• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Soru Asgari Ücret?

Bu konuyu okuyanlar

r3b0k

Öğrenci
Katılım
29 Kasım 2022
Mesajlar
30
Reaksiyon puanı
25
Puanları
18
Bu asgari ücret kaç tl olmalı ki rahat yaşayabilelim.

Ev geçindermeyi ev geçindirmeden bilemem o yüzden bi açıklama yapamam ama kendimden bahsedersek 5.500 para alıyorum bunun 250 TL'si genel sağlık sigortasına gidiyor her ay. 2 milyar köşeye atıyorum, 1.600 taksitlerimi ödüyorum, ve geriye kalan para 1650 TL.

Ve ben asgari 1650 TL ile hayatımı geçindirmeye çalışıyorum, tabi oluyormu olmuyor, maaşı almaya 6 gün var şuan cebte sadece 25 TL kaldı.

Öyle çok gezen bi insanda değilim hafta da 1 gün dışarı çıkarım oda kafeye falan hadi o hafta çok bunaltıcı geldi hafta içi de çıkarım.

Sadece 2 gün gezmeme rağmen ne para kalıyor ne başka bir şey, hele bir de sigara giden para of.

Umarım yeni asgari ücret bi 9k olur ama fiyatlar aynı kalır. Çok bir şey istediğimizi sanmıyorum rahat geçinmek istiyoruz sadece madem fiyatlar pahalı madem elma kullanmayalım scootera binmeyelim kaykay sürmeyelim 4k televizyon izlemeyelim 200 fps oyun oynamayalım kaliteli yiyecekler yiyip içmeyelim çikolata bile alırken en ucuzuna bakalım tamam eyvallah ama bari rahat yaşayalım ben bunlara alıştım açıkcası, 4k televizyonum olmasa da olur iphone 14 prom olmasa da olur ama bari ay sonunu getireyim, yemek yerken olum bugun de et alıyım et yapayım diyelim sadece bunu istiyorum.

Bilmem siz ne düşünürsünüz, sizce yeni asgari ücret ne kadar olmalı ?
 
Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar

Üst