Aşırı Isınma Sorunu

Raunix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım sanırım 2-3 ay oldu. Sistem olarak fena değil. Ancak büyük bir ısınma sorunum var.

Watch Dogs oynuyorum ve Watch Dogs oynarken şarj takılı değilken 70-75 derece, şarj takılıyken 90 derece oluyor. Ancak hiçbir şey
oynamazken şarj takılı yada çıkık hiçbir sıcaklık farkı olmuyor. Oyun şarja takılmadığındaysa donuyor, takınca hiç takılma olmuyor.

Çözüm önerisi olan yada bunun neden olduğunu bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim.

NOT: Soğutucu olarak Zalman'ın ZM-NC11'ini kullanıyorum ancak işe yaramıyor çünkü laptop normalde zemininden yukarıda olduğundan soğutucuya tam oturmuyor. Oturtmak için de pili çıkartmak gerekiyor.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım sanırım 2-3 ay oldu. Sistem olarak fena değil. Ancak büyük bir ısınma sorunum var.

Watch Dogs oynuyorum ve Watch Dogs oynarken şarj takılı değilken 70-75 derece, şarj takılıyken 90 derece oluyor. Ancak hiçbir şey
oynamazken şarj takılı yada çıkık hiçbir sıcaklık farkı olmuyor. Oyun şarja takılmadığındaysa donuyor, takınca hiç takılma olmuyor.

Çözüm önerisi olan yada bunun neden olduğunu bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim.

NOT: Soğutucu olarak Zalman'ın ZM-NC11'ini kullanıyorum ancak işe yaramıyor çünkü laptop normalde zemininden yukarıda olduğundan soğutucuya tam oturmuyor. Oturtmak için de pili çıkartmak gerekiyor.

Marka model verir misin ? Zararlı yazılım bulaşma ihtimalide var belki temiz bir format çare olabilir

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Pil ile çalışırken cihaz pil süresi için performanstan ödün veriyor olabilir bu yüzden daha az ısınır. Şarj takılı iken performans modunda çalışır buda daha fazla ısınmasına yol açar.

Reaksiyon puanı
16,118
batarya olmadan kullanırsan ısınır anakartı yanarsa garanti dışı olur marka modeli yaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
notebook bataryasız kullanılmaz... kim öneriyorsa o hayatında notebook kullanmamıştır...