Aşk acısına en iyi ne gelir?

Bu konuyu okuyanlar

emelden

Dekan
iyi taraflarını değil, kötü taraflarını düşünerek.. yoksa içinden çıkılmaz bir hal alıyor..
 
Aşk acısına 'pıt pıt'lı çözüm

Duygusal Arınma Tekniği anlamına gelen EFT; aşk acısını dindiriyor, sınav stresini önlüyor, korkularınızı yenmenizi sağlıyor. Üstelik bu yöntem, birkaç küçük parmak ucu darbesiyle yapılıyor. EFT'yi uygulayanlar arasında Billur Kalkavan, Ebru Cündübeyoğlu ve Dilek Pınar da var

Kısa adı EFT olan 'Duygusal Arınma Tekniği'ne, kimi aşk acısından ya da fobilerinden kurtulmak, kimi öfke ve kötü anılarından arınmak, kimisi de fazla kilolarını verebilmek için başvuruyor. Vücudun enerji merkezlerini ufak parmak ucu darbeleriyle açmayı öngören teknik, kullananlara göre hızlı ve kesin çözüm sunuyor. "Yaklaşık iki yıl önce hayatımın en kötü dönemini yaşıyordum. Sevgilimden ayrılmıştım. Onu çok özlüyor ve her şeyin sonu gelmiş gibi hissediyordum. Birgün internette EFT yöntemiyle ilgili bir makale okudum ve hayatım değişti" diyen Ayşe Özdem, yöntemi öğrenmek için Reiki ve EFT Uzmanı İpek Cihan Bilgin'in kapısını çalmış. Bilgin'den EFT'nin inceliklerini öğrendikten sonra, kendi üzerinde ne kadar işe yaradığını görmüş Özdem ve şaşkına dönmüş:

BİRKAÇ PIT VE SİHİRLİ SÖZCÜKLER
"Eski sevgilime beslediğim başedilmez özlemden birkaç dakika içinde eser kalmadı. Artık onunla ilgili hatıralar gözümün önüne geldiğinde, tanımadığım insanların resimlerine bakar gibiyim. Hiçbir şey hissetmiyorum. Birkaç pıt pıt darbesi ve sihirli sözcüklerle hayatıma huzur geldi." Tüm dünyada hızla yayılan ve kısa adı EFT olan (Emotional Freedom Techniques) 'Duygusal Arınma Teknikleri' eğitmeni İpek Cihan Bilgin, bu tekniği şöyle anlatıyor: "Vücudumuzda bütün organlara ve dokulara ulaşan belli enerji merkezleri (çakralar ve meridyenler) vardır. Bu merkezler sayesinde; evrenden bedenimize enerji alıp vererek yaşamımızı sürdürüyoruz. Çeşitli nedenlerden dolayı bu enerji merkezlerinde oluşan tıkanmalar da, hastalanmamıza ve duygusal sorunlara neden oluyor. İşte EFT; bu enerji sistemindeki blokajları açıp, bu blokajların yol açtığı acı, kızgınlık, endişe, stres, öfke, korku ve özlem gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırıyor."

KULLANIM ALANI ÇOK GENİŞ
EFT tekniğinin kullanım alanları da oldukça geniş. Fobiler, bağımlılıklar, stres, panik atak, güvensizlik, çeşitli negatif duygular, depresyon, migren, travmalar, aşırı kilo, aşırı zayıflık ve cinsel problemler; EFT'nin kullanım alanları arasında yer alıyor. Ancak uygulamadaki en önemli nokta; duygusal arınmayı gönülden istiyor olmak...

SINAV STRESİNE SON
Tekniğe tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'den de ilgi büyük. Sınavlara hazırlanan öğrencilerden, aşk acısı çekenlere, kariyer planlayan iş adamlarından sanatçılara kadar her kesimden insanın başvurduğu bu tekniği uygulayanlar sonuçlarından da oldukça memnun. Uzman İpek Cihan Bilgin, kendisine başvuran insanların yanından neşeyle ayrıldığını, yaşadıklarına inanamadıklarını söylüyor: "Asansör fobisi olan hastalarım, apartmanımdaki merdivenleri yürüyerek çıkanlar, asansöre binerek yanımdan ayrılıyor ve bu mucizeye inanamıyorlar." Bilgin tekniği uygulamak için Türkiye'nin dört bir yanından gelen insanları ağırlıyor ve yurtdışından da yoğun talep görüyor.

ARTIK KEDİDEN KORKMUYORUM'
"Televizyonda kedi görmeye dayanamıyor, sokakta kedi varsa kendimi arabaya kilitliyor ve dışarı çıkamıyordum" diyen 30 yaşındaki bankacı Didem Özkanbaş, hayatını zindana çeviren kedi fobisinden geçen yıl EFT ile kurtulmuş. Yaklaşık 3 saatlik terapi sonunda Bilgin'in kedisini okşamayı başaran Özkanbaş ağlayarak eşini arayıp, mucizeyi görmesi için yanına çağırmış. Fobisinden birkaç saat içinde tamamen kurtulan genç kadın; "Artık kedilerden korkmuyorum, belki hâlâ kucağıma alıp sevemem ama en azından sokakta onlardan kaçmıyorum" diyor. Tekniğe ünlüler de büyük ilgi gösteriyor. Kedi fobisinden EFT ile kurtulan Ebru Cündübeyoğlu dışında, Dilek Pınar ve Billur Kalkavan da tekniğe başvuran ünlüler arasında yer alıyor.

KORKULARINDAN ARINIYOR
EFT tekniğiyle yeni tanışan güzel şarkıcı Dilek Pınar, yıllardır kurtulamadığı korkularından arınmak için bu yönteme başvurduğunu anlatıyor. "Gece tek başıma kalamıyor, karanlıktan ve yalnızlıktan korkuyorum" diyen Pınar, fobilerinden kurtulmak için Bilgin'e gitmiş. İlk uygulamada huzur bulduğunu anlatan Pınar, sahne performanslarını artırmak için de bu tekniğe başvurabileceğini söylüyor ve ekliyor: "Şu anda aşk acısı çekmiyorum ama ileride ihtiyacım olursa, ilk işim EFT yapmak olacak." 

warkortali

Profesör
Emektar
RuNaL dedi ki:
warkortali dedi ki:
RuNaL dedi ki:
pajero dedi ki:
bir demlik çay :) :) :)

yanında da eti cay keyfi :D :D

Üstünede sigara içen var mı?  :D


sağlıga zararlı :D :D

Haklısın ama sağlığımız mı gelir aklımıza o esnada  :D bu arada laf olsun diye yazıyorum benim sigara kullandığım görülmemiştir..
çünkü gizi içerim  ;D :p
 

RuNaL

Dekan
Emektar
warkortali dedi ki:
RuNaL dedi ki:
warkortali dedi ki:
RuNaL dedi ki:
pajero dedi ki:

yanında da eti cay keyfi :D :D

Üstünede sigara içen var mı? :D


sağlıga zararlı :D :D

Haklısın ama sağlığımız mı gelir aklımıza o esnada :D bu arada laf olsun diye yazıyorum benim sigara kullandığım görülmemiştir..
çünkü gizi içerim ;D :p

içme tabi ya ben de icmiyorum arasıra haricinde :)
 

SDN Son Haberler

Üst