nizamiyeden içeri ilk adımınızı attığınızda birisi yanınıza yanaşacak ve kulağınıza diyecek ki;
-Askerlik düşüyormuş...

6 ay, 15 ay sonra neyse işte... Yanızda bir acemi asker göreceksiniz, bir başkası onun kulağına -askerlik düşüyormuş... diyecek.

:)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Askerlik vatani görevde, gidenler öyle şey anlatıyor ki, birde şehitlere bakıyorsun yok yere...soğuyor insan ister istemez.

Kısa dönem 4 aya inecekmiş, uzun dönemde 10 ay civarı. Ne kadar doğru bilmem ama şu pkk'nın çekilmesinden sonra konuşulacakmış. Bu da öbür sene bu zamanları bulur.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Askerlik düşmez beyler boşuna beklemeyin.
15 ay askerlik yapıp neredeyse mermi sıkmadan bitiren insanlar var.

Benim için askerlik = sıkıntı, stres, geyik, muhabbet den ibaretti.

Mantıklı düşünen bir çok kişi için böyledir.
Tabiki helikopterden helikoptere atlarken havada şarjör değiştirirken karşıma çıkan teröristin kafasına kasaturamı sapladım hikayesini anlatan insan sayısıda çoktur.

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Askere gitmeyen arkadaşlar, size ne söylense anlayamazsınız.Çok normaldir.Çünkü oraya gidip o rezilliği bizzat görmeniz gerekiyor.Düşmesi ile ilgili ise kanun çıkmadan inanmayın.

Yusuf çiftçi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın aleyküm arkadaşlar ben bişey sorcam sizlere lütfen yardımcı olun bana ben şimdi bundan aylar önce tecilimi bozdurdum kasima çıkmadı tarih geçmiş Kasım için şubata atadilar ondan sonra bi baktım bu ay şubatta da çıkmadı bi yer oysaki Şubat kesin hazirligini yap demislerdi bende inandım onlara davet yaptim ne biliyim işten erken çıktım dah neler neler şimdi de mayis da kesin kendini hazırla diyolar bu sefer içimde bi şüphe var Mayıs inşallah olur da bidaha sıkıntı çekmem şimdi benim sorum niye böyle bişey oldu niye Şubat kesin ken kağıt ta subatin birine kadar bi sakıncası yoktur askere gitme yönünde diyo ken Mayıs çıktı bi yardım ci olun kardeslerim☺