Aşırı Sıcaklarda Rahatlatacak Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

okipookie67

Öğrenci
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
44
Reaksiyon puanı
10
Puanları
8
Yaş
24
Bunaltıcı hava ve sürekli yükselen nem oranı önemli rahatsızlığı olan insanları olumsuz etkiliyor. Çiçek polenlerin havada artması, nemin artması nefes alma güçlüklerine neden oluyor. Uzmanlar dikkat edilmesi gereken noktaları anlatıyor. İşte o öneriler...

562783.jpg


Mümkün olduğunca klimalı ve kapalı alanda kalınmalı. Özellikle kuru ve rüzgarlı havalarda dışarıya çıkılmamalı.

Açık renk ve ince kıyafetler tercih edilmeli. Bol sıvı alınmalı. Dışarı çıkarken geniş kenarlı gözlükler kullanılmadır. Çok alerjik yapıya sahip kişiler ve astım hastaları alerji maskeleri kullanmalı.

Herhangi bir kullandığınız ilaç varsa her an elinizin altında olmalı. Polen miktarının fazla olduğu dönemlerde şikayetler başlamadan önce alerji ilaçları alınmalı.

Alerjenlerin havaya karışımına neden olan çim biçme, yabani ot temizleme gibi bahçe işlerinden uzak durulmalıdır.

Tatil yapılacak yerler önceden alerjenler açısından gözden geçirilmeli.

Açık havada egzersiz yaparken aşırıya kaçılmamalı.

Giyilen kıyafetler eve döndüğünüzde değiştirilmeli ve duş alarak derideki ve saçlardaki alerjenler de temizlenmeli. Yaz aylarında kıyafetlere, havluya ve çarşaflara polenlerin yapışmasını engellemek için dışarıda kurutulmamalı.

Özellikle polen yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde bulunduğunuz yerdeki kapı ve pencereler kapalı tutulmalı. Bu saatlerde dışarıda yapılan aktivitelerden uzak durulmalı.

Bulunduğunuz ortamın nem oranı düşük tutulmasına özen gösterilmeli.

Kaynak: AŞIRI SICAKLARDA RAHATLATACAK ÖNERİLER!
 
Üst