'Aşk Dersleri' oyununa kaymakamlık engeli

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
5739958918c7735c78af95e9.jpg

Füsun Demirel'in İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame’nin “Seks? Eh, Hayır Demem!” başlıklı oyunundan uyarladığı “Aşk Dersleri” adlı oyununun İskenderun'da yapılacak gösterimi kaymakamlık tarafından engellenmek istedi.

İskenderun Belediyesi Kültür Merkezi'nde bu akşam saat 20.00'de sahnelenecek olan Füsun Demirel'in "Aşk Dersleri" oyunu İskenderun Kaymakamlığı tarafından engellenmek istendi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Kadın Emeği Derneği‘nin çağrıcılığıyla sahnelenecek oyun için, etkinliğin düzenleyicilerine yazı gönderen İskenderun Kaymakamlığı, oyunun sakıncalı içeriğe sahip olduğunu öne sürerek "olması muhtemel olayların tespiti amacıyla" oyun sırasında bir polisin çekim yapacağını ve oyunun bir suretinin bu şekilde kaydedileceğini açıkladı.

Oyunun İstanbul ve Ankara’da defalarca sahnelenmesine rağmen böyle bir taleple hiç karşılaşmadıklarını belirten oyuncular ise Kaymakamlık’tan savcılık ve mahkeme kararı talep etti.

Savcılık kararı çıkaramayan Kaymakamlık ise bunun üzerine oyuncuları gözaltına almakla tehdit ederek, çekim yapılmasına engel olunmamasını istedi.
 

Lazzz

Rektör
Yukarıdaki resimde sağda bulunan kadının bir takım sözleri olmustu onun üzerine oynadığı diziden v.s kovulmuştu, belki o eski açıklamaları nedeniyle tepki görüyordur.
 

scorpion

Rektör
Yasaklı
Kaymakam polisi boş işlerle meşgul ediyorsa vay halimize. Onca olay olur tek bir polis bulamazsın, böyle saçma sapan şeyler için polisi kullanırlar.
 
Üst