Aşk 101 dizisi için savcılık kararı belli oldu

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülerek şikâyet edilen Netflix'in gençlik dizisi Aşk 101 hakkında, savcılık soruşturmaya yer olmadığına karar verdi. "Kişiler hür iradesiyle izliyor, soruşturmaya gerek yok"
Diziyi izleyenler var mı?
Aşk 101 için savcılık kararı

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,027
Çok şey yitirdik daha da yitiriyoruz maalesef.
Gençlik ne halde gerçekten cok üzücü. Hür iradeyi ahirette göreceğiz neymiş diye

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Çok şey yitirdik daha da yitiriyoruz maalesef.
Gençlik ne halde gerçekten cok üzücü. Hür iradeyi ahirette göreceğiz neymiş diye
Herkes ahirette kendi yapacaklarını göreceği için çok doğru bir karar vermiş savcılık, islamda çan eğrisi yok sonuçta...

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Eşcinsellige karşıyım neymiş hür karar neyi hür karar burada eşcinsellik var nereye gidiyoruz böyle aşk 101 dizisi ilenmemeli izletilmemeli.

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Eşcinsellige karşıyım neymiş hür karar neyi hür karar burada eşcinsellik var nereye gidiyoruz böyle aşk 101 filmi ilenmemeli izletilmemeli.
Aşk 101 film değil dizi ve diziyi izledim eşcinsellik yok, olsa da insanların kendi isteğiyle izlediği bir dizi için alakası olmayan insanların şikayetçi olması büyük saçmalık.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Bazı arkadaşlarım efsane bir dizi olduğunu söylüyor, fakat bence çok da hoş bir dizi değil.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Çoğu sitede konu açmışlar. Netflix dizileri yayınladıktan sonra Eşcinsellik tarafa yöneliyor dizi.

Aklım almadı bunu. Bu doğruysa eğer Netflix yönetiminin bunu bilerekten yaptığını düşünebilirim.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Diziyi izleyenin bakış açısı çok önemli. Dizinin konusu; 5 gencin farklı aile yapılarını temek alarak anlatılan ve bireyin "kendin olmak" anlamını taşıyan bir dizi bana göre. Konu bence tam işlenememiş dizide ve çok saçmalık var.

Ayrıca dizide eşcinsellik yok, açılan davaya göre eşcinselliğe yönlendirme var. Dizide 4 farklı kişinin aşık oldukları karşı cinse açılamaması ya da açıldığı halde birleştirici bir bütün oluşturamaması var.

Nedemiş Fatih Sultan Mehmed Han "Allah'ın kullarına soracağı soruları sormayın."
İnsanların tercihlerine saygı göstermek gerekir.

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
abla valla aşk maşk dizisi sevmem ama dediğin doğru 2020 deyiz kimse kimseye karışmasın bence

Kimse kimseye karşımasın derken sen dizide eşcinselliğe yönelendirirsen ben tabikide karışıcam ister 2020 olsun ister 2030 şonuçta teşvik ediyor.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Diziyi izleyenin bakış açısı çok önemli. Dizinin konusu; 5 gencin farklı aile yapılarını temek alarak anlatılan ve bireyin "kendin olmak" anlamını taşıyan bir dizi bana göre. Konu bence tam işlenememiş dizide ve çok saçmalık var.

Ayrıca dizide eşcinsellik yok, açılan davaya göre eşcinselliğe yönlendirme var. Dizide 4 farklı kişinin aşık oldukları karşı cinse açılamaması ya da açıldığı halde birleştirici bir bütün oluşturamaması var.

Nedemiş Fatih Sultan Mehmed Han "Allah'ın kullarına soracağı soruları sormayın."
İnsanların tercihlerine saygı göstermek gerekir.
Eşcinsellik olsa bile soruşturma açılması saçmalık olur, gerçek hayatta da eşcinseller var onları kime şikayet edecekler?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ne reklam yaptı şu dizi hee :) Öyle böyle değil ama . Yok eşcinsellik dediler yok öğretmeni ile öpüşen öğrenci dediler o dediler bu dediler şimdi Acun'da reklamlarını almış üstüne youtube'ta ne izlesem bunun reklamı geliyor başka siteye giriyom gene bunun reklamları hep zorla izlenme rekoru kırdıracaklar şu diziye.

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Eşcinsellik olsa bile soruşturma açılması saçmalık olur, gerçek hayatta da eşcinseller var onları kime şikayet edecekler?
Dava açılması saçma zaten. Ülkemizde son 10 yılda savcılığa gelen dosya sayısı %55 arttı. Eminim bunların çoğunluğu kayda değer dosyalar değildir. Bu da onlardan biri.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
çizgi filimleri ne yapacaksınız peki,her kes hür,güzel,hür olmayanlar var.
25 kare olayı,bilinç altına manipüle edilen görüntüler. mp3 ler de yapılan ,direk bilinç altına hükmeden müzikler

Son düzenleme:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Ne reklam yaptı şu dizi hee :) Öyle böyle değil ama . Yok eşcinsellik dediler yok öğretmeni ile öpüşen öğrenci dediler o dediler bu dediler şimdi Acun'da reklamlarını almış üstüne youtube'ta ne izlesem bunun reklamı geliyor başka siteye giriyom gene bunun reklamları hep zorla izlenme rekoru kırdıracaklar şu diziye.
Katılıyorum, çok abartıldı.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Parayı veriyorsak kısıtsız izlememiz lazım ne sunuluyorsa sonuçta parayı vermeyen izleyemiyor p*rno da olsa kısıtlama olmamalı! Burda boş konuşanlara sesleniyorum, izlemeyin o zaman bu kadar basit burası şeriatle yönetilmiyor kimseye karışamazsınız NOKTA

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Dizinin her dakikasını atlatmadan izledim eşcinsellik yok.
olup olmaması önemli değil ki zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Savcılıksa yaptığı açıklamada dizi hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verildiğini açıkladı. Karar açıklamasında söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığı, dizinin yayınlandığı platform olan Netflix’e üye olunması gerektiği ve bu üyelik için de ücret talep edildiği belirtildi.

Söz konusu kararda kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir diziyi yine insanların kendi iradeleriyle izlememesi gerektiği belirtilerek ihbar değerlendirmeye alınmadı. Buna göre savcılık şikâyete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Herşey bu kadar net ve anlaşılır

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Doğru karar vermiş savcılık. Kimse zorla açtırmıyor netflixi. İsteyen izler, sakıncalı gören izlemez.
Diziyi izledim. Çok başarılı bulmadım ancak izleniyor, sıkmıyor. 2.sezonu çıktığında devamını izler miyim onu bilemiyorum. Canım çok sıkılırsa belki.

Tufansmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dizinin ilk sezonunda erkek kızla sevgili oluyor hiç bir eş cinsellik belirtisi yok sadece bir tane karakterin sevgilisi olmamasından yola çıkarak bu kadar yorum yapılıyorsa sizin zihniyetiniz de problem vardır!!! Ayrıca Netflix ücretli bir uygulama ücreti verip istediğin bir film/dizi/belgeseli izleyebilirsin kimse sana zorla bunu izle bunu izle diye baskı yapamaz. Netflix'in bir çok dizisinde eş cinsellik konusu ele alınıyor ele alınmasının nedeni benim düşüncem; Eş cinselliğin kötü bir şey olmadığını göstermek amacıyla konusun ele alınması.