Asgari ücret ne olur sizce ??

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
1900₺ ye düşmesi taraftarıyım, ne kadar zorluk o kadar şükür bu millette, bu millete refahı huzuru ucundan bile göstermeyeceksin, batı gibi huzur içinde yaşamamalı alım gücü kuru ekmek kuru soğandan ibaret olmalı ?

önceden çok savunurdum mavi yakalıyı hakkını alsın herşeye sahip olsun derdim 2+1 ev olsada ve dacia olsa bile sıfır olsun arabası olsun iyi televizyon beyaz eşyası olsun derdim.

demez olaydım, fakire özellikle bu millete şükrettireceksin.
Merak etme, kuru ekmek kuru soğan bile alamıyorlar. Millet çöpte yemek arıyor, yazarken azıcık utanmanız olsun.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bu ülkede asgari ücret rahatlıkla 3000 ₺'nin üzerine çıkartılabilir ama yaparlar mı malesef hayır. Her sene aynı muhabbet Sayın Cumhurbaşkanı'nın sürprizi var, şaşıracaksınız falan bilmem ne yahu daha bugün sordu gazeteciler Sayın Erdoğan'a gönlünüzden geçen asgari ücret ne diye cevap '' belli bir yere gelsin sonra cevap vereceğiz '' diyor ya abi hiç mi gönlünden geçen bir miktar yok çok basit bir soru ya kesin ve net cevap istemiyor ki kalbinizden ne geçiyor diye sormuş yani. Asgari ücrete verilen değerin nasıl olduğunu gösteriyor bu cevap. Benim tahminim maksimum olacağı 2700 ₺.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,230
Merak etme, kuru ekmek kuru soğan bile alamıyorlar. Millet çöpte yemek arıyor, yazarken azıcık utanmanız olsun.

Kendi kendilerini bu hale getirdiler siyasal islam yüzünden, bide üzüleyim mi?

en iyi günleri böyle olsun, atış serbest.

Bir arkadaş beğenmemiş yorumumu ama seçimde göreceksiniz yine aynı terane olacak, o çöpte yemek arayanlar halay çekecek, koyun dediniz koyduk diyecek akıllarınca.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Kendi kendilerini bu hale getirdiler siyasal islam yüzünden, bide üzüleyim mi?

en iyi günleri böyle olsun, atış serbest.

Bir arkadaş beğenmemiş yorumumu ama seçimde göreceksiniz yine aynı terane olacak, o çöpte yemek arayanlar halay çekecek, koyun dediniz koyduk diyecek akıllarınca.
Evet, bu konuda haklısın. Bu durumda olmalarının sebebi de yine kendileri.

Reaksiyon puanı
181
maalesef ülkemizde cahillik1900₺ ye düşmesi taraftarıyım, ne kadar zorluk o kadar şükür bu millette, bu millete refahı huzuru ucundan bile göstermeyeceksin, batı gibi huzur içinde yaşamamalı alım gücü kuru ekmek kuru soğandan ibaret olmalı ?
önceden çok savunurdum mavi yakalıyı hakkını alsın herşeye sahip olsun derdim 2+1 ev olsada ve dacia olsa bile sıfır olsun arabası olsun iyi televizyon beyaz eşyası olsun derdim.

demez olaydım, fakire özellikle bu millete şükrettireceksin.
maalesef ülkemizde cahillik oranı fazla.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu konu daha öncede açılmıştı yakın zamanda orada söylediğim gibi.

Tahminimn enflasyon yüzde 12-13 diyecekler. Ama biz bir kıyak geçip yüzde 15 zam yaptık denilecek. Üstüne Cumhurbaşkanından bir müjde ile +100 TL zam denilecek ve maaşlar ortalama 2750-2800 TL ye çıkarılmaya çalışacak.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
2600₺ daha da yukarısı mümkün değil olmaz

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
maalesef ülkemizde cahillik1900₺ ye düşmesi taraftarıyım, ne kadar zorluk o kadar şükür bu millette, bu millete refahı huzuru ucundan bile göstermeyeceksin, batı gibi huzur içinde yaşamamalı alım gücü kuru ekmek kuru soğandan ibaret olmalı ?

maalesef ülkemizde cahillik oranı fazla.
Belki aralarında okuyamayanlar imkanı olmayanlar var. Ne yani okuyamayan parası olmayan kişi cahil mi ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet, tahminleri alayım. Sizde kaç para net olacak? Şu an 2324 lira.

Ekli dosyayı görüntüle 130240

Acı gerçeğimiz ise gelecek zamdan daha fazlası ile piyasa artacak. 60 liraya yağ kalmayacaktır...
Asgari ücretin bana göre 3500 TL nin altında olmaması lazım ama bu hükümet kendi vatandaşını öpmeye bayıldığı için yapmazlar.Asgari ücret en iyi ihtimal 2750 TL olur.(Tahminim)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İsterlerse 3200₺ de yaparlarda, hali hazırda halk şükrediyor neden fazlasını versinler ki?

Yanlış anlama ama sen çok bilmeden konuşuyorsun :( Biraz daha mantıklı düşünerek yazsan daha güzel olacak.

Asgari ücret belirlerken onlarca farklı denge var ayarlaması gereken. Hemen haa biz 3000 TL yaptık 5000 TL yaptıklık bir sistem değil. Bu parayı sonuçta devlet vermiyor ( FORUMUN ÇOĞU BU ÜCRETİ DEVLET VERİYOR SANIYOR. Devlet ancak vergide indirime gidebilir veya cebinden ekstra prim verebilir.) Fabrikalar işverenler veriyor parayı. Sen asgari ücreti birden yükseltirsen bu ekonomik zorlukların olduğu ortamda adamlar fabrikası kapanma noktasına gelebilir. Veya birden madem sen bu kadar asgari ücreti yükselttin atıyorum benim 10 bin çalışanım varsa 2000 tanesini çıkarıp 8000 Tane ile yoluma devam ediyorumda diyebilirim işverenler. Veya yok arkadaş bu olmuyor deyip fabrikayıda kapatabilir. Yada hadi işçi çıkarmadılar diyelim bu sefer birden arz talep artabilir Enflasyonu yükseltir. Veya millet benim maaşım 3000 TL oldu hemen Telefonu yenileyim PC alayım vb diyerek aşırı borçlanabilir... Bunların hepsi ekonomiyi çok kötü etkiler...

Üstte arkadaşın dediğin gibi asgari ücretin miktarı değil ALIM GÜCÜ ÖNEMLİ... Sen Asgari ücreti 3000 TL yaptın diyelim. O arada asgari ücretin üstüne çalışan milyonlarca insan vardı onlar ne olacka ? 5-10 yıllık çalışan veya kısment rütbe almış bu adamlarında aynı oranda zam alması lazım. Onlar zam aldı ve onlarıda maaşı 4000 TL üstüne çıktı diyelim. Bu sefer 4000 TL ve üstü maaş alan şefler ustabaşları alt düzey yöneticiler vardır bunlarda biz bu kadar sene okuduk altta ki işçi bizim kadar alıyor bizde zam istiyoz der dolaylı yoldan fabrika onlarında gönlünü kazanmalı onlarında maaşı 5-6 bin TL üstüne çıkmalı. Böyle böyle domino etkisi yapar. Asgari ücret çok zam alınca Memurda ister Emeklide giderde gider...

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
2490 tl olacak. Geçen sene de herkes heveslendi sonra noldu düşük geldi. 2700 ler hayal. Maximum olacağı da 2543 lira. Fazlası işlemez hacılar