ATV ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi final yapma kararı aldı. Peki Aşk ve Mavi dizisi neden final yapıp neden bitti? İşte sevilerek izleyen diziyle ilgili ayrıntılarEkranların uzun soluklu dizilerinden biri olan Aşk ve Mavi final yapıyor. Beğenilerek takip edilen Aşk ve Mavi dizisi neden bitiyor. Dizinin final tarihi ne zaman? Ekranlarda yaprak dökümü yaşanmaya devam ederken bir kötü haber de Aşk Mavi dizisinden geldi. ATV'nin büyük umutlarla kanalına aldığı Aşk ve Mavi başarısız reyting grafiği çizmesinin ardından bitirme kararı aldığı konuşuluyor.

AŞK VE MAVİ DİZİSİ NEDEN BİTTİ

Kanalı iki sezon boyunca cuma akşamları zirveye taşıyan 'Aşk ve Mavi' dizisi final kararı aldı. Bilindiği üzere Kapadokya'da çekilen dizinin başrol oyuncusu Emrah Erdoğan geçen haftalarda projeden ayrılmış, yerine Yaman karakteriyle kadroya Keremcem dahil olmuştu. Keremcem'in gelişiyle bu sezon düşen reytingler iki kat artmıştı. Ancak bu gelişme de dizinin fişinin çekilmesine engel olamadı.

YERİNE ŞAHİN TEPESİ GELİYOR!


Sevilen dizinin yerine cuma akşamları Ay Yapım'ın 'Şahin Tepesi' dizisinin gelmesi bekleniyor.AŞK VE MAVİ DİZİSİ KONUSU

Gençliği cezaevinde geçmiş, sevmeyi öğrenmeye fırsatı olmamış Ali ve hiç kimseyi sevmeyen Mavi’nin yürek burkan hikayesi. Onlar birbirlerini gözlerine değil yazdıkları satırlara bakarak tanıdılar. Şimdi yüz yüze gelme zamanı. İkisinin de sırtında sırlarla dolu yükleri var. Altında ezilecekler mi yoksa birbirlerine tutunup yeniden ayağa kalkacaklar mı? Fedakarlığın ve vefanın gölgesinde, aşkı bir çiçek gibi büyütmeye çalışan Ali ile Mavi’nin sıcak ve çarpıcı hikayesi. Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi’nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet’in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali’nin abisi Cemal’dir. Ali, Cemal’in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi’nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali’yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi’den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..
Kaynak Yeniçağ
 
Üst