Asansör boşluğundan kablo çekmek yasak mı

Bu konuyu okuyanlar

Burkinizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese iyi forumlar direk olayı anlatıyorum
Taşındık. Eski evdeki türkcell superonline fibernet i taşımak için bildiri yaptık. Evet geri döndüler ve ekip geldi. Eve girdiler ethernet kablosu yoktu evde çünkü daha önce adsl kullanılmış. Gelen ekip bize kabloların asansör boşluğundan geldiğini ve bu kabloyu çekmeye yetkilerinin olmadığını söylediler tabikide onlar emir kulu ne deniyorsa onu yapıyorlar ve yapmak zorunda da değiller. Müşteri hizmetlerini geri aradım bize bunun 5 senedir yapılmadığını söylediler ama ben 3 sene önce eski evimde fiber kablo çektirdim asansör boşluğundan ve bunu yapan türkcellin kendi ekibiydi. Tekrar tekrar aradım ve bize bunun mümkün olmadığını ve evime asansör boşluğundan kablo çekmemin yasak olduğu eğer kablo çektirirsem asansörleri mühürleteciğini söylediler. Olayın garip yani şu diğer dairelerin hepsi asansör boşluğundan gelen kabloları kullanıyorlar ama nedense bizde olmuyor ben şimdi ne yapmalıyım birisi yardımcı olsun lütfen
İyi forumlar

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Deprem yasaları nedeniyle kanunlar değişmiştir. Qr kodla denetim getirdiler en küçük şeyde bile kırmızı etiketi yapıştırıveriyorlar